UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: andisk26 (62.84.11.---)
Datums: 30/11/2008 17:46

cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem koka karkasa mājas būvēšanai? stundās vai par gabaldarbu ?

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: a (87.110.41.---)
Datums: 30/11/2008 20:30

Negribu izraisit naidu celtniekos, kuri te lasa, bet mana si briza metode ir sada:
uzzinu, cik konkretam darbam tirgu sobrid ir cena
izvelos tos,kuri man pec ''face control'' liekas atbilstosakie
nosaucu tiem savu cenu, pamatojoties uz savu tirgus analizi

logiski, sakuma mani pasuuta xxxx
tacu, ticiet man, pec paris nedeljam zvana un piedava kautko pa starpu starp manu un vinju cenu.

nepadodieties, palieciet nelokami.

vel laiks lidz nedeljai un jus sanjemsiet savus velamos celtniekus, stradat gribosus par jusu velamo cenu.

PARBAUDITS

Kriize - tas ir super, butu tikai vairak naudas, varetu beidzot visu pabeigt...

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 30/11/2008 22:56

lētie vienmēr atradīsies,bet bieži vien ar to viss nebeidzās.vai nu jāpārtaisa,vai jādzīvo sakostiem zobiem.kad visi aizbrauks tad parunāsim par normālām cenām.pagaidām pasēdēšu mājās un tādiem kā "a" netaisos vergot.gan nepazudīs,arī PĀRBAUDĪTS.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 30/11/2008 22:58

einārs, kāda/-u amata meistars tu esi, ja nav noslēpums? tādi intersantu teksti no tevis vienmēr ;)

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: a (81.198.247.---)
Datums: 30/11/2008 23:18

to : einārs

man jau neviens nevergo, draudzinj!
cilveki strada par summu, kuru pasi ir akceptejusi.
es jau nevienamneluudzos.
Paldies Dievam nav vairs 2006-2007
Tiek piedavats cipars, un cilveki vai nu grib stradat vai ari vel sapnjo par ''biznesa projektiem''
Neviens netiek spiests!
Toties ja tadi ka tu naktu pie manis, ''face control'' tests butu negativs :D

Nauda LV ir tik cik ir un nesameribas ir beigusas draudzinj, ta ka par verdzibu seit lieki runat.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: a (81.198.247.---)
Datums: 30/11/2008 23:36

post scriptum : einārs

un es vinjus cienu, gan par attieksmi, gan par to kaa straadaa!

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Artis 12 (---.bitemobile.lv)
Datums: 01/12/2008 00:22

Cenas ir stipri kritušās. LV celtnieki ir vienkārši nožēlojami. Un kam tāds mēslu brālis, tukšpauris iedomājas, ka saņems tik, cik normāls, godīgs ierēdnis vai studējis cilvēks. Un beidzot ir pienācis laiks, kad viss pamazām nostājas savās vietās. Es maksāju Ls 10 dienā un strādā uzcītīgi, nav izlepuši, zina, ka viņus kontrolē un pārbauda, jo labi saprot, ka darba paliek aizvien mazāk un muļķu, kas iekrita ar "visa veida"darbu pratējiem, resp., zaglīgajiem brāķdariem - t.s. LV celtniekiem (lūdzu atvainot tos pāris godīgos), kļūst arvien mazāk.
Nepārmaksājiet, draugi, tagad celtnieku netrūkst. Un rūpīgi kontrolējiet viņu darbu.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 01/12/2008 01:39

tas ka kāds ir studējis nenozīmē ka ir krutāks.labs meistars uzdirš uz tādiem studentiem.es arī savu amatu mācijos ilgi un visādi gāja.tā ka nevajag dirst te zaļu putru.ja kāds te domā ka visiem meistariem jāstaigā skrandās un jādiedelē santīmi visādiem studentiem,tad tas ir mīts.uz jautājumu kas es esmu, esmu pašnodarbināts meistars pilnīgi visiem iekšdarbiem ieskaitot santehniku jau 12 gadus.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 01/12/2008 01:58

Einār, nesatraucies. Tu taču kā kārtīgs vīrs treknajos gados esi uzkrājis "taukus" (naudu), tāpēc sliktākajā gadījumā pat esot bez darba, piemēram, sešus mēnešus, varēsi mierīgi pasēdēt mājās un nevergot.

Ja kāds domā, ka krīze viņus neskars, rūgti maldās. Lielākā vai mazākā mēra naudas būs mazāk VISIEM - gan pasūtītājiem, gan celtniekiem, gan visiem pārējiem.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 01/12/2008 01:59

Neliels precizējums - nauda jau IR mazāk visiem. Un situācija nākošgad būs vēl sliktāka.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Didzisp (78.84.123.---)
Datums: 01/12/2008 06:43

Man liekas, ka ar to samaksu viss ir elementāri. Ja piemēram autiņu meistars visu dienu strādā un nopelnīto naudu atdod flīzētājam, kurš, autiņu meistara mājā, flīzē vannasistabu, tad viss OK. Pats esmu meistars(tikai ne celtniecībā) un rokas aug no īstās vietas. Tad nu man, pirms gada, bija izdevīgak nestrādāt pamatdarbu, bet būvēt savu pirti, nevis maksat profesionaliem celtniekiem par darbu. Celtnieku darba samaksa bija uzkāpusi tik augstu, ka man bezmaz nedeļu bija jāraujas, lai celtniekam samaksatu dienas algu. Tagad viss nostājas savās vietās un labi vien ir, ka daudzi "meistari" ies atpakaļ svās vecajās datbavietās un strādās par kravējiem. Citadi, bija saradies tik daudz "meistaru", kuri, sitot trīsreiz pa naglu, labi ja vienreiz trāpija, kur nu vēl kvalificetākus darbus veikt.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 01/12/2008 08:16

labāka dāvana eināram z-svētkos būs skaists briļļu maks.
rozā brilles kur ielikt...

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 01/12/2008 08:51

meistaru protams bija un ir daudz saradies.ir daudzi kas treknajos gados izdomāja kļūt par celtniekiem un ir arī tādi gudrie kas sadomājušies,ka var vadīt celtniecību.kad tie daudzi aizies par krāvējiem un aizbrauks tad redzēsim kā būs.es par krāvēju neiešu jo mans amats ir mana profesija un man tas ļoti patīk un labi padodās.rozā brilles nevajag un naudiņa ir iekrāta.neviens nav sataisijies mirt un par milioniem arī nesapņoju,bet man patīk strādāt ar prieku.tā ka nevajag uzreiz celtniekus par iedomīgiem tukšpauriem nodirst.daudzi celtnieki,ar tādiem gudrīšiem,godīgiem ierēdņiem un studentiem,varētu pamēroties ar prāta spējām.tas ka daži,labi kvaukšķi pasēdējuši pārus gadus vairāk skolas solā domā,ka galvā nez kas izveidojies.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 01/12/2008 09:47

Ŗebjata, tas ir kapitālisms, lūk tā. Tāds Artis atļaujas maksāt celtniekam Ls 10 dienā, kas par 20-22 darba dienām mēnesī sastāda tikai nedaudz virs oficiālā iztikas minimuma mūsvalstī (kaut kur ap Ls 170 pēc pēdējām ziņām), pie tam celtnieks parasti strādā vairāk par 8 h dienā. Tātad Artis ir tipisks vergturis.

Tai pašā laikā vēl pirms gada, kad darba bija krietni vairāk kā tā darītāju, cenu noteica darītājs. Tā kā klientam nebija izvēles variantu, viņš bija maksāt par nezināmu kvalitāti lielu summu. Variants ar labu meistaru paŗpirkšanu arī īpaši nestrādāja, jo viens no laba meistara kvalifikācijas rādītājiem bez virtuozas ķelles cilāšanas ir arī lojalitāte savam tā brīža darba devējam. Rezultātā tirgū bija šantāža.

Taču ne vergturība, ne šantāža neveicina produktīvu sadarbību. Pašlaik ir no viena grāvja otrā. Bet labu meistaru paliek arvien mazāk ...

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 01/12/2008 10:42

labu meistsaru cik bijis tik arī ir,ne mazāk ne vairāk.visādu celtnieku paliek vairāk vai mazāk.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: sofija (80.232.221.---)
Datums: 01/12/2008 10:51

Eu veči, neesiet bābas, vai varat atbildēt normāli un racionāli uz forumā noformulēto jautājumu? A jūs te veļu mazgājt, tobiš, stāstat savu pieredzi un emocijas attiecībā uz pieredzi. Jautājums joprojām iepriekšējais - cik var maksāt par darbu par koka karkasa mājas celtniecību. Nosauciet ciparus, nevis emocijas.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 01/12/2008 11:32

Eu sieviete, jautājums jau arī konkrēts kā šāviens debesīs ;) No Ls 10 līdz Ls 100 dienā uz degunu var maksāt, kā puses vienojas ;)

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 01/12/2008 11:45

Tās ir manas personiskās domas - ~1000 Ls mēnesī par normālu 22 dienaas x 8 stundas darbu celtniekam ir normāls atalgojums. Uzsvars uz normāls - normāls temps, bez visādām liekām pīppauzēm, kules kasīšanas, degunu urbināšanas un griestos skatīšanās utt. Pie tam viņam jāmāk strādat patstāvīgi, bez nepārtrauktas skatīšanās uz pirkstiem un liekām galvassāpem klientam. Ja tas ir speciālists kaut kādā šaurākā jomā, tad var arī līdz ~1500. Ja prasības pret atalgojumu ir lielākas, tad būs vien jāsamazina sava apetīte.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 01/12/2008 11:54

Labam meistaram nav žēl maksāt arī labu algu, bet, ja man atnāk zīmuļi, prasa vismaz 50 Ls dienā, uz darbu nāk 10-12, un pirms 5 jau ir pazuduši, pie kam, praktiski katra lieta ir jāpārtaisa 2x, jo būtībā strādāt negribas un nemākas, vajag tikai piķi kāst, tad nu sorī. Meistars manā uztverē ir tāds, kuram es pasaku - man vajag šito istabu uztaisīt, te ir materiāli - uz priekšu. Es atnāku, darbs ir padarīts godprātīgi, nekas nav jāpārtaisa - OK, bezierunu samaksa pilnā apmērā.
Bet ja man atnāk santehniķis un saliek visu šķērsām, ka pat pēdējai vecmāmiņai nedomājot ir skaidrs, ka tas viss ir garām, un paprasa 150 Ls par 4 stundu darbu, nu tad gribās ņemt roreni un sist viņam pa seju.

Re: cik var maksāt pašlaik par darbu celtniekiem ?
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 01/12/2008 12:06

Vispār pasūtītājiem jābūt divkārt uzmanīgiem ar dempinga piedāvājumiem, var smagi iekrist. Visticamāk kaut kas netiek izdarīts pēc tehnoloģijas, izpildītājs centīsies kaut kur ko nošņāpt. Piemēram, man sienas ar MPšku un visas ailes sataisīja brigāde, kurai cena bija kādi 40% virs zemākās ss.lv cenas. Toties sākotnējā izrēķinātā cena netika mainīta, paši visu sagādāja, minimālais slāņa biezums 1cm, ailes malas ar stingrajiem profiliem, pie logiem tie pašlīmejošie amortizējošie profiliņi, neskaidrību gadījumā paši uzzvanīja, visu aiz sevis novāca utt, pieņemšanā uz lielo māju bija tikai 3 vai 4 mazi defekti, pie kuriem varēja piekasīties. Īsāk sakot, praktiski nekādu galvassāpju, kas ir būtiski, ja pats nevari visu laiku veltīt celtniecībai.

Salīdzinājumam, kas bija ietverts vienā no lētākajiem piedāvājumiem. Apmetuma MPškas biezums puscentimetrs (pēc tehnoloģijas jābūt vismaz centimetram), nekādu stūra profila, logu profilu, par katru sīkumu jāpiemaksā, vēl piedāvāja betonu nogruntēt ar Tiefgrunti(!!!). Īsāk sakot, tā zemā cena tikai, lai radītu interesi, pēc tam vai nu par katru sīkumu pieliek cenu (it sevišķi, ja pasūtītājs nav speciālists konkrētajā jomā) vai arī uztaisa tjap-ljap.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **   *******   **    ** 
 **     **  **        **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **        **     **  **         ****  ** 
 *********  ******    *********  ********   ** ** ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **  **** 
 **     **  **        **     **  **     **  **   *** 
 **     **  **        **     **   *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727