UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: ints45 (81.198.206.---)
Datums: 29/03/2009 20:49

Sveicināti, draugi!

Man jautājums par silto grīdu kontūru skaitu. Man māja ar mansardu ap 160 kvm apsildāmās platības. Kopā pa abiem stāviem sanāk 12 telpas (5 istabas, 2 koridori, vējtveris, virtuve un 3 sanitārās telpas).
Kāds ir jūsu māju telpu un kontūru skaits? Kādas vairākas telpas ir uzliktas uz vienu kontūru?

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: a (78.84.223.---)
Datums: 29/03/2009 21:48

Noteikti liec pec iespejas vairak.Vismaz katrai telpai savu.Lielakam vairakas cilpas.Pievers uzmanibu garumiem.

Es nozeloju,ka paklausiju celtniekiem un 146m2 majai uzliku tikai 8 konturus.
4 pirma stava un 4 otra.Visi apmeram proporcionali vienada garuma.Kljuda bija ta, ka saliku uz viena kontura istabu un nelielu vannas istabu.

Rezultata dabuju cilpai galus apmest otradi, lai vanna sanak pirmaa cilpaaa, jo citadi nevareju sabalanset nepieciesamas temperaturas.
Vel pec pieredzes varu ieteikt likt nevis 16mm caurules bet gan 20mm.


Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: tevocis (83.136.136.---)
Datums: 30/03/2009 15:08

Man ir tā:
1.stāvā visās telpās siltās grīdas, virtuvē ar diviem kontūriem lai cilpa nav tik gara.
2. stāvā siltās grīdas ir tikai vannasistabās, pārējās telpās ir radiatori.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 30/03/2009 15:47

uz 160 m2 kontūrus 12 vajadzētu, gan. tad uz vienu m2 grīdas sanāk apmēram 7 metri šļaukas, jeb ar 100 metriem var nosegt 14 m2.
betonā liec 16 mm šļauku, ja otrā stāvā reģipša grīda tad 10 mm.
man uz 170 m2 ir 16 kontūri, jeb viens kontūrs vidēji ir 10,6 m2 liels.
respektīvi, labāk kāds kontūrs vairāk, pēc iespējas vienāda garuma.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 30/03/2009 16:13

Pareizi - jo vairāk, jo labāk un onligāti katrai telpai savu kontŗuu, nevis kā daži dara - 1 kontūrs uz vairākām istabām. Man 1. stāvā ir 109m2 un ir 10 cilpas. Ja kādu istabu neizmanto, var nogriezt mazāku temperatūru. Uz katras cilpas ir plūsmas mērītājs/regulators, parastais ar pludiņu - tādā veidā pāris minūšu laikā var saregulēt neatkarīgi no cilpu garuma plūsmas ātrumu tajās, lai apmēram būtu vienāds. Vai, ja kādu telpu gribas nedaudz siltāku par citām - pagriež tajā lielāku plūsmu. Eļementarno.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: ints45 (195.60.82.---)
Datums: 30/03/2009 17:15

Paldies par atbildēm, bet tad nākošie jautājumi.

Visi kontūri sākas vienā kolektorā un attiecīgi savu ceļu siltums sāk vienā vietā un tiekot līdz gala telpai(kurai konkrētais kontūrs domāts) jau ir daļu sava siltumu zaudējis.

Vai nepraktizē promejošās caurules izolēšanu, lai tā nevajadzīgi neatdod siltumu telpā kur tas nav vajadzīgs?

Vai caurules var šķērsot cita citu divos līmeņos jeb jāplāno tā lai lai viss būtu vienā līmenī? Vai tas visos gadījumos ir iespējams?

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: rs (212.93.100.---)
Datums: 30/03/2009 20:30

Kolektoru vēlams izvietots apmēram pa centru apsildāmajai platībai-būs mazāk tranzīta caurules. Tranzīta cauruļu izolēšanu grīdā nav nācies novērot-droši vien, ka darīt tā var, bet domāju, ka lielas jēgas nav-siltums taču tāpat paliek mājā(ja vien caurules neiet piem. caur pagalmu:). Cauruļu krustošanu arī cenšās nepieļaut dēļ montāžas problemātiskuma-pa augšu krustot nedrīkst, jo radīsies gaisa kabata, krustot uz leju-darīt drīkst, tikai tādā gadījumā jādīrā putoplasts, zaudēta siltumizolācija, vienvārdsakot nav vērts čakarēties:)

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: aaaa (87.110.151.---)
Datums: 30/03/2009 22:16

Man caurules, kamēr tās aiziet uz tālākajām istabām ir iebāztas sarkanajās gofrās - nu apmēram kā elektrības gofras. Tādā veidā veidojas gaisa apvalks un nav tieša kontakta ar betonu, tipa neliela siltumizolācija :) Nekur nekas nekrustojas, to parasti nedara.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: norkis (---.bank.lv)
Datums: 31/03/2009 08:07

1. Galvenais viena ja telpa lielāka par 20m2 tad jāliek divas cilpas.
2. Nekādā gadījumā neapvienot divas telpas. Neekonomēt uz sadales kolektoru un uzstādīt atpaķaļgaitas plūsmas regulatorus sistēmas regulēšanai.
3. Ja siltās grīdas ir vairāk par 50m2 ieteikums katlumājā uzstādīt trīsceļu vārstu nepieciešamā temperatūras režīma nodrošināšanai. Ar iebūvētajiem sajaukšanas mezgliem kolektoru skapjos gandrīz vienmēr ir kādas nianses.
4. Sekot līdzi cauruļu un vadu marķēšanai. Savādāk ilgs laiks paiet kamēr atšifrē katru vadu un cauruli.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 31/03/2009 10:29

ideālā variantā kolektoru novieto mājas vidū. skapīši ir pieejami samērā smuki, iestrādājami sienā un skatu nemaitā.
ja nevar, nav nekāda nelaime.
izolēt tranzītcaurules nevajag, turklāt pievada garums salīdzinot ar paša kontūra garumu ir špicka. es liku pusmetram gofras vietā, kur trubas iet iekšā betonā. jā, un viss siltums šākātā paliek mājā.
kontūrus vienmēr!! var izplānot tā, lai nekas nebūtu jākrusto.

Re: kontūru skaits siltajām grīdām
Autors: siltums (87.110.70.---)
Datums: 31/03/2009 11:42

Principā būtu jābūt 12 līdz 13 cilpām. katrā ap 80 m. Var likt vairākas telpas uz vienas-nevar katru atsevišķi regulēt. Liekot katru atsevišķi ir iespējama regulācija katrai telpai atsevišķi



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **      **   *******   **     ** 
 **   **   **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **  **    **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 *****     **     **  **  **  **   ********  **     ** 
 **  **    **     **  **  **  **         **  **     ** 
 **   **   **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **  ********    ***  ***    *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727