UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 16/06/2009 10:45

Zinu, ka dumš jautājums.
Bet situācija ir tāda, ka pēc pēdējiem budžeta grozījumiem diezgan krietni samazinās ienākums lielai daļai Valsts iedzīvotājiem.
Agrāk, šogad, rēķināju, ka labs sava aroda meistars celtniecībā, par darbu grib saņemt ap 30 Ls dienā.
Pagājušā gadā 40 - 45Ls.
Protams, ka norēķins ir par apjomu, kur tiek piemests cik dienas nepieciešamas, vidēji tā arī tas cipars veidojas.
šodien es vairs nezinu cik maksāt... par 20Ls būs gatavs strādāt?

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 16/06/2009 12:48

Jā, tā arī ir - tu zini, kāds ir jautājums :)

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 16/06/2009 13:02

Ar 15 Ls pilnīgi pietiks

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 16/06/2009 13:20

Rēķini algu un izdomā, vai pats par tik strādātu. Mēnesī ir apmēram 22 darba dienas (pa 8 h katra), attiecīgi 30x22=660, 15x22=330. Pirmā summa dod normālu algu pēc nodokļiem (ja maksāts tiek ievērojot esošo likumdošanu, summas jāreizina vidēji ar 2), bet otrā šībrīža reālo, ar ko ģimeni uzturēt īsti nevar, par tādām izvirtībām kā kredītu atmaksa un auto lietošana nerunājot.

Stāsta, ka būt par vergturi esot patīkami ...

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 16/06/2009 17:58

Njā. Celtnieki būtu reāli priecīgi, ja es viņiem maksātu tādu algu, par kādu es pats strādāju :) un nomierināšanai - es pats ar labprāt strādātu par tādu algu, kā piem. mans boss. Diemžēl (vai varbūt labi ka tā) algas apjoms ir stipri atkarīgs no pieprasījuma/piedāvājuma, un tāpēc ir tā, kā ir. Sentimenta apjoms lēmumu pieņemšanā ir katra paša darīšana.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: E (---.balticom.lv)
Datums: 16/06/2009 22:04

Es tikko samaksāju summu, kas līdzvērtīga 40 Ls/cilvēks/dienā. Tur bija nedēļas darbs. Un apmēram tikpat samaksāšu vēl pēc nedēļas. Runa iet par jumta kasti + fasāde (visi darbi līdz nobeigumam). Teikšu tā - bija arī lētāki varianti, bet:
1) tie lētākie strādnieki neiedvesa man pilnīgi nekādu uzticību
2) bija lētāki tikai par 15-20%
3) tie 40Ls/dienā lielā mērā viņiem sanāk pateicoties labai darba organizācijai un efektivitātei
3) 40Ls x 5 dienas = 200 Ls nedēļā, kas manuprāt ir normāla darba samaksa labam sava aroda meistaram, par mazāku summu normāls sevi cienošs cilvēks nestrādātu (te neiet runa par praktikantiem vai palīgstrādniekiem, bet gan par cilvēkiem kam tas ir maizes darbs jau daudzus gadus)

Un pats galvenais - par rezultātu šobrīd esmu pilnībā apmierināts un nenožēloju iztērēto naudu.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 17/06/2009 15:57

E - nu nezinu gan vai tas ir normāli.
400 x 22 = 900 Ls manas naudas. (pa lielam man ir vienalga ko viņš ar šo summu dara, vai pats iet maksāt nodokli, vai to nedara).
šodien 900 Ls / mēnesī ir daudz (bet tas arī pie noteikuma ka celtnieks strādā tikai 8 stundas dienā, normālā gadījumā haltūras veidā tās ir 10 - 12 stundas).
Un tā piebilde par kvalitāti - a varēja būt savādāk? Ja tu par kautko vienojies tad Tu par to arī maksā un saņem pretī to ko gribēji.
Proti ja sūdīgi uztaisa tad sūdīgi samaksā + privātā kārtā ir sabojāts Tevis pirkts materiāls + privātā kārtā var dabūt pa degunu :)
Paldies.


Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 17/06/2009 16:29

Es gan teiktu, ka pat itkā ļoti labi meistari reāli no tām 10 stundām nostrādā labi, ja 5 stundas. Pārējo tiek pļāpāts, pīpēts, runāts pa telefonu utt. Ja tiešām strādā aktīvi un ar atdevi - 8 stundās var padarīt nenormāli daudz.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 18/06/2009 09:55

Nu viņi tur ņēmās apmēram no 8.00 līdz 18.00 (10 h), bez pīpauzēm un liekas runāšanas. Tikai pusdienas pa vidu paēda. Protams, ka cilvēki, kas biežāk saskaras ar būvniecību arī var atrast lētākus meistarus vai nokaulēt cenu, bet man kā diletantam šajā jautājumā (vajag kaut kādus darbiniekus max 2x gadā) ir labi, ja dabūju to rezultātu ko vēlos. Pēdējos pāris gadus ir bijusi slikta pieredze, tāpēc beidzot esmu sajūsmā, kad kāds uztaisa tieši to ko es vēlos.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 18/06/2009 12:37

Nezinu, kā šobrīd, bet pirms 3 mēnešiem bija piedāvājumi min 20, max 50. No tiem, kas vispār bija ieinteresēti strādāt par laika apmaksu. Bet jo ilgāk turpinās dižķeza, jo lētāki un vairāk pieejami kļūst strādnieki. Tipa "iekrātā nauda" beidzas ne vienam vien lepnajam, kurš pa pārdesmit latiem nestrādāšot.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: kkk (81.198.69.---)
Datums: 27/06/2009 14:05

Vai tas nozīmē, ka šobrīd vairs netiek rēķināta darba samaksa par 1 m2?

Piemērs:
nepieciešams siltināt fasādi 180 m2. Reāli darbs 2 cilvēkiem max 1 nedēļa (redzēju, cik ātri to izdarīja kaiminu mājai). Pieņemot, ka maksājam 30 Ls/dienā, samaksa: 5 dienas x 30 Ls x 2 cilv.=300 Ls.
Ja rēķinam pēc m2, tad lētāk par 7 Ls/m2 neesmu redzējis un tas ir 1260 Ls.

Starpība sanāk tā neko....

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 27/06/2009 15:09

Kā vari vienoties ar izpildītāju, tā rēķini. Ne tuvu visi ir gatavi strādāt tādā veidā. Bet starpība tiešām ir.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 27/06/2009 16:47

Padomjlaikā arī mūsu zemē bija normatīvi, cik ilgā laikā kādi darbi veicami, cik zinu, Krievijā tādi ir joprojām un pieļauju, ka ir arī "vecajā" Eiropā (visticamāk, arodbiedrību lobēti). Tad arī objektīvu tāmi uzrakstīt un darbu kalendāro plānu sastādīt nebūs katram darbu vadītājam no jauna ameriku izgudrot.

Mums gan te pret līdzīgu praksi nesen aktīvi iestājās Konkurences padome, taču, ja stāsts ir par cilvēkstundām u.c. procentu attiecībām, ne latiem, neredzu, kāpēc būtu jāiebilst. Toties visiem būtu skaidrs cik, kas, ko un tirgoties vajadzētu tikai par to, vai strādāt par valsts noteikto minimālo stundas algu (mazāk neļauj likums) vai piemērot tai koeficientu.

Ja maksā tikai Ls 30 dienā, tad tomēr der kādu brīdi iedomāt, ka tā nav tikai darba alga strādniekam, jo instrumentu amortizāciju un transporta izdevumus parasti pasūtītājs šādos gadījumos apmaksāt nemēdz. Tāpēc maksa par m2 tomēr ir objektīvāka.

Vai ir reāli nosiltināt 1 cilvēkam 18 m2 8 darba stundās, tiešām nezinu. Ja putuplasts uz pļeckām, gan jau ir, par smalkākiem darbiem ...

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: Ambrosio (81.198.224.---)
Datums: 27/06/2009 18:04

Man arī kaut kā aizdomīgi liekas 2 cilvēkiem 1 nedēļa. Varbūt atkarīgs no konkrētās fasādes sistēmas. Bet nu ļoti ticami liekas, ka vienā kalendārā nedēļā "iespiežot" siltinājuma līmēšanu, armēšanu un sieta iestrādi, gruntēšanu, dekoratīvā apmetuma uzlikšanu un krāsošanu, netiek ievēroti ražotāja dotais laika grafiks starp dažādiem darbiem.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 27/06/2009 18:27

Neko nezinu par kautkādām lielām vai industriālām būvēm, bet tādā vienkāršā gadījumā, kā 100 m2 ūķa iekšējā apdare, nekādas sūda normas nav vajadzīgas, tāpat kā kvadrātmetru kalkulēšana. Un kas vainas tirgus cenai 30 Ls/d, kāpēc vēl nezko būtu jāiedomājas? Ja 30 Ls/d kādam rada zaudējumus, tad lai neiet strādāt par tādu summu, nav spiesta lieta.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 27/06/2009 20:00

Vainas jau nekādas, tikai tad ar laika samaksu var strādāt 4 mēnešus, kamēr kvadrātmetri īpaši nemainās.

Bet visvairāk man patīk, ka spk pats ir gatavs strādāt ar zaudējumiem, ja jau citiem novēl. Žēl, ka viņš nav valdība ;)

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: aaaa (87.110.135.---)
Datums: 27/06/2009 23:16

Dienas samaksu var atļauties piedāvāt tikai pārbaudītiem un zināmiem cilvēkiem, nekādā gadījumā cilvēkiem no ielas. Vispār jau kvadrātmetra maksa man liekas pieņemamāks variants un ir absolūti vienalga, vai tie celtnieki darbu izdara 1 dienā un saņem 1000 Ls dienā, vai mocās 2 mēnešus. Mani interesē rezultāts par iepriekš sarunātu cenu un kvalitāti. Vispār visu līdz pēdējam vajag izrunāt no paša sākuma - līdz sīkumam, lai nav kaut kādas papildus maksas tipa, stalažu montāža un demontāža cenā neietilpst utt., ja viss ir sākumā norunāts, parasti nekādu pretenziju ne no viena puses nav. Un citu darbs ir jāciena, ja grib kaut kādus lētos bomžus, kas par 5 Ls dienā rukā, tad rezultāts būs atbilstošs.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: kkk (81.198.69.---)
Datums: 29/06/2009 09:58

precizēju - 1 nedēļa tikai vates uzlikšanai (pielīmēšanai un dībeļošanai), pārējais atsevišķi.
bija doma noteikt, ka šis darbs ir jāpaveic 1 nedēļā un samaksa par to būs tie 300 Ls. Sastatnes un instrumenti, protams, cenā neietilpst.
Manuprāt nopelnīt 600 Ls mēnesī šobrīd vēlētos daudzi celtnieki. Diez vai celtniecības uzņēmumi tik maksā...

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 29/06/2009 12:02

Vai esi gatavs nodarbināt šos strādniekus pilnu mēnesi? Citos variantos spriedelēšana par 600 lašiem mēnesī ir tikai prasme veikt reizināšanas funkciju.

Re: cik maksā celtnieka darbs ap 2009 gada Jāņiem?
Autors: kkk (81.198.69.---)
Datums: 29/06/2009 14:52

jtdesign

vai tad man par jebkuru darbu būtu jāmaksā mēneša alga?? tu gan esi dīvains.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   ********  ********   **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 ********    ********     **     ********   ********* 
 **                **     **     **     **  **     ** 
 **         **     **     **     **     **  **     ** 
 **          *******      **     ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727