UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
podiņu krāsns flīzēšana
Autors: madja ()
Datums: 23/10/2009 11:18

esmu izmēģinājusi, manuprāt , visu - gan ķīmiju, gan silto fēnu, gan slīpripu, bet veco krāsu nevaru nokasīt nunekā - krāsnij ir ap simts gadiem un krāsu kārtas ir tā piecepušās, ka ies bojā ar visu krāsni. ja jau būtu vienmērīgi piecepušās, tad vēl varētu krāsot pa virsu, jo smirdēt nesmird,kad kurina , bet - tur viss ir grubuļu grubuļiem un manā jaunajā skaistajā remontā nepakam neiederas.
un tad mani apzilināja doma,ka varbūt var to krāsni noflīzēt???
kādā forumā lasiju,ka galvenais izvēlēties izturīgu un labu līmi,ka flīze to slodzi tur,bet varbūt ir vēl kāds eksperts, kas man var pateikt
1) vai vispār var krāsni flīzēt
2) ja var - vai ir nozīme,kādām flīzēm (manas prasības ir pieticīgas- gribu baltu)
3) vai ir idejas par līmi?
4) vai es kautko aizmirsu pajautāt?

jau iepriekš paldies :)

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: Porex ()
Datums: 23/10/2009 11:48

Es šādu,māla podiņu nelīdzenu un šķirbainu krāsni pirms trīs gadiem atgriezu glītā izskatā šādi: ar špakteļlāpstu nokasīju,kas kasījās,tad ar elastīgo flīžu līmi nošpaktelēju gludu un līdzenu ,un nokrāsoju ar sienas krāsu.Bija vēl doma nolīmēt ar stikla šķiedras tapeti,bet tas izpalika.Pagaidām viss izskatās kā vakar darīts.

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: madja ()
Datums: 23/10/2009 12:01

oo, tā ir arī laba doma, jo ta kā man tā krāsns mazliet ar vipendroniem apakša un augša, flīzēšana tomer butu komplicēta padarīšana.
kā tas viss uz siltumatdevi atsaucas?

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 23/10/2009 12:21

Reiz (varētu būt Lubānas ielas Depo) veikala plauktā manīju kautkādu karstumizturīgu līmi (neko vairāk neatceros, bet bija traukā nevis sausais maisījums) un prātā iešāvās: "tā priekš tiem (foruma dalībniekiem), kas aplipina krāsnis".

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: madja ()
Datums: 23/10/2009 12:27

cik mīļi :D :D :D

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: sto ()
Datums: 23/10/2009 13:00

Man savulaik no krāsns keramiskas dekoratīvajām daļām veco krāsu veiksmīgi dizdevās dabūt nost ar būvmateriālu veikālā pirktas ķīmijas palīdzību (nav pie rokas tas nosaukums)- uzsmērē, tad kādas stundas jāpagaida līdz vecā krāsa paliek mīksta (protams, ka apakšējie slāņi var būt vēl vietām pacieti) un tad kasa nost. Ķēpīgs darbs.
Cik zinu, tad tiešām ir karstumizturīga flīžu līme - vajag sākt ar DEPO izjautāšanu.
Ja veco krāsu vēl var vietām noskrāpēt, tad tas jādara, bet ja slinkums un vēlaties noriskēt, tad vajadzētu virsmā vismaz risas ieskrāpēt - lai papildus saķere. Bet pieņemu, ka tik vai tā neturēsies. Laikam arī vecā krāsotā virsma (ko vairs mehāniski nevar vairāk notīrīt)pēc tam ir jānogruntē ar Betonkontaktu.
No pieredzes varu pateikt, ka krāsnis, kas ir noflīzētas, labi izskatās un flīzes nekrīt nost, ja pareizi izvēlēts arī šuvotājs - tam ir jābūt ar elestību pastiprinošam piedevām.
Bet risks varētu būt tajās krāsns zonās, kur spēcīga ugunsiedarbība un paaugstināta temperatūra - lielākas termiskās deformācijas un dažādu materiālu dažādas lineārās izplešanās, un iespēja, ka kaut kas var notikt.
Kā zināms, tad jebkurā gadījumā, virsmu temperatūra nedrīkst pārsniegt 80C grādus (pie 60 jau nevar noturēt roku).

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 23/10/2009 13:11

Varbūt pie mālu javas arī var piespert kādu orgaņiku (tipa [www.polyline.lv]), lai nav tik drupana...
Vēl nav runājis Didzisp...

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: madja ()
Datums: 23/10/2009 13:20

jā, es uz viņu tā kā nedaudz ceru :)

Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: iblast ()
Datums: 23/10/2009 14:25


Re: podiņu krāsns flīzēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 24/10/2009 15:50

Ir redzetas apflizetas podinu krasnis, kuram pie lielakas kurinasanas staigajot tam ir atnakusas suves starp flizem vala. Varu vel ieteikt ar gazes degli pameginat to krasu dabut nost, tad krasns iegus dabigo mala toni. Izbirusas suves starp podiniem aizpilda ar malu vai karstumizturigu spaktelmasu un krasni noklaj ar pernicu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **        **  **      **  **    ** 
 **        ***   **        **  **  **  **  ***   ** 
 **        ****  **        **  **  **  **  ****  ** 
 ******    ** ** **        **  **  **  **  ** ** ** 
 **        **  ****  **    **  **  **  **  **  **** 
 **        **   ***  **    **  **  **  **  **   *** 
 ********  **    **   ******    ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727