UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6
Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 12:57

Lūdzu palīdziet ar padomu!
Situācija šāda: ir veca lauku māja ar dēļu grīdu (normāla), kurai apakšā ir tukšums 10 cm, pēc tam smiltis. Māja ir sausa, gruntsūdens dziļi, pamati augsti. Man jāuztaisa silta grīda, par mazām izmaksām un ātri, piedevām ar sievieša rokām. Mans funktieris ir šāds: uz vecās dēļu grīdas uzlikt putaplasta plāksnes apmēram 5 cm biezumā, un pēc tam 2ās kārtās grīdas reģipsi. Vai būs OK?

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 07/03/2011 13:15

a) siltas vai
b) "siltās" (apsildāmās) grīdas?
Jebkurā gadījumā, zūdot iespējai žūt uz augšu, kokā var palielināties mitrums un ar laiku visi slāņi nobrukt.
a) vai ir pārliecība, ka tieši caur grīdu šobrīd aiziet visvairāk siltuma?
Varbūt pasauc kādu profu, piem.:
[www.buvfizika.lv]
, lai novērtē.
b) Salīdzinot ar kilometriem garām trubām pāris samosvali smilšu manuprāt nieks vien būtu, plus vēl lieka malka...

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 13:56

Liels paldies, par atbildi!
Grīdas vajag tikai siltākas, ne siltās! Ja grīdas dēļos ir šķirbiņas un apakšā ir caurvējš (starp smiltīm un grīdas dēli), tad laikam arī bez termogrāfijas ir skaidrs, ka kājas sals....
Es ceru, ka vecajiem grīdas dēļiem pietiks ar gaisa cirkulāciju no apakšas, lai nesāktu stipri bojāties! Vēl viens muļķīgs jautājums, vai kaut kādā vietā pa starpu manai sviestmaizei ir jāliek kāda plēve, piem. vēja plēve, vai hidroizolācijas plēve? Man jau liekas, ka nē, bet kā saka profesionāļi?

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: aaaa ()
Datums: 07/03/2011 14:07

Plēvi nevajag, risinājums ar puķiku ir labs, puķiks pats ir noslēgts, līdz ar to laba mitruma un vēja barjera. Tikai - vecā dēļu grīda pilnīgi noteikti nav tik līdzena, lai tai pa taisno varētu likt virsū puķika plāksnes. Vai nu grīda jālīdzina ar špaktelēšanu, vai jāskrūvē virsu kāds finieris/OSB, vai arī jāliek vispirms grīdas reģipsis un tad puķiks-reģipsis. Ko plānots likt virsū? laminātu? Flīzes?

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 14:18

Paldies, ka Jūs man palīdziet ar padomiem! Šķība tā grīda, liekas, ka nav, bet pie darbu sākšanas - pamērīšu! Sakarā ar to, ka tā ir it kā viesistaba, apvienota ar virtuvi, un gribu sakārtot pa smuko, domāju likt vai laminātu (atkal auksts, ar smiltīm ātri noberzīsies), vai linoleju (biku siltāks), tomēr lauku māja.... Flīzes, laikam ka nē - pavisam aukstas.... :)

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 07/03/2011 14:21

Gar grīdu, ja ir t.s. "siltā" (uz iekšu ventilējamā) pagrīde, _položeno_ pūst. Drīzāk meklē kādus caurumus pamatos. Vēl agrāk taisīja sezonmainīgu ventilāciju - caurumus uz āru, ko pavasarī atvēra, bet uz ziemu atkal aizbāza. Varbūt pamati jāsiltina no ārpuses.
Kaimiņi līdzīgai koka grīdai uzlika skaideni un linoleju. Manuprāt nepareizi izdarīja un tagad koki mitri.

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 14:21

Kā labāk veidot grīdu - kā peldošo, vai skrūvēt visu sviestmaizi pie vecās grīdas?

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 14:27

Es jau domāju, ja smiltis zem grīdas dēļiem tagad ir sausas, tad ventilācija ir Ok, jo tur patreiz neviens nedzīvo un nekurina! Žurks jau dabīgo ventilāciju ir uztaisījis.... ;)

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: ekharts ()
Datums: 07/03/2011 14:42

Nedomāju,ka vajadzētu krāmēt putoplastu uz dabīgas koka grīdas.Ja ,tiešām,koka dēļu grīda ir auksta,tad uzlieciet korķa segumu .

Re: Jauna grīda uz vecas grīdas.
Autors: palsa ()
Datums: 07/03/2011 15:37

Paldies, ekharts, doma jau, protams, laba, tikai lētākais korķa grīdas segums maksā no 16 Ls/kvm. A man telpa apmēram 30 Kvm.

Sakiet lūdzu, ja es uz vecajiem dēļiem uzlikšu reģipsi 1 kārtā, pēc tam biezo linoleju, ar voiloku apakšā, grīda neelpos un sapūs?

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   *******   ********  
 ***   **  **    **     **     **     **  **     ** 
 ****  **      **       **     **     **  **     ** 
 ** ** **     **        **      ********  **     ** 
 **  ****    **         **            **  **     ** 
 **   ***    **         **     **     **  **     ** 
 **    **    **         **      *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727