UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: vitoriuz ()
Datums: 08/12/2012 15:11

Labdien! Lieta tāda, ir neliela kieģeļu mājiņa (aptuveni 55m2), vēlos to nosiltināt no iekšpuses (diemžēl no ārpuses daudzu iemeslu dēļ to nevar izdarīt) ar Rockwool akmens vati. Jautājums sekojošs, cik biezam jābūt siltinātāja slānim???

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 08/12/2012 16:59

Mīļais cilvēk, ko tu darīsi vasarā un kādu gaisa kondicionieri vēlēsies pirkt?
Varbūt labāk siltini pārsegumu, grīdu un nomaini logus uz trīspakešu variantu ar siltuma atstarojošo efektu?

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: soseds2 ()
Datums: 23/12/2012 22:26

Ja siltina no iekšpuses nebūs nekādas siltumekonomijas.

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: SPU Insulation ()
Datums: 24/12/2012 01:37

Iespējams apskatīt variantu siltināšanai no iekšpuses - SPU Anselmi.
Ļoti ērti, droši un vienkārši.
Sīkāk var palasīt www.spu.lv

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: zsv ()
Datums: 24/12/2012 10:22

Lai arī kādu variantu siltināšanai no iekšpuses izvēlētos, jārēķinās ar paaugstinātu risku.
Jebkurš nehermētiskums var būt par iemeslu vecās iekšējās sienas pelēšanai. Vecā siena ziemā kļūs auksta, tās temperatūras profilā lielāka daļa būs jau zem sasalšanas robežas. Ja sienā ir kāds mitrums, tas plosīs sienas konstrukciju.
Siltināšana no iekšpuses ir uzskatāms kā izaicinājums profesionālam būvniekam!
Tēdēļ mans viedoklis ir siltināšana no iekšpuses darāma, tikai pilnībā apzinoties riskus un darbus veicot augsti profesionāli!

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: Rx ()
Datums: 24/12/2012 11:09

Viss jau ir tiesa par iekšējo siltināšanu. Bet ir risinājumi: Viens: ja lieto to pašu materiālu kas sienai, pieaugs sienas biezums ar visām izrietošajām sekām: samazināsies telpas izmērs, neefektīva siltumīpašību palielināšanās. Bet ja liek mitruma caurlaidošu materiālu, kā piemēram, Firmas Steico ražojumus: [www.videstehnika.lv] Pirms 20 gadiem bija iegādājama līdzīga materiāla plātne, mīkstāka. Tādu es piesitu ar naglām pie iekšējā apmetuma, ķieģeļu mājas dzīvoklim, kurā vienmēr bija auksti. Aizšpaktelēju situma vietas, virsū avīzes, tad tapetes. Temperatūra pieauga par 2-3 grādiem! Siena elpojoša, un mitrums, kas kondensējies ziemā, iziet- izšūst vasarā. Nevajag pārspīlēt ar iekšējā siltinājuma materiāla biezumu, jāliek elpojošs materiāls, jāsamierinās ar sienas "mīkstumu", nedrīkst būt superprasības sienas gludumam, jāpieņem , ka būs tapetes, ( jo tās nomaskē nelīdzenumus!). Bet Jūs būsiet siltumā, un tas ir ļoti svarīgi, nevis ļoti "eiropejisks" remonts...un deguns auksts! Atcerieties, ka ne visi dzīvo pārticīgi, spēj maksāt par remontu augstā līmenī un ir ļoti prasīgi pret dizainu....

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: khe ()
Datums: 24/12/2012 13:31

Brinkmaņa kgam pilnīga taisnība - jāapsver, vai ir izdarīts viss iespējamais griestu(jumta) siltināšanā, tad vajadzētu pievērsties logiem durvīm(ar domu, ka vēlāk tiks siltināta siena) un tikai tad sienām. Vienīgi pelējuma rašanās varētu pasteidzināt ārsienu siltināšanu, bet atkal - pievēršot uzmanību zsv augstāk minētajam...

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: zsv ()
Datums: 24/12/2012 14:07

HM, Rx rakstītajā paņēmienā ir bumba ar laika degli!
Pati frāze, elpojošs... Tātad te jāsaprot gaisu (un arī tajā esošo ūdens tvaiku) caurlaidošs. Minētie materiāli, mīksta siltumizolācija, avīzes un tapetes, visas labi laiž cauri mitrumu.
Rezultatā mitrums pa vienu sezonu nonāks uz zem siltinājuma slēptās aukstās virsmas un tus kondensēsies. Pa ziemu tur būs (nevis var rasties) pelējums. Pēc tam ar to varēs cīnīties nākamo vasaru noplēšot nost "siltinājumu". Bez pārliecinošas tvaika barjeras siltināt no iekšpuses ir kaitniecība pret saviem ģimenes locekļiem!!!!
Bez tam ja tas par dzīvokli, tad šādi paņēmieni nopietni pasliktina augšējo un apakšējo kaimiņu attiecīgi gristu un grīdas temperatūru.
Termisko tiltu rezultātā zonās pie ārsienām temperatūra pret kaimiņu iekšējo silstinājumu samazināsies!
Bez profesionālas izvērtēšanas un augsti kvalitatīvas darbības siltināšana no iekšpuses ir tikpat kā kaitniecība.
Te patiesībā ierindas būvniekam tas nebūs pa zobam.
Sākot ar termisko plūsmu aprēķinu līdz perfektam darbam ar tvaika izolāciju un blakus efektu izvērtēšanu, tikai tad var būt runa par siltināšanu no iekšpuses!
Jā, to dara pieredzējuši būvnieki Vācijā, Austrijā vecām ēkām ar arhitektonsiku nozīmi. Taču tas ir augstas raudzes apliecinājums, te pēc 15 gadu būvniecības degradācijas procesa man nav ne mazāko ilūziju par rezultātiem tādiem darbiem.

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: Rx ()
Datums: 24/12/2012 16:54

...jā, teorijā tā sanāk...Bet: Tāpēc jau es rakstīju, ka nedrīkst pārspīlēt! Palielinot sienas termopretestību ( siltumizolējošās spējas) par mazu lielumu, aprasktītajā gadījumā ar 2cm mīksto plati, iegūstam temperatūras kritumu papildus apmēram 2 grādi, kas neizsauc mitruma kondensēšanos. Sienā kondensēsies mitrums, ja pie 20 grādiem gaisam, mitrums 60%, sienai būs 12-13 grādi. Ja tas ir tā, tad jā, kondensēsies, un arī pirms tam kondensējās.....Tad nebūs citu variantu, kā ārpusi siltināt...

Re: Jautājums par siltināšanu!!!
Autors: Agrisss ()
Datums: 02/01/2013 20:05

Tātad - no pieredzes.
Bračka nosiltināja savu vannas istabu ar standarta variantu - reģipsis, akmens vate, mājas dzimtais stāvkoks. Sienas otrā pusē kaimiņa dušas telpa ar dzimto apmetumu. Māja veca, protams. Tātad sienas abās pusēs paaugstināta mitruma telpas. Pie tam kaimiņš ziemā nedzīvoja un nekurināja. Tur bija āra temperatūra. Nu varbūt par pāris grādiem siltāks, nekā ārā.
Pagāja 9 gadi. Bračka beidzot pierunāja kaimiņu pārdot otru mājas pusi. Tagad tur tika taisītas durvis. Atplēsa vaļā to vati - skaists vecs koks. Bez nekādiem pelējumiem, bez nekādiem bojājumiem.
Tātad mani secinājumi - visas tās plēves un baidīšanas ar mitrumu un pelēšanu ir buļļkaks! Nevajag likt nekāda veida plēves un nekas nekur nepelēs.
Es savu māju, kā jau te citur esmu minējis tikko no iekšpuses piepūtu ar ekovati. Reģipsis, ekovate, stāvkoks, āra apmetums. Reāli silti mājā. Man ir siltās grīdas, Izkurinu vienu grozu un silti ir 24 stundas. Pie tam vēl logs vaļā stāv visu dienu. Un nekādu plēvju man nav.
Tas tā - mans viedokils. Viss tiek reklamēts un uzbāzts, lai tik pirktu.
Tas pats ar gruntīm - visu vienmēr esmu krāsojis, līmējis bez gruntēšanas. Kaukā viss turās uz goda!
Nu izņēmums ir betonkontakts. Tas ir labs. :)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  ********   **     ** 
    **        **     **     **  **     **  **     ** 
    **        **     **     **  **     **  **     ** 
    **        **     **     **  ********   **     ** 
    **        **     **     **  **          **   **  
    **        **     **     **  **           ** **   
    **        **      *******   **            ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727