UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: "Plēve ekovatei"
Autors: khe ()
Datums: 25/01/2013 17:26

Nevaru atrast, bet redzēju somu veidotajā ārsienas griezumā tvaika bremzi no kartona, laikam ''baigie profiņi''...

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: khe ()
Datums: 25/01/2013 17:35

''Visur, kur tiek cauri gaiss, tiek arī cauri mitrums.''
Es nu gan negribētu, ka man caur griestiem lien gaiss cauri. Ūdens tvaiku difūzija... Normāli nostrādātiem griestiem, kam nav šķirbu gar sienām un lampu caurumos, nevajadzētu tam gaisam līst cauri. Protams, ja jāņem vecais riģipsis nost, tad jau nav problēmu to plēvi tur ielikt...

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: J ()
Datums: 25/01/2013 21:49

Augšpusei brīvi jālaiž cauri tvaiks, tad arī nekāda mitruma nebūs. Tas tak ir super, ja elpo ne tikai sienas, bet arī griesti!

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: zzs ()
Datums: 26/01/2013 20:55

Plēs nost griestus, tas traču super ka siltums brīvi iet ārā ne tikai caur sienām bet arī pa griestiem. Garantēti ka arī nekāds mitrums nebūs. Neaizmirsti arī sienās caurumus uztaisīt.

Re: "Plēve ekovatei"
Datums: 12/03/2016 11:20

Gribēju pacelt vecu tēmu augšā. Krustu šķērsu jau runāts, bet kad pašam jāizdara izvēle, tad palieku domīgs. Nebiju agrāk šo aprēķinu taisījis. Kokam+vatei vispār nav problēmu, nekāda plēve nav aktuāla.

BET: Tātad karkasa būve un ekovate. Ārā kokšķiedra, iekšā arī varētu kokšķiedru vai jebkādu citu apdari.

Tagad sāku kalkulēt u-wertā parametrus un ar šausmām konstatēju, ka šādam pīrāgam praktiski visu laiku vatē ir kondensāts. Tā apjoms ievērojami staigā atkarībā no ārā temperatūras - ap mīnus pieciem grādiem ir kaut kas ap 3.5 kg uz m2 un 9kg uz m2 pie mīnus 30. Grādiem. Iekštelpās abos gadījumos +22 un 50% mitruma. Lieki piebilst, ka uwertā šādi parametri mitrumam vatē ir atzīmēti kā problēma.

Skarbi ir tas, ka preskartons vai tas elt kraft no iekšpuses nekādu dižo efektu nedod. Kondensātu novāc klasiskās neelpojošās plēves no iekšpuses - lokies kā gribi.

Vēl uwertā ir tāda aile kā izžūšanas laiks un tie cipari man galīgi nepatīk, jo tur uzrādās tādi cipari kā 50 dienas un tamlīdzīgi.

Viedokļi? Es pats vēl mēģināšu uzvilkt statistiku par rietumniekiem - cik un kādu plēvi liek.

Re: "Plēve ekovatei"
Datums: 12/03/2016 11:35

Papildinājums - ja ielieku no iekšpuses kādu no stingrajām plāksnēm - osb, laikam arī finieris, tā viss nostājas ok, vispār bez problēmām. Tā ir U werta problēma vai kas par lietu?

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: rbm-mob ()
Datums: 12/03/2016 11:52

Šo apstākļi jau visi celulozes tirgotāji pienes kā baigo plusu, ka tvaiks iet cauro, paliek iekšā celulozē un kad ziemā iekštelpās no apkures mitrums gaisa ir 30% tad sausais gaiss "mitrinās" no celulozes un esot atkal normālā mitruma gaiss.
Sanak kā gaisā esošais mitrums ceļo turpu-surpu.

Re: "Plēve ekovatei"
Datums: 12/03/2016 13:02

Iespējams, lai gan pusspainis ar ūdeni m2 kaut kā nešķiet laba situācija.

Kaut kādas problēmas man ar Eltkrafta aprēķinu. Viņiem tur dažādi tie parametri norādīti.
Produkta lapā 3 rādītāji:
biezums: 0,3mm
Air layer thickness equivalent to water vapour diffusion (x109 m2 sPa/kg), m: 3.2
SD: 0.6

Kurš ir īstais sd parametrs uwertam - 3.2m vai 0.6m pie biezuma 0,3mm?
0,2mm PE plēvei tur rādās sd 20m

Ja tam papīram ir 3.5m tad viss ir štokos, ja tādu liek no iekšpuses, ja 0,6m tad īsti nav.

Bet nu kaut kā sliecos domāt, ka bez jebkādas plēves/plāksnes tomēr likt nevar....

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: Georgs999 ()
Datums: 12/03/2016 14:19

Ilgi domāju par ekovati.
Beigās savai būvei uzliku 40cm ēveļskaidas bēniņos. Samaksāju smieklu naudu gaterī. Apakšā paklāju veco laiku zemtapešu papīru. Ziemā veicu iekšdarbus, bija liels mitrums no apmetuma. Uzkāpu uz bēniņiem aplūkot kas man ar siltinājumu. Viss ir kā pienākas. Nekāda pelējuma, puves vai sēnes. Tikai smaržīgas ēveļskaidas.

Es jau nu nekad neizvēlētos plēves siltinājumu.

Re: "Plēve ekovatei"
Autors: khe ()
Datums: 12/03/2016 16:20

Uzliec uz iekšējās kokšķiedras apmetumu un krāsu un tad paskaties. Paspēlējos u-wertā - tur nometa kondensātu. 35-200-35, vent fas.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **      **  **     **  **        
 ***   **  **        **  **  **  **     **  **    **  
 ****  **  **        **  **  **  **     **  **    **  
 ** ** **  ******    **  **  **  *********  **    **  
 **  ****  **        **  **  **  **     **  ********* 
 **   ***  **        **  **  **  **     **        **  
 **    **  ********   ***  ***   **     **        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727