UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: gulu ()
Datums: 08/11/2014 22:44

Sveicināti!
Guļbūves pirts, pērtuvē betona grīda, sākotnēji bija doma līmēt grīdas flīzes, uz tām koka redeles, taču esmu nonācis pie secinājuma, ka parastaj pirtij - flīzes dārga un nevajadzīga ekstra, doma atstāt betonu un redeles uz tā, jautājums:
- kā apstrādāt betona virsmu nolūkā lai mazāk rīvējās, beržās, putekļojas, kļūst cietāks, noturīgāks pret mitrumu?
Paldies par sakarīgiem ieteikumiem :)

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Didzisp ()
Datums: 09/11/2014 06:17

Ņežmiedzies un noflīzē grīdu. Tur takslodze nekāda un akmens flīzes nevajag. Nopērc uz akciju kaut pašas lētākās un turēs, jo ar kirzas zābakiem ta pa virsu neviens nestaigās. Vēlak būsi pateicīgs. Citādāk apčakarēsies to betonu tīrīt. Es arī neredzu vajadzībū pēc koka redeles. Ja pirtī ventilacija pareizi uztaisīta, tad flīžu grīda vienmēr silta un patīkama. Galvenais, ļoti viegli kopjama.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: J ()
Datums: 10/11/2014 20:32

Pašizlīdzinošo masu pa virsu un ir pa pirmo. Ja pa visam pa lēto, tad var vienkārši to betonu nogruntēt.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Datums: 10/11/2014 20:43

Nu es analogā situācijā to betonu nopulēju ar rokas štrumu līdz šķiet 200 graudam. Kad lielie darbi būs galā, tad pārklāšu ar to litija cietinātāju/blīvētāju un finālā apstrādāju ar autovasku. Finālā grīda ar raksturu un nemaz ar tik traki. Ir gan problēma - putekļošanās - es slīpēju ar gudru ziņu pirms sienu likšanas, bet var arī iznomāt aparātus ar putekļsūcēju un tad tā nav problēma.
Bet pasākums protams ir darbietilpīgāks manuprāt par flīzēm vai pašizlīdzinošo. Pavērojot pieredzi par pulēto betonu pirms laika nolēmu riskēt un tā izveidoju sev mājā virtuvē un arī virtuves darbvirsmas. Neesmu nožēlojis izvēli.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: pamats topošais ()
Datums: 10/11/2014 21:02

Varbūt var arī ar linu eļļu apstrādāt. Nezinu. Būs eko, bet pēc tam varētu būt problēma līmēt flīzes, ja izdomāsi...

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Uldis_s ()
Datums: 10/11/2014 23:42

Ir tādas eļļas (ne lineļļa). ar to iesmērē betonu un lieta darīta.
Es mājā kāpņu telpas laukumu norīvēju puslīdz gludu ar vienkāršu galodu. pusstunda fiziska darba un nekādu putekļu gaisā.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/11/2014 00:14

Es saprortu, lielā angārā slīpē betonu, jo ar flzēm būs padārgi noklāt, bet pērtuve ta maziņa un cik tur flīzes vajag. Visādā ziņā, ātrāk noflīzēt, neka jāties ar slīpēšanu.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Zodčijs ()
Datums: 11/11/2014 01:30

1) Uz grīdas uzlikt flīzes var taču pats "gulu" - un tā laikam viņš ir arī domājis....

2) Betona virsmas slīpēšana, cietināšana plus vaskošana vai eļļošana (paturot prātā, ka vaski vai eļļa periodiski jāatjauno) - kopumā maksās to pašu, ko lētu akcijas flīžu uzklāšana + paštaisīta koka latiņu redelīte - kas ir pārbaudīta kombinācija....

3) Betona (vai flīzēta) grīda pērtuvē un mazgātuvē būs tīkama tikai tad ja tā ir siltā (apsildāma) - pie neapsildāmas grīdas viennozīmīgi nepieciešamas koka redelītes - ar gumijas vai mīkstā putuplasta čībām tak pirtī neviens neiet...

4) Būtiskākais ir flīžu notīrīšanas ērtums - pērtuvē (arī mazgātuvē) uz betona grīdas ar laiku sakrājas melnpelēka masa - cilvēka taukaino sviedru un citu ķermeņa izdalījumu jaukums ar putekļiem, pirts slotu krikumiem utt. - tie ar vaskotu vai eļļotu betona visticamāk sakodīsies un nebūs atmazgājami - savukārt emaljēta vai matēta apdedzinātas keramikas flīžu virsma ir vishigiēniskakā tīrīšanas ziņā... tā lūk apmēram...

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Pavels.O ()
Datums: 11/11/2014 08:00

Es ar par flīzēm, nezinu cik autoram ir m2 laukums, bet manā gadījumā 5 m2 nav tas dārgākais pasākums zem 50 eiriķiem un aizņem kopumā dienu darba, bez putekļiem, stresa un ērti kopjams.
Redeli pa virsu jebkurā gadījumā būtu labi, man ir siltināta grīda - putuplasts, betons, flīzes un pērtuves sildīšanas laikā grīda uz kopējā fona neiesilst, kājām īpaši patīkami nav, pašlaik iemetu gumijotu tepiķīti, bet nākamgad likšu izņemamu koka redeli.

Re: pirts pērtuves grīdas apstrāde
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/11/2014 08:03

Ja ventilācija pertuvē pareizi uztaisīta, vēsais gaiss tiek atsūkts pie pašas grīdas, tad, pa paris stundām, parasta flīzēta grīda, jau ir sasilusi un nekādas redeles nevajag.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  **     **  ******** 
 **     **   **  **   **     **  ***   ***  **       
 **     **    ****    **     **  **** ****  **       
 ********      **     **     **  ** *** **  ******   
 **     **     **     **     **  **     **  **       
 **     **     **     **     **  **     **  **       
 ********      **      *******   **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727