UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
koka līmēšana
Autors: Vix ()
Datums: 15/03/2006 00:09

ir doma kautko izgatavot izmantojot finieri.
tātad tiks skrūvēts kopā un pa stapru līme.ir doma izmantot slīpēto finieri.
tad jautājums, kur tādas līmes var dabūt. un kādu līmi labāk izmantot.
tās būs mēbeles virtuvei. arī istabi. iespējams, ka arī vannasistabai.
ar ko ieteiktu katrai vietai atbilstošo detaļu apstrādāt.

Re: koka līmēšana
Autors: Rx ()
Datums: 15/03/2006 00:55

Es kokam, kur šķirbas līmējuma vietā palielas, izmantoju BISON "putu" līmi. Pārējās vietās- PVA bāzes D4 (D3) līmi.

Re: koka līmēšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 15/03/2006 14:53

Es visu līmeju ar Kleiberit putojošo līmi.Mājas apstākļos nav iespējams precīzi piedzīt visas detaļas un gadās, ka paliek nelielas spraudzinņas. Tādos gadijumos putojošā kīme ir neaizstājama. Vecas mēbeles bez tādas līmes vienkārši nav iespējams salabot.

Re: koka līmēšana
Autors: Rx ()
Datums: 19/03/2006 04:29

Pieredze rāda ka , piemēram, krēsla kājas tomēr ar putu līmi tik labi neturās kā ar PVA! Putu līmē ir gaisa burbulīši, kas slodzes laikā saplok.Un nav starpības, kādas firmas ražojuma tā ir. Tātad: mazākām slodzēm- laba putu līme- lielākām-PVA, vai pat vēl labāk- epoksīda līme.Putuplastu ļoti labi ar putu līmēt. Lielas šķirbas arī ar putu līmi var aizlīmēt.Avārijas gadījumā pat Makrofleks der salīmēšanai- uzpūš, saspiež kad jau nedauds uzputojusi, bet nekustināt. Labāk puto ja mitrums priekšā,(bet vājāk turēs).

Re: koka līmēšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 21/03/2006 06:49

Mana pieredze rāda pilnīgi retējus rezultātus. PVA līme der tikai pilnīgi gludu un perfekti piegulošu virsmu līmēšanai, bet ar putojošo līmi var salīmēt pat neēvelētus dēļus. Mēbeļu remontam tā ir vienkārši ideāla. Putojošā līme aizņem mazo spraugu ap krēsla kāju un sacietē. PVA līme tādos pašos apstākļos vienkārši iztek. ES ar putojošo līmi pielīmēju pat autiņam bagažnieka atslēgu, jo bija nolūzušas plastmasas stiprinājuma austiņas un viss mehānisms kustējās. Jau otro gadu turās, bet uz to atslēgas mehānismu ir ļoti liela slodze, it īpaši ja bagažnieks aizsalis. ES gan lietoju tikai Kleiberit firmas līmi un lielveikalos to nav iespējams nopirkt.Par līdzīgām līmēm neko nevaru pateikt.

Re: koka līmēšana
Autors: Mehanikis ()
Datums: 14/12/2006 06:42

Es arī izmantoju Kleiberit 501 pur līmi, iegādāties var Sia INTAR SIJA Duntes 11, netaalu no vietas, kur kaadreiz bija Kates plates, izmantojot putu līmi vienmēr jāatceras, ka līmētai detaļai ir jābūt zem speidiena, tad nekas nenāks vaļā, esmu diezgan ilgi strādājis ar šo līmi, PVA arī laba, to var izmantot arī finierēšanai.


Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pieredze rāda ka , piemēram, krēsla kājas
> tomēr ar putu līmi tik labi neturās kā ar PVA!
> Putu līmē ir gaisa burbulīši, kas slodzes
> laikā saplok.Un nav starpības, kādas firmas
> ražojuma tā ir. Tātad: mazākām slodzēm- laba
> putu līme- lielākām-PVA, vai pat vēl labāk-
> epoksīda līme.Putuplastu ļoti labi ar putu
> līmēt. Lielas šķirbas arī ar putu līmi var
> aizlīmēt.Avārijas gadījumā pat Makrofleks der
> salīmēšanai- uzpūš, saspiež kad jau nedauds
> uzputojusi, bet nekustināt. Labāk puto ja
> mitrums priekšā,(bet vājāk turēs).



Re: koka līmēšana
Autors: Rx ()
Datums: 14/12/2006 17:33

Līmēt var ar visām līmēm, bet katrai ir sava specifika. Protams ar putu līmi var daudz ko līmēt. bet ja tā ir , piemēram krēsla kāja, kas ļodzās, līmējamais laukums minimāls, tad putu līme Man uzrādīja sliktākus rezultātus kā PVA! Putene uzputoja, itkā super. Bet kad sāk uz to spiest - ļodzīt, tad sākās deformācoja līmē (gaiss ir pūslīšos un bez tiem nav putu līmes), un pēc laika savienojums kustās. PVA protams tek laukā, bet noliekot pareizā stāvoklī, lietojot pareizo,un pacietīgi sagaidot sacietēšanu, savienojums ir stingrs. Protams varat līmēt kā uzskatāt par pareizu. Tikai laiks pateiks kā nevajadzēja darīt.

Re: koka līmēšana
Autors: kaspars1983 ()
Datums: 14/12/2006 17:47

Sveiks Rx.
Klau-man vajag Tavu konsultāciju ja ir laiks.
atraksti man uz e-pastu er673@#$%&tvnet.lv

Paldies Tev!

Re: koka līmēšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/12/2006 18:34

Nav jau vienas universālas līmes bet cilvēkiem, kuri no krievu laikiem pieraduši visu līmēt ar БФ6 mūsdienās pavisam grūti saprast, kas ir kas. Būtībā jau nemaz tik daudz to līmju tipu nav, tikai dažādi ražotāji vienām un tām pašām līmēm iedod dažādus skanīgus nosaukumus. Putojošo līmi es pareklamēju tikai tādēļ, ka krievu laikos tādas vienkārši nebija un šī unformācija kādam mājas amatniekam var noderēt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********  **    **  ********   **     ** 
       **     **     **   **   **     **  **     ** 
       **     **     **  **    **     **  **     ** 
       **     **     *****     **     **  **     ** 
 **    **     **     **  **    **     **   **   **  
 **    **     **     **   **   **     **    ** **   
  ******      **     **    **  ********      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727