UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 08/08/2022 14:08

Laba diena!
Situācija tāda ka ir māja 12x10m un pa vidu nesošā siena, sanāk ka sijas laidums 5m uz katru pusi. Ar kādu soli kāda izmēra sijas likt, lai būtu pietiekami izturīga grīda. Plānota arī neliela vannas istaba, tur droši vien plāna estrih kārtiņa arī būs.
Pašlaik jau ir sijas bet tādas robežās no 11x11 - 13x13 cm, pie tām karāsies griesti, neredzu lielu jēgu tās pastiprināt, varētu tās atstāt un starpās uzlikt svaigas brusas. Biju ko dzirdējis par 5x20 brusām, bet citur skatos ka uz manu laidumu prasās pat 15x20 brusas sijās likt, bet nu ja uz 50-60 cm soli nebūs bik par daudz? neesmu bagāts, neesmu super turīgs, meklēju cenas uzticamības kompromisu.
Pa virsu uzreiz likšu kaut kādu grīdu, nezinu gan ko likt OSB tagad ārprātģā cenā, laikam kādi dēļi derētu?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 08/08/2022 14:09, labojis Jānis654.

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Mr. ()
Datums: 08/08/2022 16:04

Uz 5m laidumu pēc aprēķiniem pats minimums ir C24 klases kalibrētās bruses 45x245mm ar soli 40cm. Zem vannasistabas ar soli 30cm. Paskaties cenas I beams (kombinētās no brusēm un osb) varbūt sanāk lētāk.

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: kubiks ()
Datums: 08/08/2022 18:22

Misters pareizi tev saka. Ja gribi soli 50 cm, tad būs vien jāliek 200 x 150.

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 09/08/2022 09:52

Paldies par ieteikumiem! Nemaz nezināju ka ir tāds I Beams variants, ir vērts apdomāt, bet jāsaka kā ir uz brusu izmēriem esmu ierobežots ar potenciālo griestu augstumu.

Mr. vari lūdzu padalīties ar programmu kur var sarēķināt slodzes?

ja piemēram es liktu 75x200 ik pa 40cm tas der? vai tieši tie 45mm biezumā dod izteikti lielāku izturību?

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 09/08/2022 17:00

Laikam tomēr 45x245 būs labākis variants ar 0,4 soli. Ja viņš ir kalibrēts tad es pieņemu ka nav jēga likt vēl kādas brusītes paralēli uz leņķiem, lai viņas nestrādā. Kalibrēts es saprotu jau ir izkaltēts un vērpšanās nebūs, vai no izturības viedokļa ir jēga tās brusas vēl savā starpā stiprināt?

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Aldiss ()
Datums: 09/08/2022 17:23

>>>Kalibrēts es saprotu jau ir izkaltēts un vērpšanās nebūs>>>

Arī kalibrētas un kaltētas brusas vērpjas, vēršanās sākas tiklīdz kaudzei noņem štropes.

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Mr. ()
Datums: 09/08/2022 17:26

Izvēloties brusu izmēru 75x200 pilnīgi droši var teikt, ka tās nebūs žāvētas, jo tādu izmēru neviens nežāvē, tātad tajās būs arī daudz plaisas (ja vēl nav, tad būs) un paaugstināts mitrums, tātad arī pazemināta un nezināma stiprība, kuru nemaz nevar aprēķināt. Būvnormatīvi tikkai neiesaka tādus izmantot būvniecībā, bet tikai tāpēc, ka tie ir stipri atpalikuši un novecojuši.
[majakatram.blogspot.com]
[majakatram.blogspot.com]

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Mr. ()
Datums: 09/08/2022 17:50

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> >>>Kalibrēts es saprotu jau ir izkaltēts un
> vērpšanās nebūs>>>
>
> Arī kalibrētas un kaltētas brusas vērpjas,
> vēršanās sākas tiklīdz kaudzei noņem štropes.

Tā varētu būt, jo kokmateriālu žāvētāji arī ekonomē un balansē uz agresīvās žāvēšanas robežas, bet tāds materiāls tik un tā ir daudz labāk par mazliet apvēdinātu brīvā dabā.

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Jānis654 ()
Datums: 10/08/2022 09:55

Ok, paldies!

Tātad nedaudz vērpsies tāpat, tad jautājums vai vajag likt perpendikulāri starp šīm sijām kaut ko kas savilks tās kopā un neļaus vērpties vai tas ir bezjēdzīgi?

Re: Siju izmēri un solis otrā stāva grīdai
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 10/08/2022 11:49

Jānis654 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ok, paldies!
>
> Tātad nedaudz vērpsies tāpat, tad jautājums vai
> vajag likt perpendikulāri starp šīm sijām kaut ko
> kas savilks tās kopā un neļaus vērpties vai tas ir
> bezjēdzīgi?

Pārsegumam parasti visu, ko ieliek pa lielm no nestspējas viedokļa ir labi, bet problēmas koka pārsegumam ir konstrukcijas līganums. Es teiktu, ka te būtu jāiet virzienā, nevis mazāks solis un mazāki skali, bet dūšīgāka sija ar lielāku soli 80-90cm. Protams, ja netraucē tas, ka staigājot pa gaiteni blakus istabā skapī glāzes grab.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **        **     **  **       
 **     **  **     **  **        **     **  **       
 **     **  **     **  **        **     **  **       
 **     **   ********  **        *********  **       
  **   **          **  **        **     **  **       
   ** **    **     **  **        **     **  **       
    ***      *******   ********  **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727