UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: normixz ()
Datums: 11/11/2006 02:53

man maajaa udensvads ir pie sienas uz vina kondenseejaas uudens visa siena no taa pelee vai ir kaadi veidi kaa apsegt uudensvadu lai tas mitrums nerastos

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/11/2006 15:09

Ja pēlē siena, tad nav kautkas kārtībā ar ventilāciju. Udensvada caurules normāli ventilētās telpās praktiski nesvīst un ja arī nosvīst, tad ne tik traki, lai pilētu uz sienas. Gaisā ir pārāk daudz mitruma un tas kondensējas uz jebkuras vēsākas virsmas. Mitrais gaiss jāizvada ventilācijā un problēmu nebūs.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Rx ()
Datums: 12/11/2006 20:49

Ja aukstais ūdens tek pa cauuruli siltā telpā tad no kondensāta neizbēgt! Samazināt var šo efektu divejādi: sildot ūdeni pašā sākumā kur tas nonāk telpā vai apliekot ar siltumizolatoru- putotais polietilēns vai kas tamlīdzīgs. Šuvju vietas aizlīmē ar Sudraba līmlenti. Tā tas būtu jādara līdz pašam krānam. Vasarā protams varētu būt labāka situācija jo ienākošā ūdens temperatūra augstāka. Ja tas dziļūdens urbuma ūdens tad rasos vienmēr. Ventilācija te neglābs, varbūt pati siena nepelēs. Daudzdzīvokļu mājās šī rasošana mazāk izteikta jo ūdens pa ceļam mazliet uzsilst no telpas siltuma. Pats risināju jautājumu noizolējot cauruli kā teicu iepriekš.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Didzisp ()
Datums: 12/11/2006 21:19

Var jau arī trubas nopakot, tikai tas galīgi nav vajadzīgs. Ja telpās būs normāls(kas nu kuram normāls)gaisa mitrums, tad kondensāts neveidojas. Domā, ja notīs trubas, tad siena nepelēs. Nekā nebija. Trubas paliek slapjas no apkārtējā mitrā gaisa(nesūcas tak ūdens caur trubas sieniņām).Šis mitrums tā pat turpinās kondensēties uz vēsajām sienām un tās pelēs. Trubu norasošana ir tikai indikātors, ka nav kārtībā telpu ventilācija. Cauruļu pakošana ir tikai cīņa ar sekām, bet vajag novērst mitruma cēloni.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Rx ()
Datums: 13/11/2006 05:31

Nav tiesa Didzisp teiktajā par telpas mitrumu un kondensēšanos uz caurules: Ieejiet ar aukstām brillēm jebkurā!!! telpā un tās vienalga norasos. Izolators šo efektu novērš un nav te telpas ventilācija vainīga. Ja caurule iet gar sienu tad tāpat kā radiators silda, arī aukstā caurule dzesē, arī sienu! Tā noraso tāpat. tikai bezmitruma telpā šis efekts nebūs, kas praktiski nav sastopams.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: EjTakTu ()
Datums: 13/11/2006 15:43

Rx taisnība. Ja ūdens ir pietiekoši auksts, kondensāts rodas pat uz plastmasas caurulēm. Tas rodās pie lielāka ūdens patēriņa, kad pienākošais ūdens paspēj atdzesēt cauruli līdz savai temperatūrai. Daļēja taisnība arī Didzisp. Pie lielākas gaisa plūsmas kondensāts tiek pastiprināti žāvēts. Taču bieži ūdensvada caurules atrodas vietās, kur ir salīdzinoši maza gaisa plūsma.Un ja ūdens ņemts no pilsētas ūdensvada vai dziļurbuma šādas problēmas rodas itin bieži. Kā to novērst Rx jau aprakstīja.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/11/2006 00:10

Es varu tikai teikt no savas pieredzrs. Man daļā mājas vēl stāv krievu dzelzs trubas aukstajam ūdenim, kurš nāk no akas(Nekas labāks priekš svīšanas nevar būt). Trubas ir pāris reizes nosvīdušas vasarā, kad strauji mainās laika apstākļi, bet ziemā, kad māja tiek kurināta, nekāda lieka mitruma nav. Vismaz ūdens no trubām jau nu noteikti nepil. Gais gan man mājā ir saus, jo puķes sievai jālaista katru dienu.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/11/2006 00:11

Es varu tikai teikt no savas pieredzrs. Man daļā mājas vēl stāv krievu dzelzs trubas aukstajam ūdenim, kurš nāk no akas(Nekas labāks priekš svīšanas nevar būt). Trubas ir pāris reizes nosvīdušas vasarā, kad strauji mainās laika apstākļi, bet ziemā, kad māja tiek kurināta, nekāda lieka mitruma nav. Vismaz ūdens no trubām jau nu noteikti nepil. Gais gan man mājā ir saus, jo puķes sievai jālaista katru dienu.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: bbb ()
Datums: 14/11/2006 20:28

Didzisp varētu paintresēties par mitruma % dzīvojamās telpās kamēr nav sabeidzis veselību!un pastudēt fiziku.

Re: udens kondenseesanaas uz uudensvada
Autors: Didzisp ()
Datums: 15/11/2006 06:14

Intereses pēc izmēriju gaisa mitrumu telpā kur atrodas sūknis un sanāk visas ūdens trubas. Tātad, gaisa relatīvais mitrums ir 48% pie plus 21 grāda temperatūras un neviena truba pat netaisās norasot. Fiziku es tiku gana studejis un skolu beidzot man bija piecinieks fizikā. Tas gan vēl bija krievu laikos, bet domāju, ka fizikas likumi pa pēdejiem trīsdesmit gadiem būtiski nav mainījušies.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******    ******    **        **       
 **        **    **  **    **   **        **       
 **        **        **         **        **       
 ******    **        **   ****  **        **       
 **        **        **    **   **        **       
 **        **    **  **    **   **        **       
 ********   ******    ******    ********  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727