UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: būvatļauja
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/01/2010 11:27

Bija 2% no pirkuma vērtības vai kadastrālās, ja tā lielāka. Papildus visādiem notāriem u.c. juristiem un dažādas kancelejas nodevas.

Re: būvatļauja
Autors: intaZ ()
Datums: 02/02/2010 17:31

Jautājums! ja es nopērku dzīvokli ar 4 piedeklarētiem cilvēkiem, kā tad es varu tikt vaļā no viņiem???? un ko man viņi vispār var traucēt ??? Manā dzīvoklī jau viņi nevar mitināties??? Kā var uzzināt vai dzīvokli pērkot zem viņa ir kāds deklarēts????

Re: būvatļauja
Autors: jtdesign ()
Datums: 03/02/2010 10:56

Deklarēšanās ir no īpašumtiesībām atrauta lieta. Īres līgums ir saistīta (var pat būt reģistrēts ZG).

Diemžēl, par spīti likumā skaidri ierakstītajam, deklarēšanās īpašniekam rada civiltiesiskas saistības, tāpēc ... pirkt īpašumu ar šāda veida apgrūtinājumu ir savdabīga mazohisma pazīme.

Par īpašumā deklarētajām personām uz vietējo pašvaldību.

Re: būvatļauja
Autors: spk ()
Datums: 03/02/2010 17:50

Interesants viedoklis. Līdz šim man zināmā prakse bija - īpašnieks dodas uz pašvaldību, uzraksta kautkādutur iesniegumu, un deklarāciju noņem. Ja īres tiesības nav reģistrētas ZG, tad tās arī neuzliek nākamajam īpašniekam nekādus pienākumus.

Re: būvatļauja
Autors: intaZ ()
Datums: 03/02/2010 20:32

CIK NOPROTU TAD deklarētos no sava jauniegādātā īpašuma ātri var dabūt nost!

Vai te vietējā portālā zemesgramata.lv var redzēt vai īres tiesības ir reģisrētas ZG???

Re: būvatļauja
Autors: jtdesign ()
Datums: 04/02/2010 11:07

ZG mājas lapā var nopirkt aktuālo ZG informāciju (aktuāla pirkšanas brīdī, teorētiski pēc pusstundas var jau būt mainījusies, ja kāds pa to laiku aiznesis kādu nostiprinājuma lūgumu).

Kā ziņo tautas balss, ar deklarēšanās anulāciju pašvaldības veic (nelikumīgu?) komercdarbību, esmu manījis tekstus, ka tas maksā Ls 45 un prasa ne pārāk veiklu birokrātisku procedūru.

apgrūtinājumi
Autors: intaZ ()
Datums: 15/02/2010 10:15

Labdien! Kādi apgrutinājumi ir ja māja kurā vēlos pirkt dzīvokli ir pašvaldības īpašums un zeme kur atrodas māja ir baznīcas īpašums???

Re: apgrūtinājumi
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/02/2010 10:27

Nezinu, vai ar uz zemes esošu ēku saistītas lietas raksta zemesgrāmatā kā apgrūtinājumu zemes īpašniekam, bet manuprāt zemes īpašnieks var pieprasīt nomas maksu cik grib, ja nav nolīgts vai tiesa nav lēmusi citādāk. Daudzdzīvokļu māju īpašnieku laimīgajam vairumam pašiem domājamās daļās pieder arī zem un ap ēku esošā zeme.

Re: apgrūtinājumi
Autors: aaaa ()
Datums: 15/02/2010 10:55

Jā, prasīt var, bet pat likuma ietvaros, ja tu nemaksā, viņš tev izdarīt neko nevar, jo dzīvoklis, savukārt, vairs nav viņa īpašums. Māju nost taču nejauks. Protams, teoretizēt nav grūti, bet ja patrāpās kāds idiots, kurš prasa nezinciklatusparkvadrātmetru, tad nervus un dzīvi var sabojāt ne pa jokam.

Re: būvatļauja
Autors: intaZ ()
Datums: 15/02/2010 11:59

man zemesgrāmatā parādās ziņas tikai par kopīpašuma domājamo daļu no daudzdzīvokļu mājas. Par zemi nekas nav teikts. tātad zeme pieder baznīcai?
vai tādu zemi dzīvoklim var izpirkt no zemes īpašnieka kopīgi visi mājas īpašnieki, tā lai mājas zeme pieder dzīvokļu īpašniekiem ?????

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   *******   **     ** 
  **   **   **        **    **  **     **  ***   *** 
   ** **    **            **    **     **  **** **** 
    ***     ******       **      ********  ** *** ** 
   ** **    **          **             **  **     ** 
  **   **   **          **      **     **  **     ** 
 **     **  **          **       *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727