UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Zemes robežu plāns
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 26/04/2011 21:45

Ar kādu karti tad salīdzināsi? 0.5 m ortofoto?
Ko valsts ierēdņi kabinetā var zināt par robežas vai žoga fizisko atrašanos? Nodokli noteikti rēķina pēc cipariem, kas uzrādās kadastrā.

Re: Zemes robežu plāns
Autors: skorpis ()
Datums: 27/04/2011 09:34

1. Ja plāns ir Rīgas koordinātu sistēma, par to nevajag satraukties. Tas nepieciešamības gadījumā ir viegli pārrēķināms uz Latvijas koordinātu sistēmu (LKS-92) un zemes dienesta kadastra kartē tas pārrēķins jau ir veikts
2. Kādos dokumentos tad atšķiras tie malu garumi? Pēc idejas Tev var būt tikai 2 dokumenti - zemes robežu plāns (shēma ar tām koordinātām) un robežu noteikšanas akts (kur ir kaimiņu paraksti un robežu apraksti)



hmm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tieši meklēju infu par līdzīgu tēmu. Man ir
> nebūšanas ar visu to, ka dzīvoju pilsētā
> Jāuzliek jauns žogs. Skatos papīros - esošais
> žogs tā nevar izskatīties. Turklāt dažādos
> dokumentos dažādi robežu garumi (idejiski gan
> līdzīgi, ja neskaita vienu nobīdi par 10m).
> Vienā teikts, ka robežpunkti esot reāli sētas
> stabi. Labi - eju pārbaudīt dabā. Žogi, rupji
> rēķinot ir aptuveni par metru garāki kā
> papīros un nekādu tādu stabu protams nav. Kā
> lai uzmin, kur ir robežas? Robežpunkti ir
> atzīmēti pēc kaut kādas Rīgas ģeogrāfisko
> koordinātu sistēmas, neko par tādu nevaru
> atrast.



Re: Zemes robežu plāns
Autors: hmm ()
Datums: 27/04/2011 10:13

Nē, ir iekrājusies čupiņa kur visādos laikos un sakaros atrādītas robežas. Man konkrēti izskatās, ka tās robežas tiek rēķinātas pa virtuāliem punktiem/līnijām pēc kā psrs laikos ierādīts gruntsgbals, nevis mērītas pa reālu žogu un tad vēl šķībi nomērīts. Es arī domāju, ka būtiski ir tikai kas ir plānā/aktā, bet tā 10m nobīde ir kadrasta lietā kur tiek atrādīta būvju atrašanās dabā. Vot kā lai es zinu vai šie savā nodabā kūkojot skatās pēc mana plāna vai rēķina pēc no gaisa pagrābtiem skaitļiem? Jebkurā gadienā - nevar atsaukt kādu ierēdni, kas dabā nodemonstrē kur? Jo mērniekiem noteikti būs jāmaksā par šo prieku tikpat cik par jaunu mērīšanu un tas šķiet jau iet simtos

Re: Zemes robežu plāns
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/04/2011 10:18

Mēģini atrast ierēdni, kurš lētāk par mērnieku pie Tevis aizbrauks un ar pirkstu parādīs: žogam jābūt šeit!

Re: Zemes robežu plāns
Autors: jtdesign ()
Datums: 27/04/2011 10:50

Vispār jau robežas ir robežas un žogs ir žogs un abām šīm lietām praksē bieži ir visai attālināts sakars. Ideālajā variantā žogam jāiet pa robežu vai savā pusē robežai. Nemaz neminot gadījumus, kad daļa zemes ir ielas sarkanajās līnijās un šo teritoriju nemaz nedrīkst nožogot.

Re: Zemes robežu plāns
Autors: specs ()
Datums: 27/04/2011 22:20

Mērnieki nosaka/ierāda robežu punktus dabā, prasot par to ap 20Ls, protams, ja runa ir par apbūves gabalu, nevis entajem hektāriem. piezvani kaut kādam Latio mērniekam, ja tāds vēl eksistē.

Re: Zemes robežu plāns
Autors: Ingeborga ()
Datums: 21/06/2014 22:29

Varbūt kāds zin kā var Rīgas koordinātu sistēmas koordinātes uz LKS pārrēķināt - man mājai piesaistāmais zemes gabals nesakrīt ar kadastru - tāpēc būtiski pārrēķināt precīzu robežpunktu.

Re: Zemes robežu plāns
Autors: ints45 ()
Datums: 22/06/2014 10:17

Te ir viss nepieciešamais:

[www.vzd.gov.lv]

Izlasi instrukciju, nekā sarežģīta nav. Ja nemaldos vajadzēs XP vindovu, uz 7. nedarbosies

Re: Zemes robežu plāns
Autors: Mx ()
Datums: 05/10/2015 12:45

Ēku būvnoteikumos par 1 grupas ēku būves ieceri stāv rakstīts: 22.2.2. situācijas plānu atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz zemes robežu plāna, kurā norādīta paredzētā objekta piesaiste zemes gabalā un tā ārējie izmēri;
Jautājums, kā un kur es varu tikt pie robežplāna minētajos mērogos, ja man uz rokas ir tikai VZD izdots 1:2000 ??? (var būt es varu to pārzīmēt pats?) un ko nozīmē piesaiste šai gadījumā- tās ir koordinātas vai kas cits (piem. attālums no robežas)?

Re: Zemes robežu plāns
Autors: jtdesign ()
Datums: 05/10/2015 18:57

Šādi plāni ir tikai tāpēc, lai būtu, parasti mērīti vēl 90-ajos. Pat ar lupu tajos ne pārāk daudz informācijas var gūt un darbam tie neder galīgi. Jātaisa jaunu (meklēt mērnieku).

Starp citu, būvvaldes parasti akceptē instrumentāli uzmērītu plānu, tie no 90-ā gada ir "ar rokām" mērīti.

Bet tā, var jau ieskenēt un pēc tam datorā palielināt, cik vajag.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **     **  ********   ********  
 ***   ***  **  **  **   **   **   **     **  **     ** 
 **** ****  **  **  **    ** **    **     **  **     ** 
 ** *** **  **  **  **     ***     ********   ********  
 **     **  **  **  **    ** **    **         **        
 **     **  **  **  **   **   **   **         **        
 **     **   ***  ***   **     **  **         **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727