UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: gunboxx ()
Datums: 10/11/2011 11:00

Ir nedaudz neskaidrība šajā jautājumā.
Banka iedod vērtētāju priekš nākotnes vērtības izvērtēšanas.
Vērtētājs saka, ka viņš nevar iekļaut cenā to, ko mēs paši ceļam un taisam. To kas nav tāmē uzrādīts. Teiksim, ja mēs paši liekam bruģi, pērkam un rokam septiķi, paši pērkam iekšdurvis un paši taisam iekšējo remontu.
...
Ir skaidrs ka pierīgā 100m2 māja ar melno apdari, tātad bez apkures u.tml. ir ap 50tk latu, bet ar pilnu apdari ap 70tk. Mums ar balto apdari un siltumsūkni, kur ir 1000 latu līdz pilnai apdarei novērtē uz 44tk.
...
Tātad sanāk, ka neviens vērtētājs nevērtē nākotnes vērtību, bet gan zem pašreizejās tirgus vērtības?

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: eb ()
Datums: 10/11/2011 11:30

bruģis, septiķis, iekšdurvis un iekšējais remonts ir ieklāts, ierakts, iemontēts un izdarīts, vai arī jūs tikai plānojat to darīt?

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: gunboxx ()
Datums: 10/11/2011 11:55

Nu māju vispār arī ir tikai plānots celt. Bankai ir vajadzīga nākotnes vērtība priekš kredīta piešķiršanas. Mums ir projekts un tāme, kas jāiesniedz bankā kopā ar mājas nākotnes vētību.
Runa vairāk ir par formulāciju. Nākotnes vērtība mājai - tātad māja, kas gatava nodošanai ekpluatācijā. Banka piešķir kredītu tikai tad, ja 2 gadu laikā māja tiks nodota ekpluatācijā. Tātad ar strādājošu kanalizāciju un apkuri, iebraucamo ceļu, santehniku un vienu guļamistabu. Neiet taču runa par jaunbūves nākotnes vērtību.

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: zipaks ()
Datums: 10/11/2011 12:27

Kur problēma uzcept tāmi par tām lietām - bruģi u.c...?

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: kkk ()
Datums: 10/11/2011 14:26

Nu bet tas tak ir skaidrs - banka dos krītu tikai tādā apjomā, kādā ir skaidrs, ka darbi tiks veikti (tāme) un kas arī sastādīs skaidri zināmo nākotnes vērtību. Citādi ienāks vēl prātā paņemt milzu krītu, bet tad bruģi aizstāt ar šķembu čupu, durvis neielikt, wc atstāt ar reģipša sienām, utt, kas teorētiski neietekmētu nodošanu ekspluatācijā, bet bankas varku māju pārdodot, ja nāksies tev to māju atņemt par krīta nemaksāšanu, ietekmēs gan. Un nodošanu ekspluatācijā bankai vajag nejau tāpēc, lai tev būtu kur dzīvot, bet kā juridisku faktu un līdzekli piespiest tevi nestiept gumiju.

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: E ()
Datums: 10/11/2011 19:22

Nu man arī līdzīgi banka piesējās, es tad vienkārši visas pozīcījas palielināju, lai sanāk lielāka summa. Par lielāku ciparu banka pateica - jā OK, par šitādu ciparu jau var māju uzcelt. Tad iedeva 85% no summas un teica, lai nāku pakaļ 15% kad māja būs gandrīz gatava (atnāks, novērtēs, utml.). Es tā arī tos 15% nepaņēmu, jo nebija nepieciešams. Uzbūvēju, piereģistrēju un aiznesu bankai ZG apliecību.

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: koment ()
Datums: 10/11/2011 19:53

Var jau būt, ka forumā raksti ar vairākiem vārdiem, bet izskatās pēc vienas un tās pašas mājas, kura maksā 3 reizes lētāk, kā banka dod:

[www.building.lv]

Kāda tad ir 1 kv.m. cena?

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: E ()
Datums: 10/11/2011 22:31

Ja tas jautājums bija man, tad māja izmaksāja apmēram tos 15% mazāk nekā minimums, ko banka gribēja dot (treknajos gados). Vispār jau tos 15% arī būtu kur ieguldīt, vajag vēl visādus skapjus, televizoru, utml. bet žēl bankai maksāt % par kredītu.

1m2 cena man sanāca aptuveni 330 Ls (pamati - brigāde, sienas - pats, jumts - brigāde, grīda - pats/brigāde, iekšdarbi, santehnika, elektrība, kanalizācija - pats, virtuves iekārta - galdnieks, bruģis - brigāde). Materiālos orientējoši izgāja ap 200Ls/m2.

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: al ()
Datums: 11/11/2011 09:44

Ja pareizi atceros, vērtētājiem tāmi nevajag - viņi vērtē pēc tā, par cik tādu māju, kā ir projektā, var pārdot, viņiem neinteresē, par cik tā ir uzbūvēta.

Jā, bankai gan vajag tāmi, pie man mums pieprasīja ielikt tāmē darba izmaksas arī tur, kur domājam darīt paši. Nezinu, kāpēc tā, bet, ja man vajag kredītu, jāsamierinās ar bankas prasībām.

Re: atšķirība starp nākotnes vērtību un vērtēšanu
Autors: Dzindzis ()
Datums: 11/11/2011 10:57

Visiem vērtētājiem ir bail no nākotnes prognozēšanas :))

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **   **  **   ***   ***  **     ** 
 **     **  **     **    ****    **** ****  **     ** 
 **     **  *********     **     ** *** **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
  *******   **     **     **     **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727