UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: Belarus ()
Datums: 19/03/2014 20:31

Labdien.
Šī pavasara plānā ir vēlme atbrīvoties no garažas uz kuras ir uzbūvēta saimniecības ēka. Platība, ja nemaldos ir 37,8 kv/m. To kāpēc nojaukt nerakstīšu, taču man ineteresē izmaksas. Biju aizgājis uz vietējo būvvaldi, tur man ''gudrs''krēsla deldētājs visādus brīnumus sastāstīja un summas līdz 1000 eiro..
Cik noprotu, tad jāraksta iesniegums par ēkas demontāžu, tas jāsaskaņo ar kaimiņiem, jāveido projekts, jāiet pie notāra. Projektam gan jēgu neredzu un neviens to man paskaidrot tajā iestādē arī nevarēja. Vēl būšot jāveic kaut kādi mistiski topogrāfiski darbi, jo garāžas priekšā ir slīpums...

Tāpēc gribēju uzzināt vai tiešām ir tik lielas tās summas un vieglāk un lētāk nesanāk to darīt nelikumīgi un pēc tam samaksāt sodu, kam skatoties pēc platības nevajadzētu būt lielam.
Paldies.

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: pamats topošais ()
Datums: 19/03/2014 21:57

Patiesībā tas vēl ir lēti, soda samaksāšana neatrisinās, to, ka visi tie paši dokumenti jākārto. Bet jau pēc fakta, pie nosacījuma ka vispār legalizēs ;)
Vajag noskaidrot, cik tas sods liels. Pirms eiro bija 100Ls minimālais un tad laikam līdz 500Ls. Parasti jau uzliks minimālo. Bet visi darbi tāpat būs jāveic - projekts, saskaņojumi, topene utt

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: rbm ()
Datums: 19/03/2014 22:27

izskatās ka šobrīd būvvaldes un visi ar būvniecības papīriem saistītie ir bik aptrakuši, lūk 2 piemēri ar nedēļas starpu:
1.konstruktors vienstāva mājai ar 2550mm fibo mūri un koka kopņu jumtu sazīmē stingrības kolonnas ar d25B500 armatūru, monolīto joslu ar d25 armatūru.

2. būvvalde kolēģim prasa pagaidu žoga izbūvei pa zemes gabala sarkanām līnijām saskaņojumu ar kaimiņu un Latvenergo. Latvenergo savukārt izdomājis pieprasīt projektu žogam lai iedotu saskaņojumu.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: Belarus ()
Datums: 19/03/2014 23:10

Skatījos, ka sods bija no 50-1000ls, fiziskām personām.
Kā man stāstīja kolēģis tad tie krēslu deldētāji jau pa mājām nebraukā un nevaktē, kas tur ir parādījies vai pazudis. Līdz ar to secinu, ka ja vien skaimiņš nenostučīs varu darboties brīvi.
Bet cik tāds projekts vidēji var izmaksāt?

Garaža būvēta ap 60ajiem gadiem, sienās plaisas diezgan palielas. mūrēta no gāzbetona. Pamati esot švaki un ir patstāvīga grunts ūdeņu ietekme. Negribās vilkt garumā, ja nu vdrug vēl sagāžās..

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: bern ()
Datums: 20/03/2014 07:45

Man līdzīgs stāsts. Daļai šķūņa (ap 10 m2) iegāzies jumts un sienas arī nekādas, tā ka kāpt augšā un kaut ko labot tu varētu būt veslībai bīstami. Jautājums, ja attiecīgā šķūņa daļa vienu nakti sagāztos, man arī jāskrien uz būvvaldi prasīt... gravitācijas atļauju?

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: Dzindzis ()
Datums: 20/03/2014 09:32

Mūsu ierēdņiem darīt nav ko tad arī ar birokrātiju nodarbojas. Vienkāršāk būs visu atrestavrēt, pamatus padziļināt un sienas aizlāpīt.

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: pamats topošais ()
Datums: 20/03/2014 09:35

Skaidrs, ka viss atkarīgs no būvvaldes, ja sakarīga tad paveicies, bet var būt knīpstangas. Piemēram, paprasa inventarizāciju lai pagarinātu būvatļauju. Inventarizācija atbrauc un brīnās, kāpēc vajag, jo vēl taču nav pabeigts un vajadzēs taisīt atkal. Tā, lūk. 2 valsts/pašvaldības iestādes darbojas klaji pretrunā, bet parastais cilvēks pa vidu...
Ja vien ir sapratne, vai kāds būvinženieris, iesaku uztaisīt gatavu un tad kārtot papīrus. Pie nosacījuma, ka nevarētu rasties kādas citas problēmas - tajā vietā vispār nevar taisīt, kaimiņam par tuvu utml.
Kaut kad skatījos kadastrs.lv, vienu ciematu, kur ir ap 25-30 mājas sabūvētas un kādās 20 cilvēki sen dzīvo. Pēc papīriem ciemā ir tikai 3 mājas...Tāda lūk, mums būvvalde. Kamēr godīgam nodīrā ādu, tikmēr citam vēl pabalstu piešķir...

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: jtdesign ()
Datums: 20/03/2014 12:42

Psc ... dzejnieki sarakstījuši ...

Pēc Zolitūdes, protams, ka visi stāv uz ausīm, kaut attieksme joprojām ir gana pofigistiska, ne tā, kā varēja sagaidīt. Attiecīgi nav ko skumt par prasībām, tās vēl ir maigas. Lūk rbm augstāk gan raksta pasaku stāstus, vispār jau ticu (par būvvaldi, žogu un LE), par konstruktoru neticu, tā rīkojas pieredzējuši prorabi uz būves, bet ne cilvēks, kas veic aprēķinus ... kaut gan, es jau neko nezinu rbm ēkas parametriem, varbūt, ka viss OK un vēl ar ekonomiju.

Par Belarus garāžu - bez konkrētikas nav ko komentēt, īpaši pēc teksta par notāru (priekš kam tādu tur iejaukt?).

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: rbm ()
Datums: 20/03/2014 16:46

jtdesign - ja ir interese, varu atsūtīt BK lapas ar visām d25 armatūrām un 10pb-25-27p pārsedzēm :)

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Būvvaldes atļauja par ēkas demontāžu
Autors: Belarus ()
Datums: 20/03/2014 19:43

Atjaunot man tur nav vērts, pārāk lieli līdzekļi jāiegulda...
Bet par to notāru, tā man būvvaldē stāstīja, ka vajadzīgs notāra apstiprinājums.
Skaidrs ir tikai tas, ka jāiegrūž kaimiņam litrs ar Jameson ķešā, lai neskrien stučīt un jādarbojas nelegāli..

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******   ********   **    **  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  ***   **  ***   *** 
 **     **  **        **     **  ****  **  **** **** 
 ********   **        ********   ** ** **  ** *** ** 
 **     **  **        **         **  ****  **     ** 
 **     **  **    **  **         **   ***  **     ** 
 ********    ******   **         **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727