UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
skaņošana
Autors: meja ()
Datums: 07/12/2005 21:37

Labdien visiem, kas te ieskatījušies!
Sakiet, kas parasti nodarbojas ar projektu skaņošanu, visādu izziņu saņemšanu, dokumentu iesniegšanu utt. Pasūtītājs? Arhitekts? Celtnieks? Te kaut kādās iepriekšējās tēmās redzēju, ka gāja runa par kaut kādiem kantoriem, kas tieši ar šo skaņošanu nodarbojas, kuriem jau ir iestaigāta taciņa... Vai kāds var pateikt/ieteikt kādu, kas labi pārzina būvniecības projektu skaņošanas procesu, tā sastāvdaļu termiņus un izmaksas u.c.?

Re: skaņošana
Autors: Ilvars ()
Datums: 08/12/2005 01:46

To var darīt gan caur kantoriem, gan pašam. Es darīju pats. Ja nebūvē Rīgā, tad saskaņošana samērā vienkārša. Ir vairāki kantori, kuros jāiesniedz dokumenti un tad parasti pēc 1 vai 2 nedēļām var sānemt vajadzīgos papīrus. Nebija tik traki.

Vistrakāk gāja ar būvatļaujas saņemšanu no Babītes pagasta būvvaldes, jo tur valda pilnīgs bardaks un birokrātija.



Ilvars

Re: skaņošana
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 02:40

Njā, diemžēl tieši Rīgā, turklāt vēl centrā... tāpēc skaņošanas process nebūs tik vienkāršs :( Un zvanot uz būvvaldi, neviens īsti nevar atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, visi dod viens otra telefonus utt. piemēram, cik ilgi derīga ģeoloģiskā izpēte, vai tā obligāti jātaisa pēc APU saņemšanas vai derīga arī tā, kas uztaisīta neilgi pirms tam u.tml. Ir daudz tādu pirmēru, tikai saka, atnesiet iesniedziet dokumentus, un kad saņemsiet PAU, tur viss būs rakstīts, bet es ļoti vēlētos jau zināt iepriekš, lai iespējams, kaut ko pagūtu izdarīt ātrāk, varētu saplānot laiku, izdevumus utt. Tā lūk!

Re: skaņošana
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 02:40

Njā, diemžēl tieši Rīgā, turklāt vēl centrā... tāpēc skaņošanas process nebūs tik vienkāršs :( Un zvanot uz būvvaldi, neviens īsti nevar atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, visi dod viens otra telefonus utt. piemēram, cik ilgi derīga ģeoloģiskā izpēte, vai tā obligāti jātaisa pēc APU saņemšanas vai derīga arī tā, kas uztaisīta neilgi pirms tam u.tml. Ir daudz tādu pirmēru, tikai saka, atnesiet iesniedziet dokumentus, un kad saņemsiet PAU, tur viss būs rakstīts, bet es ļoti vēlētos jau zināt iepriekš, lai iespējams, kaut ko pagūtu izdarīt ātrāk, varētu saplānot laiku, izdevumus utt. Tā lūk!

Re: skaņošana
Autors: smarts ()
Datums: 08/12/2005 04:22

Ilvars Wrote:
-------------------------------------------------------

> Vistrakāk gāja ar būvatļaujas saņemšanu no
> Babītes pagasta būvvaldes, jo tur valda pilnīgs
> bardaks un birokrātija.
> Ilvars


hei,
man tieši tulīt būs darīšana ar Piņķu būvvaldi. Vai ir kādi knifi ko vari ieteikt? Esmu būvniecības pieteikuma veidlapas aizpildīšanas stadijā.

Thanks

smarts


Re: skaņošana
Autors: IneseX ()
Datums: 08/12/2005 16:01

Nu manuprāt Tev atbildēja pareizi, jo visu skaņo tad, kad saņemts plānošanas uzdevums. Tur arī viss būs rakstīts. Ātrāk jau neko nemaz nevar izdarīt, jo visur, kur iesi, Tev prasīs plānošanas uzdevumu. Ko tad tu skaņosi, ja tev nekā nav? Ja nu vienīgi topogrāfiju var pasūtīt, bet arī vai vērts, jo tai ir derīguma terminš'1 gads, ja pēc tam kaut kas plānošanā ievilksies, topene vairs nebūs derīga.... Par ģeoloģiju - varbūt m,aldos un Rīgā ir savādāk, bet vismaz man Rīgas rajonā tā bija vajadzīga tikai arhitektam, lai izplānotu pamatus. Tā nevienam nekur nav jāiesniedz un līdz ar to ar varbūt tie termiņi nav svarīgi?
man vismaz vispār nekas nekur nebija jāskaņo - visās norādītajās institūcijās jāpasūta un jāizņem tehniskie noteikumi, un ja arhitekts projektu plānojis saskaņā ar tiem un ar LBN, tad nekas atsevišķi nav jāskaņo, tikai Būvvaldē pats projekts. Ā, un skiču projekts arī. Bet varbūt Rīgā ir savādāk.

Re: skaņošana
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 16:21

Paldies, IneseX!

Vai vari lūdzu paskaidrot, cik saprotu - topogrāfijas derīguma termiņš 1 gads, bet līdz kuram brīdim tam jābūt derīgam? līdz brīdim, kad saskaņots projekts skiču stadijā / tehniskā projekta stadijā / projekts nodots ekspluatācijā?

Cik ilgi bija jāgaida tehniskie noteikumi no tām neskaitāmajām institūcijām?

Jā, es saprotu, ka viss sākas ar plānošanas uzdevumu, taču gribas jau laicīgi saplānot, paredzēt laiku un izmaksas, bet es meklēju-meklēju dažādos normatīvajos aktos, neko daudz neatrodu, viss ļoti vispārīgi utt.

Re: skaņošana
Autors: IneseX ()
Datums: 09/12/2005 01:37

Topogrāfijai jābūt derīgai uz projekta saskaņošanas brīdi (tad, kad gribi dabūt būvatļauju). Institūcijas strādā ļoti atšķirīgi - pārsvarā viss notiek 2 nedēļās, bet reģionālā vides pārvalde (ja būs tiem jāprasa tehniskie noteikumi) man nomarinēja 3 mēnešus, jo bija vajadzīga eksperīze. Bet domāju, ka rajonā un Rīgā būs ļoti atšķirīgi termiņi.

Re: skaņošana
Autors: meja ()
Datums: 09/12/2005 04:28

Skaidrs, tad topogrāfijas plānam ir jābūt derīgam uz to brīdi, kad tehniskais projekts jau ir saskaņots un tiek pieprasīta būvatļauja. Bet nav kaut kādi noteikumi, kas reglamentē, cik ilgi dažādas institūcijas drīkst "marinēt", piemēram, cik ilgā laikā ir jāizsniedz tehniskie noteikumi? Kur tas viss process ir aprakstīts?

Re: skaņošana
Autors: IneseX ()
Datums: 09/12/2005 23:28

principā mēneša laikā. Bet ja atklājas papildus faktori - kā manā gadījumā, bija nepieciešama ekspertīze - tas pagarinās vēl (mēneša laikā pēc visas atbilstošās dokumentācijas iesniegšanas)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   ********  **    ** 
 **     **   **   **   **     **  **        **   **  
 **     **    ** **    **         **        **  **   
 *********     ***     ********   ******    *****    
 **     **    ** **    **     **  **        **  **   
 **     **   **   **   **     **  **        **   **  
 **     **  **     **   *******   **        **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727