UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: legalizācija
Datums: 04/03/2015 08:53

VG: Pag, kas tā par jaunu kārtību? PAU tak nosaka ko ir atļauts projektēt. Kā es varu projektēt ēku nezinot ko es tur vispār drīkstu būvēt?

Re: legalizācija
Autors: Dzindzis ()
Datums: 04/03/2015 09:47

Kāds var ieteikt kur topogrāfiju varētu uztaisīt?

Re: legalizācija
Autors: jtdesign ()
Datums: 04/03/2015 12:19

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> VG: Pag, kas tā par jaunu kārtību? PAU tak
> nosaka ko ir atļauts projektēt. Kā es varu
> projektēt ēku nezinot ko es tur vispār drīkstu
> būvēt?




Sertificēts speciālists visu zina (toties, piemēram, neko nezina par pelējuša siera ražošanu, kas varētu būt klienta bizness). Vai zina, kur uzzināt.

Kopš 01.10.2014. nekādu PAU vairs nav, tagad kārtība pavisam citādāka (pa šiem 5 mēnešiem daļā jau sanācis kaut cik "iebraukt").


Topika autoram - meža vidū var būt paslēpta kaudze zemūdens akmeņu - meža teritorija iedomātajā būvvietā, dabas liegums utml. Tāpēc bez reālās situācijas izpētes pavisam uz bui-dui būvēt (tērēt naudu) nevajadzētu, pat, ja projektu pasūtīt pašlaik netiek plānots. Ātrākais risinājums, aiztecēt uz pagasta pārvaldi pie zemes ierīkotāja/teritoriālplānotāja un būvvaldes patērzēt.


Topogrāfiju pasūta zvērinātam mērniekam (skatīt telefongrāmatu). Pieredze (vismaz reizi pāris mēnešos ar jaunu topogrāfiju sanāk darīšana) saka, ka drošāk spēlēties ar mērniecības firmām, ne privātpersonām.

Re: legalizācija
Autors: hm ()
Datums: 04/03/2015 14:02

rekur īsa info par jauno būvniecības procesu:
[em.gov.lv]

[em.gov.lv] (20. lpp jaunā shēma)

Re: legalizācija
Datums: 04/03/2015 18:35

Ko nozīmē būvprojekts minimālā sastāvā?

Re: legalizācija
Datums: 04/03/2015 18:45

Tas gluži nav domāts "meža vidū" ar ti ir domāts ka blakus nav lielceļš/ nomaļāka vieta ciemata apkārtnē, kur ir tikai 150 iedzīvotāji. Zeme uz kuras vēlos kautko iesākt ir lauksaimniecības zeme, līdz piebraucamajam ceļam apmēram 50m āderes ūdenim ir, elektrības kabelis no mājas, kurā patlaban es dzīvoju, proti 80m attālumā.
Painteresējos pagastiņā, teica itkā, ka nav vajadzīga, jo nu apmēram tas pagalms vien ir. Ja būvētu pirti, kuru es uzskatu par māju tad arī būtu savādāk. Netālu kaimiņš uzbūvēja pagājušovasar ēku, kuru arī viņš uzskata par pirti, neko nav saskaņojis un viss mierīgi. milzīgs pluss, ks es dzīvoju dziļos laukos, kur visiem viss vienalga. Vaitad aplam mani te kāds sodīs. legalizācija jau vajadzīga lai dokumentos parādas ēka un lai dabūtu adresi, bet ja man to nevajag?, jo blakusmājsi adrese ir, tad negalizācija reāli nu nav nepieciešana, zinu varbūt izklausās muļķīgi.

Re: legalizācija
Autors: protuprotu ()
Datums: 04/03/2015 19:26

Ja jautājums ir ,,Vai drīkst'' tad atbilde ir nedrīkst. Ja ir domāts kaut kad legalizēt, tad varbūt to labāk darīt savlaicīgi. Uz lauksaimniecības zemes būvēt nedrīkst. Galvenais neuzkāpt kādam uz varžacīm, lai ,,nenostučī''. Tā kā viss uz paša atbildību.

Re: legalizācija
Datums: 04/03/2015 19:34

Ja es būvēju "pirti" tad liela brēka nav. Aptuvenos sodapmērus nemācēsiet nosaukt, ja? Kādā gadījumā liek nojaukt būvi?

Re: legalizācija
Datums: 04/03/2015 19:59

Visaptveroša legalizācija laukos vēl būs, ar garantiju. Šobrīd vienkārši būvvaldēm mazliet rokas par īsu un tāpēc nelegālā būvniecība tiek izķerta tikai tik cik redz un cik ziņo. Bet nākotnē ņems aerofotogrāfijas un visi zemesgrāmatā neredzamie objekti tiks izķerti.
Kaut kāds sods jau būs gan jau, cik liels grūti spriest. Nav jau zināms kādas būs nākotnē tās takses. Nojaukt laukos diez vai liks, bet garantiju domāju neviens arī nevar dot. Pilsētā var mierīgi likt arī nojaukt, ja tas galīgi neiederas vai kaut ko pārkāpj.

No pašvaldības viedokļa nelegālā būve ir neiekasētais nodoklis par īpašumu.

Re: legalizācija
Autors: zhuks ()
Datums: 04/03/2015 20:08

Pārāk daudz sanāk ko pārkāpt un nesakārtotu juridisko lietu.
Noteikti ir prātīgāk un lētāk visu kā nākas uzreiz. Bieži vien tas nav nemaz tik dārgi, kā sākumā šķiet.
Ja pats ir gatavs kārtot papīru būšanas un skaņošanas, tad projektu ar visiem sertifikātiem varu par patiešām saprotamām finansēm.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **         **    **  **        
  **  **   **     **  **    **   ***   **  **    **  
   ****    **     **  **    **   ****  **  **    **  
    **     *********  **    **   ** ** **  **    **  
    **     **     **  *********  **  ****  ********* 
    **     **     **        **   **   ***        **  
    **     **     **        **   **    **        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727