UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Koka nociršana
Autors: DzinPo ()
Datums: 03/09/2017 19:43

Sveiki!
Situācija sekojoša. Man pie jaunuzceltās mājas ~7 metru attālumā aug ozols, jauns gan vēl. Varētu būt kādi 4 metri. Man ir aizdomas, ka nākotnē tas varētu izcilāt man mājas pamatus. Koks atrodas uz kaimiņa zemes, bet kaimiņam tas patīk un nedomā neko zāģēt, kaut arī viņam līdz mājai kādi 6 metri no koka. Ko šādā situācijā lai dara, vai ir reāli dabūt no pašvaldības atļauju to koku novākt, pamatojot ar to, ka tas apdraud manu īpašumu?
Vai arī kamēr nekas nav apdraudēts, noticis kautkas, piemēram zars uzkritis uz jumta, tikmēr neko nevaru darīt?

Re: Koka nociršana
Autors: Dindirin ()
Datums: 03/09/2017 19:52

Neko. Rīgā var nozāģēt tikai tad, ja reāli apdraud, un par to ir eksperta slēdziens. Tiesa, 4m garu var griezt arī bez atļaujām

Re: Koka nociršana
Autors: Raundups ()
Datums: 03/09/2017 20:59

Četri metri vēl pavisam maziņš kociņš. Ir uz pašvaldības zemes likvidēts lielāks koks ~30 cm diametrā, kas auga metrus piecus no mājas dienvidu pusē un kurā likvidācijai nedeva atļauju.
Zem zemes līmeņa koka stumbrā ieurbu vairākus caurumus. Caurumos raundups neatšķaidīts,priekšā tapas.
Trīs vasarās koks nokalta.

Vai augstākminēto var piemērot kaimiņa kociņam,spried pats.

Re: Koka nociršana
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 03/09/2017 21:15

Pašvaldība max administratīvo sodu uzliks, bet kaimiņš var arī redeli izklapēt ja tas koks ir paša stādīts.

Re: Koka nociršana
Autors: DzinPo ()
Datums: 03/09/2017 22:01

Es par Raundapu arī domāju, tikai jāizdomā kā efektīvi to ielaist sistēmā.Kaimiņš piedāvā to koku regulāri "apcirpt".. :) Savā pusē es varot līdz ar sētu griezt tos zarus..
Un nē, viņš to koku nestādīja..

Re: Koka nociršana
Autors: DzinPo ()
Datums: 03/09/2017 22:02

Jautājums tad tāds, ja tam regulāri apcērpj sānu zarus, varbūt arī saknes tas nelaiž vairs uz sāniem?
Nav kas tāds dzirdēts?

Re: Koka nociršana
Autors: Pt ()
Datums: 03/09/2017 23:23

Man jau liekas,tavam mūžam satraukumam nav pamata. Bet vienmēr jau savā gabalā var ar ekskavatoru tajos 7m izrakt bedri un tad jau kokam kranti...

Re: Koka nociršana
Autors: DzinPo ()
Datums: 04/09/2017 07:36

:) Nu OK.

Re: Koka nociršana
Autors: Harijs13 ()
Datums: 04/09/2017 09:14

Nelien kaimiņa dārzā, ja gribi labi sadzīvot. Pat ja viņš atļauj šobrīd.

Re: Koka nociršana
Autors: khe ()
Datums: 04/09/2017 09:29

Labāk pieciest kaimiņa koku, to apcirpt un saknes savā pusē pa pāris gadiem apkapāt, nekā iegūt blakus ienaidnieku... Varbūt pats sajēgs, ka kokiem vieta parkos un mežos, ne kaimiņa dārza tuvumā...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **     **  ********   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **   **   **  
 **     **         **  **     **  **     **    ** **   
 **     **   *******   *********  ********      ***    
  **   **          **  **     **  **     **    ** **   
   ** **    **     **  **     **  **     **   **   **  
    ***      *******   **     **  ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727