UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Termiņi būvniecības projektam
Autors: Misters ()
Datums: 23/11/2017 11:59

Sveiki. Lieta tāda. Iegādāšos zemes gabalu šajā gadā. Tad plānojas arī sadarbība ar arhitektu.
Mans jautājums tāds - kad es būšu iegādājies zemi, atradis projektu, veicis pirmās darbības, lai uzsāktu būvniecību, uz rokas man būs projekts, cik ilgi tam projektam ir termiņš vai atļaujām termiņš?
Kredītu es neņemu, kā pats spēšu ieguldīties, tāda tempā arī būvēšu, tapēc man svarīgi zināt vai, novelkot kādu laika periodu, man nesanāk no jauna kārtot kaut kādus papīrus?

Paldies

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: DzinPo ()
Datums: 23/11/2017 12:09

Pēc likuma 8 gadi, ar iespēju palielināt vēl uz 2 gadiem.
Reāli var sakārtot tā, ka nodošanas laiks nekad nepienāk..

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: DzinPo ()
Datums: 23/11/2017 12:14

Bet tas ir kā kurā novadā par to "reālo situāciju", bet 8 gadi minimums.

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: masters1 ()
Datums: 23/11/2017 12:38

Es par to jautaju tādā ziņā, ka nebūs uzreiz visas finanses lai uzbūvētu vai varbūt iekārtosies tā, ka būvēšu pēc gada, diviem pēc projekta, tas der?

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: specs ()
Datums: 23/11/2017 12:58

Sāc būvēt, kad jau visa nauda kabatā, savādāk būs klasiskais dolgostrojs, kas kā Rīga nekad nebūs gatavs!

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: rbm ()
Datums: 23/11/2017 14:10

Jāsāk būvēt kad var bez apstājas palīst vismaz zem jumta. Ja iedomājas ka būvēs 10gadus, tad padomā vai tev joprojām apmierina lietas kas tev bija 10 gadus atpakaļ.
Tas vairāk par to ka sākot tagad uz zinot ka ievāksies pēc 10gadiem, ar garantiju kautko ceļā pārtaisīsi vai vispār paliks neaktuāls.
Nemaz nerunājot ka kamēr būvējies nauda ir iesaldēta un nav pat ieguldīta, jo nevienam pusbūvēts pasākums nav vajadzīgs.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: Georgs999 ()
Datums: 23/11/2017 14:20

Un tas pats ir ar mūsdienu materiāliem. Diez vai pēc 10 gadiem gribēsi dzīvot ar plēvi izlīmētā mājā. Dodu mājienu, ka dod priekšroku maksimāli dabīgiem materiāliem.

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: Rx ()
Datums: 23/11/2017 14:54

Lasām, nevis minam...: " 80. Maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums līdz būves nodošanai ekspluatācijā:
80.1. būvēm, kurām tika veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, – pieci gadi;
80.2. pārējām būvēm – astoņi gadi.
81. Maksimālo būvdarbu veikšanas ilgumu nosaka no dienas, kad būvatļaujā izdarīta atzīme par visu tajā ietverto nosacījumu izpildi. Šajā laikā ieskaita arī būvdarbu pārtraukšanas laiku, ja būvdarbi pārtraukti pēc būvatļaujas saņēmēja lūguma, bet, ja būvdarbi pārtraukti, pamatojoties uz institūcijas lēmumu, un tas nav saistīts ar pārkāpumiem būvniecībā, būvdarbu pārtraukšanas laiku maksimālajā būvdarbu veikšanas ilgumā neieskaita.
Ministru kabineta noteikumi Nr.500 , Rīgā 2014.gada 19.augustā (prot. Nr.44 52.§)
Vispārīgie būvnoteikumi.
Pēc tam būs palielināts īpašuma nodoklis....."Labi" palielināts, jo palielināta tiek visa īpašuma nodoklis, ja arī tā ir tikai garāžas piebūve! Ja garāža tiek piebūveta pie pils, tad tā būs nodokļa palielināšana arī pilij, kopā ar nepabeigto garāžu.Un tā, kamēr garāža netiks nodota eksluatācijā.

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: Georgs999 ()
Datums: 23/11/2017 15:05

Par īp. nodokļa palielināšanu ir taisnība. Man kaimiņam pierīgā atnāca 800eur sods. Par nenodotu ēku.

Re: Termiņi būvniecības projektam
Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 23/11/2017 15:32

Kad esat saskaņojis projektu būvvaldē uzreiz nākamā dienā jums nav jāizņem būvatļauja, to pat fiziski jūs to neizdarīsiet. Principā var marinēt to projektu, ja kaut kas noiet šķērsam ar finansēm vai citiem apstākļiem.
Būvatļauju izņem tikai pirms pašiem darbiem. Un no tās dienas jūs varat 8 gadus bez sankcijām celt.
Es šovasar pirmo reizi pagarināju. Pagarina uz gadu. Bija jāuzraksta iesniegums, un procentuālie jānorāda kas ir izdarīts 2 gad laikā. Paprasīja arī uzmērījumus pa pamatiem, lai viņi var saprast vai tu būvē pēc projekta vismaz zemes plānā. Es aiznesu lapeli ar būvasīm ko sertificēts mērnieks pirms pamatu rakšanas bija nospraudis un ar to viņiem pietika.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******         **  **    **  ********  **     ** 
 **     **        **   **  **   **        **     ** 
 **     **        **    ****    **        **     ** 
  ********        **     **     ******    ********* 
        **  **    **     **     **        **     ** 
 **     **  **    **     **     **        **     ** 
  *******    ******      **     ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727