UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Dokumenti ar ko sākt.
Autors: Iesācēja ()
Datums: 04/11/2020 23:55

Sveiki Kungi, un iespējams arī kāda Dāma!
Tātad, lieta sekojoša. Man ir zemes gabals Iecavā, nosacīti pilsētas centrā. Šim gabalam nav pievilkta elektrība, kur nu vēl ūdens un kanalizācija, bet viss ir blakus un ir īstenojams!
Ar ko man sāks, vēlos būvēt māju, projekts arī ir atrast, un esmu sazinājies ar projekta firmu, tikai viņi laikam uzskata kad esmu profesionālis un visu saprotu, bet tā galīgi nav:(
Ar ko man sākt, pie kā vērsties, vai pareizi būtu iegādāties projektu un tad elektrību ievilkt?
Esiet lūdzu kāds labs cilvēks un ja variet, uzrakstiet pa soļiem ar ko jāsāk, lai tiktu līdz mājas būvniecībai, pamatu veidošanai!
Paldies jau iepriekš!

Re: Dokumenti ar ko sākt.
Autors: Mr. ()
Datums: 05/11/2020 01:07

Sāc ar elektrību. elektrum.lv portālā ej uz - jauna pieslēguma pieteikšana. Mēneša laikā viņi izstrādās tehniskos noteikumus un norādīs aptuveno ierīkošanas cenu. Tur arī iespējami visādi pārsteigumi, arī pilsētas centrā gadās, ka pieslēgums var maksāt daudz, ja tuvākā elektrolīnija jau noslogota, bet tas gadās reti. (man vienreiz par vienu pieslēgumu pepilsētā sarēķināja 10 tukst.) Kad saņemti tehniskie noteikumi (par tiem nav jāmaksā), tad sameklē un apzvani dažus elektrolīniju projektētājus, izvēlies vienu kurš patīk pēc cenas un termiņiem un pasūti izstrādāt pieslēguma projektu. Tas var maksāt pāris simtus. Kad projekts gatavs, to atkal iesniedz Elektrum, viņi rīko cenu konkursu un izvēlas darba veicēju. Tad samaksā pēc saņemtās tāmes un gaidi kad tiks pievilkta elektrība. Kopā tas var aizņemt pusgadu.

Re: Dokumenti ar ko sākt.
Autors: Aldiss ()
Datums: 05/11/2020 05:59

Vispār jau jāsāk ar to, vai tajā zemes gabalā ir atļauts būvēties, kādi noteikumi.... Varbūt teritoriālais plānojums kaut ko neļauj, varbūt puspilsēta jāuzrok, lai komunikācijas dabūtu klāt, vai ceļš jāuzbūvē. Pirms kaut ko dara un maksā, vajag izpētīt un salikt izmaksas excelī.

Re: Dokumenti ar ko sākt.
Autors: jtdesign ()
Datums: 05/11/2020 11:11

Iepriekšējais runātājs ļoti pareizi pateica, sākt ar Iecavas teritorijas plāna un apbūves noteikumu izpēti, ko konkrētajā apbūves gabalā drīkst darīt/būvēt (man tikko citā Latvijas vietā izrādās, ka drīkst celt tikai komercobjektu, bet ne savrupmāju).

Nezinu, kāpēc augstāk min tikai Elektrum, man ikdienā gan darīšana tikai ar Sadales tīklu, kam tad arī visi tie publiskie vadi un kabeļi pieder.

Par ūdeni/kanalizāciju interesēties vietējā komunālo pakalpojumu iestādē.

Kamēr nebūs skaidrība par elektropieslēgumu un vismaz daļēji par kanalizāciju, ar mājas projektētājiem tikai konsultēties.

Re: Dokumenti ar ko sākt.
Autors: Mr. ()
Datums: 05/11/2020 18:58

Errors iemetās... pareizi, kārtoju elektrību nevis caur elektrum, bet e-st.lv



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  **    **  **    **  **    ** 
 **        **        ***   **   **  **   ***   ** 
 **        **        ****  **    ****    ****  ** 
 **        ******    ** ** **     **     ** ** ** 
 **        **        **  ****     **     **  **** 
 **        **        **   ***     **     **   *** 
 ********  ********  **    **     **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727