UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Aldiss ()
Datums: 15/11/2020 14:17

Daudz ko izsaka arī katra projektētāja pieredze un "gali" būvvaldē. Ja būvvalde uzreiz sarakstītu savus iebildumus būtu OK, bet, ja uz katru iesniegto reizi uzraksta jaunu iebildumu, tad katra jaunā iebilduma pārstrādāšana un procesa restarts ir vairāki mēneši.

Nepatikt var jebkas- piebraucamā ceļa risinājums (ja kaimiņam jau ir pieslēgums pašvaldības ceļam, tad jaunu pieslēgumu veidot tuvāk par xx metriem no esošā nedrīkst,labi vēl ka zemes gabals pietiekoši plašs un ir iespējas ar lielu līkumu iekļauties) , žoga dizains (mājai reālos laukos, kur citas tuvākās ir 300m attālumā jāliek dēļu sēta betona stabos ar pasētu apakšā, jo lūk ceļa sākumā vienam tāda ir),lietusūdens novadīšanas risinājuma apraksts projektā precizējams un t.t.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Kērlis ()
Datums: 11/12/2020 14:03

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Daudz ko izsaka arī katra projektētāja pieredze un
> "gali" būvvaldē. Ja būvvalde uzreiz sarakstītu
> savus iebildumus būtu OK, bet, ja uz katru
> iesniegto reizi uzraksta jaunu iebildumu, tad
> katra jaunā iebilduma pārstrādāšana un procesa
> restarts ir vairāki mēneši.
>
> Nepatikt var jebkas- piebraucamā ceļa risinājums
> (ja kaimiņam jau ir pieslēgums pašvaldības ceļam,
> tad jaunu pieslēgumu veidot tuvāk par xx metriem
> no esošā nedrīkst,labi vēl ka zemes gabals
> pietiekoši plašs un ir iespējas ar lielu līkumu
> iekļauties) , žoga dizains (mājai reālos laukos,
> kur citas tuvākās ir 300m attālumā jāliek dēļu
> sēta betona stabos ar pasētu apakšā, jo lūk ceļa
> sākumā vienam tāda ir),lietusūdens novadīšanas
> risinājuma apraksts projektā precizējams un t.t.

Aldim liela taisnība. Man viena BIS saskaņošana no ieceres iesniegšanas līdz atļaujai būvēt(ar visu iesniegtu OCTU) aizņēma 1,5 mēnesi. Māja 170m2. Tikai būvvalde bija pretīmnākoša, nečakarējas, visu izskatīja ātri un nepaprasīja tehniskos noteikumus vispār, arhitekts varēja momentā visu saprojektēt. Savukārt citā situācijā tas viss var izvērsties uz 1,5 gadi, ja zvaigznes nesakrīt. Būvvalde var būt konkreti nūģi, tehnisko noteikumu izdevēji var sataisīt cirku, kads ierēdnis var uzsēsties uz principa, jo viņam kompleksi. Personālijas mainās un tas, ka kaimiņš gadu atpakaļ dabūja projektu cauri pa fikso, neko akmenī cirstu nenozīmē.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Elvis2022 ()
Datums: 11/10/2021 15:58

Sveiki. Man projekts gatavs un Bisā apstiprināts. Domāju, ka palikusi tik apdrošināšana, bet, ja pareizi saprotu arī jāpiesaista sertificēts būvuzraugs, kaut māju būvēšu pats. Tā ir kungi? Tik nesaprotu kadi būs viņa darba pienākumi.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: jtdesign ()
Datums: 12/10/2021 09:34

Īsā atbilde - tā nav.

Visērtāk būtu prasīt savam arhitektam, lai palīdz (jau esošā honorāra ietvaros vai par papildu samaksu). Saprast bez pieredzes būs tuvu mission impossible.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Mr. ()
Datums: 12/10/2021 10:59

Ja pats esi būvētājs, tad būvuzraugu nevajag. Man ar reiz kāda būvfirma ar arhitektu priekšgalā centās iestāstīt, ka pats būvēt nedrīkst, bet viņi man var uzbūvēt, ja nu ļoti gribu pats būvēt, tad var man formāli piespēlēt būvuzraugu par tikai 1000€ mēnesī. Cilvēkiem tāds maldīgs uzskats, ka visu var prasīt arhitektam, muļķības. Viens no 10 var būt sakarīgs. Pārējie zīmē datorā un aizpilda papīrus ar copy-paste, praktiskai būvniecībai ne tuvumā nav bijuši, var zīmēt māju vai kaķu cepures, nepārzin ne materiālus, ne tehnoloģijas. Viena daļa ir padomju laiku stagnāti, kuri tur arī palikuši, bet trakākais tas, ka viņu skolnieki ir tādi paši. Nācies strādāt ar tādiem arhitektiem un būvinženieriem- OMG zeme atveries.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Elvis2022 ()
Datums: 12/10/2021 19:41

Ko tieši saprast? Būvniecību vai papīru lietas?

Man Bis sistēmā tikai jāpievieno sertificēts būvuzraugs un jāsamaksā OCTA un varu būvēt. Viss būvprojekts ir apstiprināts. Bet gribēju zināt vai tas būvuzraugs ir obligāts un ko viņš man palīdzēs?

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Aldiss ()
Datums: 12/10/2021 20:26

Elvis2022 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko tieši saprast? Būvniecību vai papīru lietas?
>
> Man Bis sistēmā tikai jāpievieno sertificēts
> būvuzraugs un jāsamaksā OCTA un varu būvēt. Viss
> būvprojekts ir apstiprināts. Bet gribēju zināt
> vai tas būvuzraugs ir obligāts un ko viņš man
> palīdzēs?

Saskaņā ar Latvijas Republikas Būvniecības likumu fiziskā vai juridiskā persona, kura veic būvniecību saviem spēkiem vai kā pasūtītājs būvniecību uzdeva būvuzņēmējam un būvuzņēmējiem, jeb vienkāršāk – būvētājam, ir tiesības, bet Vispārīgajos būvnoteikumos paredzētajos gadījumos — pienākums pieaicināt būvuzraugu būvdarbu izpildes un būvizstrādājumu kvalitātes uzraudzīšanai.

Ja pats sev būvē vienkāršu ģimenes māju, būvuzraugu nevajag. Ja būvē daudzdzīvokļu, rindu māju vai vairāk par 5 virszemes stāviem, tad ir vajadzīgs būvuzraugs.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Elvis2022 ()
Datums: 13/10/2021 07:09

Paldies Aldiss!
Tik , lai aizpildītu Bisā :Būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes iesniegums", tur ir jāizvēlas pie Būvniecības līguma divi dalibnieki, pat ievadot "Saviem spēkiem". Tāpēc es te netieku galā un meklēju padomu. Es ceru, ka kāds varēt to izskaidrot?
Paldies jau iepriekš.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Mr. ()
Datums: 13/10/2021 10:13

Kādam jau jāceļ ir tā māja, ja celsi pats, tad viena persona jau ir, gan jau kāds ģimenes loceklis vai radinieks palīdzēs, tad būs arī otra persona. Rakati iekšā un saki kas sanāk.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: piča ()
Datums: 13/10/2021 10:15

nu viens dalībnieks esi tu pats, savukārt otrs ir projekta vadītājs, manā gadījumā - arhitekts.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **      **  **     **  **       
 **    **  **        **  **  **  **     **  **       
     **    **        **  **  **  **     **  **       
    **     ******    **  **  **  **     **  **       
   **      **        **  **  **  **     **  **       
   **      **        **  **  **  **     **  **       
   **      ********   ***  ***    *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727