UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Riģipša starpsienas "officiāla" izbūve dzīvoklī.
Autors: jtdesign ()
Datums: 30/01/2022 12:12

vārds rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kādi tad ir tie doķi? Es nopirku dzīvokli, kurš
> pārtaisīts no 3 istabu caurstaigājama uz 3
> izolētām istabām. Ar hipokredītu. Nevienam
> neinteresēja tā pārbūve.



Tad neinteresēja, kad pirki. Nu jau kādu laiku bankas ir pirmās, kas prasa visu sakārtot, citādāk naudu nedod (tieši šobrīd man tāds klients). Pie tam dažu prasības vismaz man liekas nedaudz pārspīlētas. Kolēģim šobrīd sīkas problēmas savu sensenos laikos pārbūvēto dzīvokli pārdot to pašu banku dēļ (pircējs nevar tikt pie kredīta). Labi, ka tur pārbūve niecīga, var mazsāpīgi atgriezt sākotnējā stāvoklī.

Re: Riģipša starpsienas "officiāla" izbūve dzīvoklī.
Autors: Aldiss ()
Datums: 30/01/2022 17:02

jtdesign rakstīja:
-------------------------------------------------------
> vārds rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Kādi tad ir tie doķi? Es nopirku dzīvokli, kurš
> > pārtaisīts no 3 istabu caurstaigājama uz 3
> > izolētām istabām. Ar hipokredītu. Nevienam
> > neinteresēja tā pārbūve.
>
>
>
> Tad neinteresēja, kad pirki. Nu jau kādu laiku
> bankas ir pirmās, kas prasa visu sakārtot, citādāk
> naudu nedod (tieši šobrīd man tāds klients). Pie
> tam dažu prasības vismaz man liekas nedaudz
> pārspīlētas. Kolēģim šobrīd sīkas problēmas savu
> sensenos laikos pārbūvēto dzīvokli pārdot to pašu
> banku dēļ (pircējs nevar tikt pie kredīta). Labi,
> ka tur pārbūve niecīga, var mazsāpīgi atgriezt
> sākotnējā stāvoklī.

Pirms pāris gadiem pārdevu dzīvokli Jelgavā, pircējs ņēma hipotēku. Dzīvoklim bija noravētas divas nelielas 1.2m nišu starpsienas, kā arī durvju vietā uztaisīta plašāka arka; tualete apvienota ar vannas istabu. Vērtētājs safotografēja, novērtēja, banka iedeva kredītu un pircējs nopirka.
Ja pircējs ir āzis un pats skrien pie bankas stāstīt, ka veikta pārbūve, tad nav ko brīnīties, ka kredītu nedod.

Re: Riģipša starpsienas "officiāla" izbūve dzīvoklī.
Autors: arre ()
Datums: 30/01/2022 17:58

Pirms gada pārdevu dzīvokli lietuviešu projektā. Biju nojaucis 5cm biezo starpsienu starp tualeti un vannasistabu.Vērtētājs to piefiksēja momentāni. Piedāvāja sakārtot dokumentus un vērtēt pa jaunu vai arī samierināties ar 10% mazāku vērtējumu. Pircējs ļoti gribēja nopirkt dzīvokli un kaut kur piedzemdēja papildus naudu pirmajai iemaksai, tāpēc man nevajadzēja nekādus dokumentus kārtot.
Bet fakts paliek fakts, ka formalitāšu lietām mūsdienās pievērš arvien vairāk uzmanības. Nav vairs tā kā pirms 10 gadiem.

Re: Riģipša starpsienas "officiāla" izbūve dzīvoklī.
Autors: Boo ()
Datums: 30/01/2022 22:27

Laikam jau kā kura banka un kā paveicas. Varbūt pat bankas darbinieku vidū attieksme atšķiras.

2015. gadā pērkot dzīvokli Rīgā zināju, ka ir līdz galam nesaskaņota pārbūve, turklāt nozīmīga, bet banka vien līgumam pievienoja nosacījumu 6 mēn laikā pēc iegādes sakārtot dokumentus. Lai arī to izdarīju, dokumentus viņiem tā arī nenosūtīju un banka arī nepaprasīja.

Savukārt mājai pierīgā pagājušā gadā vērtētājs atkāpes no 1991. gada inventarizācijas lietas (kamīns pagrabā, neliela, bet piebūve, ielas pusē) pat vērtējumā nepieminēja. Bankai protams līdz ar to pretenziju nebija, arī pret to, ka inventarizācijas lieta vēl ar roku zīmēta.

Re: Riģipša starpsienas "officiāla" izbūve dzīvoklī.
Autors: jtdesign ()
Datums: 31/01/2022 09:24

Neviens nekur neskrien stāstīt, norādīt uz nesakritībām ir pašas bankas iniciatīva (inventarizācijas plāns, vērtētāja slēdziens), tā jau kādu gadu ir parādījies manā praksē (tikai šī iemesla dēļ taisītas vairākas apliecinājuma, kad ne pārdevējam, ne pircējam tas pašiem neinteresēja).

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  ********   ********  ******** 
 **  **  **  **   **   **     **  **           **    
 **  **  **  **  **    **     **  **           **    
 **  **  **  *****     ********   ******       **    
 **  **  **  **  **    **     **  **           **    
 **  **  **  **   **   **     **  **           **    
  ***  ***   **    **  ********   **           **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727