UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Pašreizējā: 2 no 4
Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: U____ ()
Datums: 28/12/2010 15:30

Gints_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nupat pabeidzu šo lietu savai mājai. Iespējams
> kādam citam šis stāsts var palīdzēt
>

Normāliem sava aroda pratējiem darba netrūkst.... domāts par elektriķi!!!

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Gints_ ()
Datums: 28/12/2010 15:54

U____ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Normāliem sava aroda pratējiem darba
> netrūkst.... domāts par elektriķi!!!

Jā nu to es pamanīju :) Un tā tas patiesībā arī ir praktiski visur, ar ko man nācies saskarties.

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: aldisss ()
Datums: 28/12/2010 18:27

Nu nez kur tāda birokrātija jums!Man nodošanai vajadzēja tikai invertarizāciju,mājas projektu ar visām izmaiņām(Tās gan bija vajadzīgas VZD invertarizatiriem) un būvatļauju.Visdārgākais un ilgākais process bija invertarizācija+/-260Ls.Projektā bija izmaiņas,istabai viena liela loga vietā divi mazāki.Pisētas arhitekts pats ar pildspalvu iezīmēja otru logu un uzlika zīmogu"saskaņots"!Tālāk ar visiem šiem papīriem uz būvvaldi,un nedēļas laikā akts par mājas nodošanu bija rokā!Tālāk nedēļa zemesgrāmatā,(valsts nodeva 5Ls),un viss kārtībā!

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: KazhaV ()
Datums: 07/01/2011 18:11

tagad ar to nodarbojos. nventarizaaciju uztaisiiju, tagad gaidu elektrikji lai uztaisa atzinumu! Buuvvaldee teica ka neko citu nevajadzeeshot, tikai inventuura un elektrikja atzinums. maajai galvenais lai ir uztaisiita fasaade, nokraasota, lievenji, notekas, karoga kaatam tureetaajs pielikts. ta jau maniis. cerams neko citu nepaprasiis. taa jau veel netaisiitu, bet arii bankas terminjsh tuvojas. kaa ir ja tieshi neiekljaujas terminjaa, ir kaadas sankcijas vai nekas iipashh nenotiek. varbuut kaads ir saskaaries?

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: paskars ()
Datums: 07/01/2011 18:51

2010. gada janvārī mans brālis nodeva ekspluatācijā savu māju Jelgavā. Vienīgais ar elektrību saistītais papīrs, ko prasīja, bija tipa saistībā ar ienākošo kabeli un skaitītāja kasti pie sētas.
Par pārējo mājas elektroinstalāciju nekādi mērījumi un atzinumi prasīti netika. Bija iespēja dokumentos norādīt pašu spēkiem vai kkas tamlīdzīgs.
Un šī sistēma mainījās nesen, jo vēl gadu atpakaļ tik vienkārši nebija.
Labojiet, ja kļūdos, bet nu vismaz divstāvu 250 kv. m. mājai nekādus mērījumus un aktus neprasīja un tie arī netika taisīti.

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: KazhaV ()
Datums: 08/01/2011 12:42

Man prasa elektriibas kabelju izolaacijas pretestiibas meeriijumus. atzinumu ka viss ok! to man prasiija decembrii. varbuut kautkas ir mainiijies?

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Juriits ()
Datums: 02/02/2011 18:49


Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: LaurisV ()
Datums: 02/02/2011 19:13

Man banka paaugstināja procentu likmi, lai stimulētu ātrāk nodot expluatācijā. Reāli to likmi pamaksāju tikai 1. mēnesi, jo nodošanu jau kārtoju.

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: E ()
Datums: 02/02/2011 19:17

Es nodevu māju ekspluatācijā un ierakstīju zemesgrāmatā pat vispār bez elektrības pieslēguma :)
Man visa māja ir pieslēgta caur 3-fāzu rozeti pie skapja. Sākot būvēt, uztaisīju pagaidu pieslēgumu un tā arī līdz šim visu māju caur to kurinu. Pat 12KW elektriskais katls jau otro gadu strādā. Vienreiz gribēju nokārtot papīrus un pārslēgt vadu no rozetes uz skapi pa taisno, bet viens elektriķis paprasīja 200Ls tikai par papīriem, tad atmetu tam ar roku. Ja būs iespēja par cilvēcīgāku ciparu to visu sakārtot, tad protams sakārtošu. Principā vienīgais kas man vajadzīgs - lai kāds blombes uzliek par jaunu, jo pārmest vadus ir 10 min darba. Domāju, ka pilnībā iztiktu arī bez papīriem, jo man pat uz 40A pieslēgumu latvenergo pārtaisīja un neko neteica.

Re: mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: paskars ()
Datums: 02/02/2011 20:47

Vajag piezvanīt uz latvenergo klientu tālruni un pieteikt blombju noņemšanu, minot iemeslu, ka vajag sakārtot sliktā stāvoklī esošos kabeļus. Par šo prieku būs pēc tam jāsamaksā aptuveni 11 Ls. Tikai to rēķinu viņi bieži vien piemirst atsūtīt.
Tādā veidā esmu pārvienojis jau vairākus objektus - pat pa metru pārvietojis skaitītāja atrašanās vietu. Tas viss gan dzīvokļos.
Ā un pat piemirsu - vienai privātmājai samainīju beigtu ienākošo kabeli. Tik pats grūtākais bij ziemas laikā atrakt zemi, lai varētu iebāzt kabeli kastes kājā. Pārējo kabeļa daļu atstāju virs zemes līdz pavasarim, kad mājas saimnieks to kabeli laikam pats ieraka zemē.
Tā ka to visu var izdarīt, bez liekām formalitātēm un papīriem.
Un atkārtoju, ka 2010. gada janvārī, kad brālis nodeva ekspluatācijā māju, nekādus ar elektrību saistītus papīrus neprasīja un viņu arī nebija.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **     **   ******   
 **     **  **     **  ***   **  **     **  **    **  
 **     **  **     **  ****  **  **     **  **        
 **     **  **     **  ** ** **  **     **  **   **** 
  **   **   **     **  **  ****  **     **  **    **  
   ** **    **     **  **   ***  **     **  **    **  
    ***      *******   **    **   *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727