UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Anna ()
Datums: 08/09/2009 14:25

Šobrīd man dzīvoklī ir 10A 220V strāva. Šoziem izskatās, ka būs jāapkurinās ar elektrību, tāpēc domāju uzstādīt sildītājus un boileri, kopējā jauda ap 5 - 5,3 kW. Cik saprotu, jāprasa Latvenergo slodzes palielinājums. Vai 1-fāzu 25A 220V man derēs vai vajag ko jaudīgāku?

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: ... ()
Datums: 08/09/2009 14:55

pec drosinataja saprotams ka tas ir vecais rigas vesturiskais centrs, slodzes palielinajumam, bus japarved uz cetrvadu sistemu un tie ir darbi...projekts, izbuve..

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Anna ()
Datums: 08/09/2009 15:12

Jā, tā ir pirmskara māja centrā. Vai kāds nezina, cik apmēram tāds slodzes palielinājums varētu izmaksāt?

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Alvisss ()
Datums: 08/09/2009 15:37

Domaju, ka nelielas, jaunas majas vertiba rigas pievarte.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: lee ()
Datums: 08/09/2009 16:26

Ampērus sareizina ar tikla spriegumu 220 V un iegust jaudu, tātad pie 10A drošinātāja 10*220=2200W jeb 2,2kW, pie 25A - 5,5 kW. Ja ir vecie drošinātāji var ieskrūvēt vienkārši lielākus, paliek nedaudz šaubu vai vecie vadi izturēs, ja aluminija vada diametrs ir kadi 2mm tad gan jau izturēs.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: MarcisEL ()
Datums: 08/09/2009 17:49

Nu neticu ka kāds no Latvenergo tā vienkārši ieskrūvēs lielākus drošinātājus - jāraksta pieteikums uz slodzes palielinājumu. Teorētiski vajadzētu ar 25A 1f pietikt, bet nopietnāk jau būtu 16A 3f. Par izmaksām var būt ļoti dažādi - no dažiem simtiem līdz tūkstošiem. Viss atkarīgs no vietas, kur atrodaties...

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: kurkulis2 ()
Datums: 08/09/2009 18:22

njā diez vai tev latvenergo dos vairāk pa 20A, UN VAI MAZ VISPĀR DOS! kas i, parāds par siltumu ka taisies pāriet uz elektrību???

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Juris_F ()
Datums: 08/09/2009 18:36

Ja iekšējā instalācijā kādus pēdējos 10 gadus nav darīts, tad arī tur iespējams prasās visu pārvilkt, lai sāktu kurināt ar elektrību.
1f var dabūt līdz 25A, bet pie apkures toč prasās 3f. Ar tādu jaudu kurinot, mēnesī notērēsties kādas 800kWh, kas ir pie 40Ls/mēn. vai cita apkure nav lētāka?

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Anna ()
Datums: 08/09/2009 21:51

Mūsu mājai šoruden atslēdz Rīgas Siltumu. Man parādu dzīvoklim nav, bet ir citiem. Sākotnēji bija doma pāriet uz gāzes apkuri, bet tur es atļaujas nedabūju, likās pilnīgi bezcerīgi. Principā viss apstājas pie tā, ka man neviens neļauj atteikties no tā RS uz visiem laikiem, tāpēc arī dārgās apkurēs negribu investēt ( a ja nu pieslēdz atpakaļ to RS - būs man dubultās apkures trubas).

Nu lūk, tad paliek variants ar elektrisko apkuri - vienkārši, lai gan dārgi.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: lāga zons ()
Datums: 09/09/2009 08:45

220 V tīklā par elektrisko apkuri var aizmirst, diemžēl

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        **     **  ********  **      ** 
 **     **  **        **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **        **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **        *********  ******    **  **  ** 
 **     **  **        **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **        **     **  **        **  **  ** 
  *******   ********  **     **  ********   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727