UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: dainisO ()
Datums: 28/09/2009 08:54

gribu uzlikt zibens aizsardzību mājai! vai var likt zibens aizsardzību zem siltumizolācijas, vietās tur kur kontūrs iet pa sienām??? ko saka noteikumi???

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: Qued- ()
Datums: 28/09/2009 10:54

Es, protams, neesmu speciālists, bet man liekas, ka tā nav laba doma. Cik ir dzirdēts un bildēs redzēts, zibensnovedēja komponentes pēc zibens trāpījuma visādi izlokās un iet pa gaisu. Ja liksi zem siltumizolācijas, tad, imho, riskēsi ar siltumizolācijas un apmetuma eventuālu atdalīšanos no mājas :) Man gan arī grūti iztēloties, kā to būšanu var pabāzt zem siltumizolācijas, neskarot ugunsnedrošos materiālus (kā koku jumta konstrukcijās).

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: martini88 ()
Datums: 28/09/2009 11:41

runa jau iet pa sienām tikai tur kur būs vate un apmetums nāks virsū! kāpēc ta nevar kas tev tur locīsies vatē jau var ietaisīt izgriezumu kur būs zibens aizsardzība!!!

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: aaaa ()
Datums: 28/09/2009 12:04

Man domāt, kad tie miljoni voltu iebliež pa to verķi, tie vadi, kas iet uz zemi uzkarst ne pa jokam. Tur jau visa tā ideja, ka tie iet pa ārpusi un tieši neskaras pie fasādes. Tu ko, gribi māju nosvilināt? Kas tur būtu ko slēpt - man šitādi tehnoloģiski piederumi drīzāk liekas, kā mājas izdaiļojums, nevis nesmukums.

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/09/2009 12:39

Domāju, ka taisnība varētu būt Qued-.
Vai esat redzējuši pēc zibens spēriena sašķēlušos koku?
Es īsti nezinu, kāpēc tas tā notiek, varētu būt 2 iemesli:
1) liela vienas polaritātes lādiņa koncentrācija tā nesējus un apkārtni atgrūž ar Kulona spēku (par šo gan es šaubos, jo, ja jau tie lādiņi negribēja būt kopā, kamdēļ tie neizdalījās jau virs koka, kur tas būtu vieglāk?)
2) koka sula termiski uzvārās.

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: dainisO ()
Datums: 28/09/2009 13:21

neticu jums! jūs melojat ! latvijas būnormatīvā tas ir atļauts!!! MAN KAIMIŅS AR LIKA ZEM PUTAPLASTA UN NEKAS NAV VĒL BIJIS!!!

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: aaaa ()
Datums: 28/09/2009 13:23

Man domāt lādiņi neko gabalos nerauj, tur tīri kokā esošais ūdens uzvārās un koks uzsprāgst. Šitāda potenciālu starpība un strāvas blīvums. Koka šūnām tak pretestība nav nulle, līdz ar to uzsilst un uzsilst momentā. Uzvārās un uziet pa gaisu.
Kaut kas stāstīja, ka skrūvgriezis esot armijā uzkritis un kaut kāda lielas jaudas akumulatora, tas momentā esot izkusis un šķidra metāla pilieniņi aizripojuši pa grīdu.

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: Ambrosio ()
Datums: 28/09/2009 13:50

Nu, nezinu, nezinu. Izklausās aizdomīgi. Kā jau te citi minēja, tad zibensnovedēja vadi ļoti uzskarsīs tad, kad novadīs zibens spērienu. Par laimi siltumizolācija nav koks, kurš uzsprāgs dēļ tvaiku pārspiediena, strauji iztvaikojot ūdenim... BET gribētos redzēt dainisO kaimiņu, kad viņam "nekas VĒL nav bijis" pārtaps par "nekas VAIRS nav" :) Putuplastā tādu vadu likt ir galīgi garām - labākajā gadījumā tas izkusīs, sliktākajā aizdegsies vai uzsprāgs, noslēgtajām putuplasta bumbiņām sabrūkot pārāk strauji izplešoties gaisam tajās. Nedegošas vates siltumizolāciju vēl varētu apsvērt, vienīgi varbūt stikla vate paspēs pakust no augstās temperatūras. Grūti arī pateikt, vai apdarīta fasēda gaisu laidīs tik brīvi, lai uzkarsētajam gaisam būtu kur likties. Varētu būt ka pārspiediens arī vates fasādei izsit robu.

Man pašam zibensnovedēja vadi ir fasādei pa ārpusi blakus lietusūdeņu notekām - neredzu, kāpēc tāds variants neapmierina.

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: zibenzellis ()
Datums: 28/09/2009 17:05

Likt jau var protams. Pa iekštelpām nedrīgst, bet zem vates tur nekas slikts nenotiks.
Un daudziem arhitektiem tagad ir tāda prasība lai nebojātot skatu.u.t.t.
Tādiem gadījumiem ir arī spec. izstrādājumi, kur stieple ir caurulē, bet cena = kosmoss.

Ja tas zibens tev iespers, tad tāpat tā novadītāju sistēma būs lupatās un neviena zibensaizsardzības sistēma tevi par 100% nepasargās no ēkas bojājumiem vai ugunsgrēka.

Re: zibens aizsardzība zem siltumizolācijas vates
Autors: MarcisEL ()
Datums: 28/09/2009 17:22

Ja pa fasādi iet esošā gāzes vada caurule, kā to šķērsot?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********   ********  ********  
  **   **   **   **   **     **  **        **     ** 
   ** **    **  **    **     **  **        **     ** 
    ***     *****     **     **  ******    **     ** 
   ** **    **  **    **     **  **        **     ** 
  **   **   **   **   **     **  **        **     ** 
 **     **  **    **  ********   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727