UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: MW ()
Datums: 20/12/2009 21:02

Man ss aprikots ar kompresoru Copeland Scroll ZR48K3-PFV, vai kāds var palīdzēt ar informāciju, kādos SS tas tiek izmantots, vai Latvijā ir pārstāvis šiem ražotājam?
Jukums ir iteicies par šo kompresoru.


Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: Jo ()
Datums: 20/12/2009 21:18

MW
Ko tu gribi no tā ražotāja? Gaisu no sistēmas dabuji ārā?

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: jukums ()
Datums: 20/12/2009 22:10

MW:
Īsti tomēr neizprotu Tavu manieri - vispirms nobļaujies, ka palīdziet, SS nenormāli rij elektrību, praktiski nekādus datus nesniedz, bet pēc tam izrādas, ka Tev apkure ir tikai 1. stāvā, bet apsildāmā platība ir 2 stāvi. Pēc tam vēl izrādās, ka ir problēmas ar āra kontūru. Pēc tam kā uzbūries prasi papildināt R22 un lēkā pa visiem topikiem.
Es biju minējis citu kompresoru ZH38K4E-TFD un to nav grūti atrast. Tev ir pavisam cita kompresors, kurš spriežot pēc apraksta nav īsti siltumsūkņiem, bet augstām iztvaikošanas temperatūrām:
[www.elektronika-sa.com.pl]

Tam ir pavisam cits COP (jūtami sliktāks) un viņš ir vājāks, nekā manis minētais. SS arī Tev nav sevišķi izplatīts. Tā kā nemeklē kompresoru ražotājus vai pārstāvjus, Tev vajag SS pārstāvjus. Kas Tev to lēto SS lika? Un es jau minēju, ka 12 kWh SS tas nenozīmē, ka viņš tērē 12 kWh, bet tā ir viņa siltuma jauda - reāli viņš patērē pie 4 kWh (tas Tava SS kompresors - Thermia kompresors pie tādām temperatūrām patērē ap 3kWh). Un visu apstākļu kopsakars - nepareizi aizpildīts āra kontūrs, liela apsildāmā platība ar 1/2 no vajadzīgās apkures tad arī dod to efektu, ka SS vienkārši "aizrijas"

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: spk ()
Datums: 21/12/2009 08:39

Es kautkur dzirdēju, ka esot kautkāds pašmāju mega akadēmiķis, kas piedāvājot tipa "vietējā ražojuma" iekārtas. Esmu to dzirdējis gan tikai urban legend līmenī, redzējis neesmu. Pēc vaimanām spriežot, vai tik šis nav gadījums :)

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: Pow ()
Datums: 21/12/2009 11:47

MW, kas tev tas pa siltumsūkni?
Copeland ZR48K3 kompresori ir paredzēti gaisa kondicionieriem, nevis apkurei. Iztvaikošanas temperatūra viņiem ir +5 grādi, kondensācijas temperatūra +50 grādi.
Apkures kompresoriem šīs temperatūras tipiski ir attiecīgi -7 un +35 grādi un darbojas ar R407C vai R134a gāzi.

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: MW ()
Datums: 21/12/2009 13:49

Pow, ss ražotājs Geoflex - Kanāda, freons R22, ražots 2007.gadā. Ko reāli maina ss darbībā atšķirīgās iztvaikošnaas un kondensēšanās temperatūras?

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: Pow ()
Datums: 21/12/2009 14:17

Maina COP un minimālo āra kontūra temperatūru pie kuras viņam ir jēga strādāt.

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: v_t ()
Datums: 21/12/2009 15:16

spk
vietējais akadēmiķis no līvāniem prezentēja ss ar cita principa siltuma noņemšanu - bez kompresora, bez aukstumaģenta ar zemu iztvaikošanas temperatūru. pagaidām nav dzirdēts, ka tāds ss būtu palaists ražošanā.

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: jukums ()
Datums: 21/12/2009 15:55

MW:
Būti interesanti zināt, kas tad īsti uzstādīja to siltumsūkni. Par Geoflex internetā Latvijā vispār nekā nav, bet ražotāja lapās pat nav atrodami kaut kādi modeļi, to apraksti utt. Baigā nabadzība! Un izbrīna arī šī kompresora izmantošana - es jau minēju, ka ātri apskatot datus, var redzēt, ka kompresors nav efektīvs un tā COP var reāli būt zem 3. Nezinu arī, kā būs ar jaudu - man ir 12 kWh SS, bet viena firma pat ieteica uzlikt 16kWh SS - ar rezervi. Tā kā neesmu pārliecināts, ka 12 kWh SS ar sliktu COP spēs izvilkt Tavus 200 m2. Cik garš vispār ir kontūrs un no kā tas taisīts? Pie reizes vēl viens jautājums - tas kompresors (SS) darbojas ar 1 fāzi?

Re: Siltumsūknī kompresors Copeland Scroll
Autors: MW ()
Datums: 28/12/2009 11:17

Jukums.
Kontūrs ir 700m, D40 platmasas truba, rakta tranšejā 1,2m. SS ir 1f. Vēl ir viena nianse, SS ir paredzēts 60Hz - Kanādas tīklam, bet kompresora raksturojumā uzrādās arī 50Hz. Pēc ražotāja teiktā jauda SS jauda samazinās proporcionāli, proti ~18%, samazina'tā jauda sastāda 12kW siltuma.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **      **  ******** 
 ***   ***  ***   **  **     **  **  **  **     **    
 **** ****  ****  **  **     **  **  **  **     **    
 ** *** **  ** ** **  **     **  **  **  **     **    
 **     **  **  ****  **     **  **  **  **     **    
 **     **  **   ***  **     **  **  **  **     **    
 **     **  **    **   *******    ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727