UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Vēss mājas 2 stāvs
Autors: Aizsalušais Ūdensvads ()
Datums: 25/01/2010 22:08

Labvakr speciālisti!

Man priekš Jums ir kaut kas īpaši speciāls- tāds kā kūkas gabaliņš.

Īsāk sakot viss bija tā:

- Uzbūvēju sapņu māju, ko daudzi, saka, ka izskatās kā muiža. Pats visur biju klāt un daudzus nobeigumus pats taisīju, piemēram pārsedžu siltināšanas, utt.
- Māja 1,5 stāvi no AEROC 375, bez papildus siltinājuma, augstie bēniņi, utt.
- Jau minēju, ka visus mezglus pats personīgi ar puķiku siltināju kur vajaga.
- starpstāvu pārsedzes 220 mm dz betona paneļi;
- 2 stāva slīpās konstrukcijas 200 mm stikla vate. pats pārbaudīju visu. Kur celtnieki teica, ka nezin, kā nosiltināt- pats siltināju. īpašnieks ar sirdi jūt kā jāsiltina...
- Bēniņos - 300 mm stikla vate caur caurēm...
- 1 stāvā milzīgas telpas, milzīgas vitrīnas, erkeri un viss cits. Siltums ir super. Silti mājīgi un superīgi.
- Bet viens mazs Uups... Kad ir lieli mīnusi- 2 stāvā jūtu, ka temperatūra ir pa kādiem 2-3 grādiem zemāka.
- Abos stāvos ap 100 m2 platība, tikai 1 stāvā vairāk atvērtas telpas, kamēr otrajā - 5istabas.
- Pirmajā stāvā radiatori vienmēr bišķi siltāki, nekā otrajā, jo apkures katls, kas atrodas pagrabā droši vien nezina, ka otrajam stāvam vairāk jāsilda, lai kompensētu to, kas stāvvadā atdziest...
- Apkure ir gāze. Katls Wiessmann Vitodens 200 liekas. 26 kw it kā. Wiessmann rēķināja, teica, ka viss būšot bumbās.Vispār Wissmann- kauns jums un negods- neviena speca Latvijā, pārstāvniecība tikai tirgo pa labi pa kreisi, bet konsultāciju neviens i nespēj iedot- lai verot vaļā krievu www lapas. Neesmu redzējis sliktāku servisu par Wiesmann Latvijā. Ja kāds grib pierādīt pretējo- lai rīkojas. Man ir miljons jautājumu.
-īsāk sakot- problēma ir tāda- kā lai dabū 2 stāva temperatūru augstāku???
- Iespējamie cēloņi ir vai nu grandioza siltumnoplūde 2 st. (maz ticams), vai arī nepietiekoša apsilde?

- varbūt 2 st, siltuma par maz?
- varbūt radiatori pa sīkiem (diez vai)?
- varbūt vēl kaut kas?
- varbūt der pārbaudīt tomēr, lai būtu drošs to siltināšanu 2 stāvam?

Augsti novērtēšu praktiskus un reālu spadomus, kā arī labprāt uzaicināšu kādu specu pie sevis paskatīties, kā man tur iet.

Par SPARĀTĪGU cenu piekritīšu veikt mājas 2 st. siltumzuduma analīzi.

Reāla iespēja nopelnīt.

Priecīgu Zigurda dienu...

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: z ()
Datums: 25/01/2010 22:29

pirmā prātā šaujas tāda neķītra doma par tiem paneļiem...ieteiktu paskatīties paneļu temperatūru pie ārsienām.

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: KB ()
Datums: 25/01/2010 22:41

Uztaisi termoauditu - nežmiedzies - atmaksāsies.

www.termoauditi.lv
www.artiva.lv

Uzzināsi atbildi uz savu jautājumu.

Varianti:
* Caur sienām - ceru ka bloki līmēti, jo ja likti ar javu tad sienas tev laidīs cauri siltumu caur šuvēm neskatoties uz to ka gāzbetons.
* Bojājums vēja plēvē/barjerā vai tvaika izolācijā, kā rezultātā mājas gaiss tiek vatē un izkūp ārā ar gaisa apmaiņu.
* 2. stāvā radiatori par švaku.

Siltais gaiss ceļas uz augšu, vajadzēja būt, ka 2. stāvā ir tendence būt lielākam siltumam. Visdrīzāk plūst kaut kur ārā.

p.s. Ja ir interese, atsūti savu ārsienu bz logiem, logu, 1. stāva grīdas un pārseguma zem aukstajiem bēniņiem platības, savadīšu kompī un, pateikšu cik vari ietaupīt nosiltinot ar 5cm vati no āras.

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: KB ()
Datums: 25/01/2010 22:43

Vot vot, pareizi te kolēģis saka, panelis noteikti uziet 15cm uz sienas un tad tur paliek paplāns gāzbetoniņš, kas nosedz paneļa galus un vēl krutāk, ja caurumi nav panelim aizdarīti, tad vēsums labi izplatās.

Paņem infrasarkano termometru un pastaigā pa aizdomīgākajām vietām.

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: Aizsalušais ūdensvads ()
Datums: 25/01/2010 23:43

Atkal es.
to-->KB
Paneļiem caurumi aizdarīti.

Panelis pēc tehnoloģijas uziet 100 mm uz sienas. Pārejais 275 mm i rputoplasts, kas to atdala no ārpuses...

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: Aizsalušais ūdensvads ()
Datums: 25/01/2010 23:49

Atkal tam KB.

Bloki līmēti ar AEROC 2-3 mm līmes šuvi.

Tvaika plēve nav saplēsta :)

Lūdzu neizsakiet dumas un utopiskas idejas- manā mājā nekas tāds nav.

Bet tāpat- paldies par piedalīšanos...

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: pauljukas ()
Datums: 26/01/2010 00:34

apkures sistēmas balansēšana?

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: KB ()
Datums: 26/01/2010 01:48

Nu nu, kā tad es varu zināt cik Tev tur viss labi sataisīts - esi redzējis kā citi būvē? :) Man kaimiņš bija varonis ar gāzbetona sienām, kas samūrētas ar resnu javas kārtu. Ziemā sāka salt nost, uzlika 5cm vati, rēķini samazinājās 2x :)

Tavā gadijumā izklausās, ka vismaz šie mezgli ir ok. Kaut kāda informācija par siltuma patēriņu un zudumiem nav? Tas dotu ieskatu siltinājuma efektivitātē.

Ja pieņemam, ka pārmērā lielu siltuma zudumu nav, vienīgais iemesls tam aukstumam ir apkures sistēmas sabalansētība, atgriez augšā visu vaļā un lejā piegriez drusku ciet.

Ja pieņemam, ka pie vainas ir siltuma zudumi, neviens te neuzminēs problēmpunktu, tāpēc saņemies un uztaisi termoauditu. Es sev taisu nākamnedēļ laikam, pēcāk varēšu iedot atsauksmes.

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 08:48

Nezinu, bet man kaimiņs'teica, kā viņam spiediens sistēmā nokrītot zem cik tur, tā galējie radiatori nesilda. Palielinot spiedienu un uzreiz viss notiekot. Tas kaut kāda cirkulācijas sūkņa īpatnība, ka labāk kačājas, ja spiediens lielāks, nezinu, varbūt muldu. Bet viens, ko noteikti vispirms vajag izdarīt - paskatīties kāda ir sirkulācijas caurplūde. Man katlam to rāda uz ekrāniņa un paņemot vienkārši iztīrot sietiņfiltru, cirkulācija pieauga gandrīz 2x. Jāsāk ar vienkāršām lietām - vai cirkulācijas sūknis griež pietiekami, vai visi gružu filtri ir tīri utt, jo parasti visiem ir otrādi - otrajā stāvā ir siltāks kā pirmajā. Tur javno nav ūdens plūsmas. Varbūt kaut kur augšējā stāvā ir gaisa burbulis, kas nav pilnībā izspiests utt.

Re: Vēss mājas 2 stāvs
Autors: Aizsalušais ūdensvads ()
Datums: 26/01/2010 09:13

to--> aaaa

Ar to spiedienu sistēmā un caurplūdi it kā vis OK. Atgaisošana ir veikta divu sezonu garumā.
Ar to sabalansēšanu protams ir tā, ka nav specs to darījis. Man kaut kā liekas, ka mums nav speci santehniķi, bet to vietā ir tādi, kas pa roku galam visu sataisa un pazūd, kad sākās runas par balansēšanu.


ti--> KB

Nopostē lūdzu šeit, ko Tavs termoaudits pateica un cik noplēsa.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  ********   **    ** 
 **     **  ***   ***  **        **     **  **   **  
 **     **  **** ****  **        **     **  **  **   
 *********  ** *** **  ******    **     **  *****    
 **     **  **     **  **        **     **  **  **   
 **     **  **     **  **        **     **  **   **  
 **     **  **     **  ********  ********   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727