UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: JanisL ()
Datums: 15/06/2010 12:57

Ir jautājums - kur konkrēti iesakāt no pieredzes iepirkt tematā minētās caurules?
Vajadzētu padsmit metrus ar āra kanalizācijas caurulēm, drenāžas cauruli ar ģeotekstila filtru un visbeidzot PE melno cauruli ūdenim. Varat ieteikt, kur vissakarīgākās cenas/piedāvājums?

Kāds bija ieguldīto kanalizācijas cauruļu vēlamais slīpums - kādi 5mm uz metru?
Un vai pareizi saprotu, ka tās savietojamās, kopā samaucamās caurules, to savienojumu vietas pirms savienošanas vēl ar kaut kādu speciālo smēru jāapstrādā - tā ir?

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/06/2010 13:39

Apjomiem, kuru dēļ vērts braukt uz Jelgavu
[www.melros.lv]
(tur var pasūtīt arī Evopipes sortimentu)

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: :-/ ()
Datums: 15/06/2010 13:50

Par kokosa šķiedram bija sliktās atsauksmēs, ar jauiku aizaugot.

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/06/2010 13:59

Labāk tomēr aizaug ārpusē nekā iekšpusē...
Kaut gan reti kurš ber paģērēto smilšu slāni...

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: JanisL ()
Datums: 15/06/2010 14:19

Starp citu, par izmēriem runājot. Vai apdomājis esmu puslīdz pareizos?
Kanalizācijai - 110mm diametrs (no poda, izlietnēm, vannas līdz pat septiķim)
Pamatu perimetra drenāžai - vismaz 100mm diametrs
Melnā PE ūdens caurule - 32mm PN10
Un ķecerīga ideja - jumta notekūdeņiem - sarkanā elektrības kabeļu gofra kādu 100mm diametrā (oficiālās jumtūdeņu trubas lielu ciparu maksā).
Kā jums šķiet?

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/06/2010 14:37

Ņem vērā, ka atšķiras cauruļu biezumi, jo interesē ta iekšējais bet uzrāda ta ārējo. Tā es, piemēram, pagraba meliorācijai pirku EVOCAB Flex 125, taču iekšējais izmērs viņai izrādījās tāds pat kā veikala 110-niecei.
Viss atkarīgs arī no garuma.
Cik es saprotu, EvoCab, EvoSan utt ražo uz vieniem un tiem pašiem stanokiem, tā ka varbūt nedaudz atšķiras sastāvs, bet diez vai forma (iekšējās čaulas negludums). Jebkurā gadījumā var aprunāties Melrosā.

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: aaaa ()
Datums: 15/06/2010 15:10

Neņem kanalizācijai oranžās, bet gan pelēkās. Oranžās ir PVC, pelēkās HDPE vai PP. PVC tomēr ir trausls materiāls un pie slodzes lūzt, PE vai PP deformēsies, bet nelūzīs. Man domāt ir liela starpība starp salūzušu un deformētu kanalizācijas cauruli. Drenāžai daudz labāk ir ņemt no Uponor, viņiem ir vienkārši perforētas caurules bez nekā. Nevajag tur riņķī tīt nekādas lupatas ne švammes, tas tikai traucē. Pareizi ir cauruli guldīt oļu slānī/mazgātu šķembu ar ģeotekstilu pa virsu. Tādam pasākumam, manuprāt, aizsērēt nāksies 10x ilgāk kā aptītai trubai. Un galu galā saurbt caurumus vienos pārdesmit metros caurules ar asu labu urbīti ir pusstundas jautājums. Ja tu pilsētas kanalizāciju netaisi, bet privātmājas, tad pērc vienkārši būvmateriālu veikalā un basta, cik tad tur tas ietaupījums?
Man šitā gāja ar septiķi. Biju noskatījis Uponor 2m3 septiķi. Zvanu pašam uponoram - tā un šitā, vajag, cik cipars. Tik un tik, bija ap 1000 Ls. Labi, ka nenopirku, pēc nedēļas K-rautā bija akcija un tieši šo septiķi pārdeva par 800 Ls. Zvanu Uponoram, tā un šitā, K-rautā ir pa 800, lai iedod biku lētāk - šie uzreiz saka, ka nevarot, lētākais kādi 900, jo lielveikaliem esot speciālas cenas un viņi varot dabūt reizēm tādu cenu, kādu tu pa tiešo no pārstāvja nekad nedabūsi - viņiem vienkārši tik lēti company policy neļauj pārdot, tikai lieliem pircējiem. Tā kā, pirms sākt braukalēt pie ražotāja, papēti cenas vienkārši veikalos.

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: JanisL ()
Datums: 15/06/2010 15:21

A tad drīkst jautāt - kāpēc tad āra kanalizācijai ir paredzētas oranžās? Tipa tāpat vien uz nekā bāzes it kā grib vienkārši cenu lielāku uzsist?? Kaut kādam tehnoloģiskam funktierim tomēr ir jābūt - ar citu krāsu vienu lielāku naudu neprasīsi, cilvēki jau nav muļķi. Kāds zina?

Rubble trench pamata lentā man vajag tomēr drenāžas cauruli jau ar ģeotekstilu. Tā ir.

A pie ražotaju pārstāvjiem nemaz negrasos meklēt. Bet tas, ko esmu konstatējis - lielveikalos būvmateriāli tomēr nav tik izdevīgi kā interneta bodēs. Un uz dažām lietām cenas starpība gana iespaidīga (Tenapors EPS150 putikam veikalā 8,5 Ls/m2, ineta bodēs zem 6 ls, un ja vēl ņem Estplast, tad EPS150 ineta bodēs pat par 3,5 Ls/m2...) Bet nu viss nav vienā maisā saliekams - ir kas inetā lētāks, ir kas bodēs labāks utt. Vienkārši sakot - jāmeklē, jāmeklē, jāmeklē.

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: aaaa ()
Datums: 15/06/2010 15:30

Kur ir teikts, ka oranžās ir ārā, un citas krāsas iekšā??? Nopietni kantori caurules klasificē pēc spiedes stiprības izturības, tas pat visām caurulēm ir virsū rakstīts - vienalga, balta, melna, zaļa vai oranža. Uponor, piemēram, piedāvā pelēkas kanalizācijas caurules, pēc skata vienādas, vienas ir āram, otras iekšdarbiem. Atšķiras tikai spiedes stiprība. No galvas nepateikšu, cik jābūt, bet to visu Uponor mājaslapā var atrast. Parasti tomēr ,kā likums, ja caurule ir balta, tad tā zemē ierakšanai nav vispār paredzēta. Oranžas ir PVC caurules, kurām kā pilviela tiek izmantots kaut kāds oranžs draņķis, tas ir arī viss. Arī tās K-rautā un Komfortā tirgotās vācu kanalizācijas caurules visas ir pelēkas ar atšķirīgiem stiprības cipariem. Bet paņemot rokās un paspiežot vienu un otru momentā ir skaidrs, kura ir kura.

Re: Kur iepirkt kanalizācijas / drenāžas / ūdens caurules?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/06/2010 15:51

Ar tiem veikaliem laikam ir kā ir. 63 mm EVOCAB Jaudā nenopirku, tagad - uz Jelgavu? No lielajiem vienīgi Rauta gan man sveša un ne pa ceļam...
Jāni - Tu taisies pamatiem likt graudaino putuplastu? Par zemgrīdu es nezinu, bet ārpusē malās noteikti tikai ekstrudēto!

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **         ********   ********  
 **    **  **     **  **    **   **     **  **     ** 
     **    **     **  **    **   **     **  **     ** 
    **     ********   **    **   **     **  ********  
   **      **         *********  **     **  **     ** 
   **      **               **   **     **  **     ** 
   **      **               **   ********   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727