UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Datums: 26/07/2010 21:55

Sveiki!


Situācija, veca māja, viss jāremontē, kā jau krīzē ir doma sākt ar vannasistabu, un tad visu pārējo, mājā ir pārvilkts pievads , respektīvi skaitītāji ir ārā.
Nesaprotu, kiespējams ir vadus pašam savilkt, noteikti, ka sākumā jāizdomā ko kur liek, respektīvi kādus vadus utt. Varbūt var kāds palīdzēt, ar ko sākt, mājā viens gāzes apkures katsla un no tehnikas vēlmašīna, iespējams, ka jāliek būs elektriskā plīts, bet pa lielam, cik resni vadi jāvelk un kā tās noslodzes sarēķināt, jo jāzin jau kādus vadus vilkt, lai tur slodzi. Tāpat kā vislabāk darīt, varbūt lasavilkt vadus pa telpām un zonām un tad koridorī jau laikam vajag arī skapi ar automātiem. Pēc kādiem pamatprincipiem labāk vadīties?

Paldies

Varbūt kāds var aptuveni pateikt cik tas maksātu, ja to dara meistars darbs plus materiāli. Vismazām aptuveni. Māja aptuveni 100 m2

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: heating ()
Datums: 26/07/2010 23:25

Ja passam nav sajeegas tad noteikti labaak nemt elektrikki!
Ir kas nem/Ls/ pat taa saucajiem punktiem ir kas uz stundaam! 3Ls/h man stradaaja pensioneets elektrikis.Esmu apmierinaats par darba kvalitaati un galejaam izmaksaam!!!;))
Es pateicu ko veelos un tad vins pats visu saplaanoja un pirka matearialus!Man kur ir velasmassina,konbineetais boilers utt lika 2,5 kvadraata kabeli bet tur kur ir kas vieglaaks pa 1,5 kvadraatam!!Bet cenas aizej uz tuvaako buvmaterialu veikalu un apskaties!!;))

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Datums: 27/07/2010 10:53

Viņš tev visu vilka jau pirms profiliem, vai pēc?

vai nevari padalīties, cik aptuveni tev sanāca h darba un aptuveni cik materiāliem aigāja? Ka arī cik tev platība, lai zinu aptuveni uz ko var rēķināties.

Paldies jau iepriekš.

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: heating ()
Datums: 27/07/2010 13:44

Nee, par izmaskaam nevari konkreeti pateikt!!;((Jo man bija pa etapiem un gramatvediibu nevedu!Vienu dienu stradaaja 1 stundu citu visu dienu....taa ka nevaru pateikt isti!!Un materialsu ar vins pats pirka man tikai ccekus atnesa un es jau toc neparbaudu cik kas maksaaja!!

Tur kur bija regipsis savilka pirms ciet skruvessanas!!

Platiiba jau neko ipassi nedod, bet gam cik sarezgiiti vai vienkarssi gribi sisteemu!!

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: moldriks ()
Datums: 27/07/2010 14:04

Vēl jau cipars ir atkarīgs no tā vai kabeļi, piemēram uz rozetēm jāfrēzē sienā, vai gali jāizvelk tikai starp profiliem. Ja neesi neko tādu darījis, iznāks tā lieta tev mazliet ilgāka nekā speciālistam. Daudz maz precīzas izmaksas var noteikt visu sazīmējot plānā, jo vēlmes ir dažādas. Vienam pietiek ar 1 rozeti istabā, citam vajag 50. Materiālu cenas būvmateriālu veikalā nav tās pievilcīgākās, bet īsti nezinot ko un cik daudz vajag, nav labi kaut ko pirkt. Normāli būtu rēķināties ar aptuveni līdz 10Ls uz m2. Labāk, domāju, ir rēķināt visu atsevišķi.

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: cvb ()
Datums: 27/07/2010 16:19

man precizi uz 100m2 provizoriski uzmeta lidz 100 par darbu,logiski halturas veida un pazistams un lidz 300 simtiem par materialiem,vadi,sledzi,rozetes,iekseja sadale ( saplanots 12 vietam ) ... materiali bez pvn ar labam atlaidem caur uznemumu

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: cvb ()
Datums: 27/07/2010 16:21

to moldriks ... sobrid K-Rauta ir sadales kaste uz 16 vietam,loti simpatiska ar enotu stiklu un maksa nepilnus 6 latus ... ta ir loti,loti zema cena par so lietu,ta ka nevienmer veikalos neko pa leto nevar dabut

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: Sezams ()
Datums: 27/07/2010 16:40

Noteikti viņa bija plastmasas.
Iteiktu likt metāla V/A un ar lielāku vietu skaitu.
Ja parēķina automātslēdžus, noplūdniekus u.t.t. bez ~35-40Ls neiztikt tikai uz sadali vien.

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Autors: cvb ()
Datums: 27/07/2010 17:08

nezinu,man nav nozimes izplust ... rozetes,gaisma,plits,velasmasina ... var jau katru istabu likt atseviski, bet man vinas sanaks ar visu WC telpu kopa tris ... 3 fazes man panems sesas vietas,vel cetras parejais un vel sesas paliek ari kam citam ... ir plastmasas,bet buvniecibas procesa,kada problema to smuki ievietot siena

Re: kā pareizi izplānot elektrības pārvilkšanu mājā
Datums: 27/07/2010 22:49

Paldies,


Būtībā jau sanāk, ka man jāvelv visi vadi uz sadales skapi, kā pēc tam zināt kur likt tos noplūdes štekerus un kur nelikt, kā arī cik stiprus man tos automātus vajag? Vai ir iespējams to sadali pašam pielikt, vai tur jāzin viss ko un kā. es vnk iedomājos savelku piemēram 4 apgaismes istabā, savelku vadus uz skapi, uz slēdziem. un tad uz skapi, skapi automats, tad pie automāta tos vairākus piemēram vienas istabas gaismas. k.kā tā??

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **    **   *******   ********  
 **     **     **      **  **   **     **  **     ** 
 **     **     **       ****           **  **     ** 
  ********     **        **      *******   ********  
        **     **        **            **  **        
 **     **     **        **     **     **  **        
  *******      **        **      *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727