UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Dienasgaismas lampas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/10/2010 20:51

Nav ko uztraukties, pirms paaris nedeljam Kruza nopirku 100W kvelspuldzes! Razhotas Ukraina :) Cena gan astronomiska, ja pareizi atceros - 48 sanji gabalaa. Bet lai nu kaa man patiktu zalja daba, pie durviim aaraa, kur smuks lukturiitis ar sensoru neko citu kaa kvelspuldzi iedomaties nevaru. CFL atkrit, jo, zem -20 vai nu neiesledzas, vai ka manas glaunas lampas par 6 Ls nomirst uzreiz un ja iesledzas, tad gaishas paliek neparspilejot pec minutem 15!
ES baigi gudrie, tikai ko lai ziemeljeiropa lieto ara apgaismojumam pie privatmajam - tas laikam viniem pofig.

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: dzincha ()
Datums: 26/10/2010 21:33

Depo manīju prožektoru ar jau iebūvētu cfl, diez kā šī uzvedas pie -20 un zemāk?
Uz vecās droseles tā arī rakstīts 0.46A, cos fi 0.45 - kopā 100w rija, ka nemetas.
Uz jaunās 0.15A, bet nu 36w dieneni vairs nepirkšu.
Laikam jāpariet uz CFL. Uz ~ 30m2 plānojas 2 lustras ar 2 elementiem katrā.
(9w*2)*2 vai arī (11w*2)*2

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: Rx ()
Datums: 27/10/2010 17:19

Intereses pēc pamērīju vecajām krievu dienas gaismas lampām patēriņu: 4 reiz 18w (vatu) lampas, slēgtas pa pāriem (divas droseles) tērē kopā ar droselēm 106w. Matemātiski bija jaterē 72w. Tātad 34w aiziet siltumā, tas ir zudumos...Izrādās ka elektroniskās vadības dienasgaismas lampas ir būtiski labākas un atbilst vārdam : Ekonomiskās.

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: Didzisp ()
Datums: 27/10/2010 18:36

Būtu gan interesanti redzēt "elektroniskās droseles" kaut desmit gadus vecas. Toties man ir parastās droseles kādus četrdesmit gadus vecas un darbojas ideāli, pat nerūc. Elektronika varbūt arī taupa elektrību, bet ne mūsu maciņus. Kaut vai tie paši elektroniskie 12V barbloki halogēnu lampām- sprāgst kā mušas pēc dažiem gadiem, a klasisks transformātors "mūžīgs". Patreiz lēnām pāreju uz gaismas diožu apgaismojumu. Pagalmu izgaismo ideāli un patērē 2,6W, vot tā ir ekonomija. Ne tām aukstums skādē, ne izdeg, bet ekonomiskās spuldzes un visādas elektroniskās droseles lai tā Eiropa ar savām direktīvām iesprauš vienā vietā.

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: dzincha ()
Datums: 27/10/2010 19:02

Kā ledi darbojas iekštelpās? Vairums to lampu ir kā spot-lampas un apgaismo tā kā lukturīts, bet gan jau dārgais gals ir okay. Kādus liec iekštelpās?
Un kā ar tiem toņiem?
Nevar jau arī zināt pēc cik ilga laika ledi sāks atsprāgt pa vienam elementam...

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: Didzisp ()
Datums: 27/10/2010 19:41

Spot laikam latviski skaitās virzīta gaisma. Man jau tā angļu mēle dikti nepatīk :).Tā jau ir, ak efektīvas ir siožu lampas ar virzītu gaismu. Pagalmā jau man nevajag bezjēgā debesis un kokus gaismot, tā kā virzīta gaisma ir tiesi laikā. Virtuvē virs plīt un izlietnes jau iepriekš bija virzītas gaismas halogēnlampas, tā kā tur problēmu nav. Hauzītē uz poda jau pofig kāda gaisma, dibnu jau vienalga nevar redzēt :). Darbavietu es netaisos gaismot ne ar dienasgaismas vai ekonomiskajām lampām, tur man patīk tikai halogēnlampas. Vārdu sakot katrai telpai un vietai var piemeklēt savas spuldzes. Ar krāsu temperatūru gaismas diožu spuldzem viss salīdzinoši kārtībā. Kvēlzpuldzes spektrs jau nav, bet ja uz iepakojuma rakstīts 3000k, tad gaisma ir acij tīkama. Interesanti, ka diožu spuldzes, kurām dota krāsu temperatūra un gaismas intensitāte lumēnos, maksā dārgāk, kā lampas, kurām parametri nav uzrādīti. Par ilgmūžību grūti pateikt, bet mājas numura zīme man deg jau desmit gadus 24 stundas diennaktī un neviena diode nav izdegusi.

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/10/2010 22:29

Meatceros, ka 20+ gados būtu izdegusi kāda no sadzīves aparātu ieslēgšanas, līmeņa indikatoru vai citām diodēm (sarkanām, zaļām, pēdējos 10 gados arī zilām), kā arī baltajām kabatas lukturīšos.

Re: Dienasgaismas lampas
Autors: zum ()
Datums: 10/11/2010 23:58

nu nav ta, ka elektroniska ir dargaka.. vasara vienam objektam pirku 4x18W ar el.magnetisko droseli par ~ 10,45lvl ek sistemas paris dienas velak piebraucu pie SLO un nopirku no tiem 4x18W ar elektronisko par ~ 11. nav tie laiki, kad bija sausmoga atskiriba. vel labak ir pirkt ar T5 lampam un ietaupit uz lm/W - mazak gaismekli. vel variants ir lietot parastas 4x18 (el.magnetisko sroseli) un pielietot kadu no sprieguma pazeminosam iekartam (LEC, Iluest, etc.) pie 230V ekonomija ap 35%. parbaudits.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **   ******     ******  
 **     **     **     ***   ***  **    **   **    ** 
 **     **     **     **** ****  **         **       
 *********     **     ** *** **  **   ****  **       
 **     **     **     **     **  **    **   **       
 **     **     **     **     **  **    **   **    ** 
 **     **     **     **     **   ******     ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727