UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints_ ()
Datums: 21/12/2010 21:36

Ir liela un pamatīga atšķirība vai 11 vai 22 tips vai 33 tips. To izmēģināju pats, man bija uz ~24 m2 450 augsts un 1m garš 22 kura jauda ir 1347
(skat. šite [www.purmo.com] )
tā kā bija skaidrs, ka ar to ir par maz, ieliku 1,2 m 33 , kura jauda ir 2243 un starpību var just vienkārši grandiozi. Tāpat otrā mazākā telpā bija 1m garš 11, kura vietā uzliku noņemto 1 m garo 22 un arī ļoti labi var just starpību. Tagad abās istabās var just, ka tiešām ir radiatori. Es gan īpaši augstāk par 55-60 grādiem sistēmā necenšos uzdzīt.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: gunbox ()
Datums: 21/12/2010 22:29

Gints_
Nekorekts pamatojums.
Loģiski, ka tev uz 24m2 nekad nepietiks 1347W radiators, kur vajadzīgs 2x jaudīgāks.
Es runāju par vienādām jaudām pie dažādiem tipiem.


Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints_ ()
Datums: 21/12/2010 23:24

Ā ok, ja es vēl pāris reizes izlasu Tavu tekstu, tad laikam tiešām tā esi domājis. Nu tad sorry, būšu nepareizi sapratis :)

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: slēpnis ()
Datums: 22/12/2010 08:06

Re kur es smēlos zināšanas, pirms sāku pats likt kopā savu 1. un vienīgo apkures sistēmu.

[www.otoplenie.com.ru]

Neliels izvilkums par tēmu
Какие нужны радиаторы?

Для выбора тепловой мощности радиатора, достаточной для каждой комнаты, в климатическом поясе Москвы можно следовать простому правилу:

* в комнате с одной наружной стеной и одним окном одного киловатта (1 кВт) тепловой мощности радиатора достаточно для отопления 10 кв.м. жилой площади;
* если в комнате две наружные стены и одно окно, то для отопления 10 кв.м. требуется 1,2 кВт тепловой мощности;
* если в комнате две наружных стены и два окна, для отопления 10 кв.м. требуется 1,3 кВт тепловой мощности.


Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 22/12/2010 08:09

Gints,starpibu izjuti,jo ieliki lielakus kopejos kilovatus,bet nevis nomainiji radiatora tipus ... ja panem pec ta pasa Purmo kataloga,tad 11 tips piemeram 500 augstuma,1000 garuma ir jaudigaks neka 22 tips 500 augstuma,500 garuma,lai gan laukumi abiem faktiski sanak vienadi ( 11 - viena sildvirsma,22 - divas ) ... es vismaz iestajos par likt labak 11 tipu ... esmu sev parrekinajis un uz vieniem kilovatiem ar 11 radiatoru sanak sistema ari mazak udens,kas gazes katlam tomer ir nedaudz aktuali pie sakotnejas uzsildisanas ...

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 22/12/2010 08:13

Kermi starpcitu jauna serija siem radiatoriem - [www.kermi.ru]

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints_ ()
Datums: 22/12/2010 10:07

DsKs, no tāda viedokļa neesmu skatījies, jo man šis variants atkrita pats par sevi, lai dabūtu 11 ar >2KW jaudu man vajag to bezmaz 3m garu, vai arī krietni augstu un tas istabā ar vienu logu ir garām. Man labāk taisni derēja lai ir zem loga platāks, bet satilpst zem loga un jāveic arī minimāla trubu maiņa. Kā arī lielāks ūdens daudzums man faktiski nāk tikai par labu, jo ir cietā kurināmā apkure, kas nav automatizēta. Es gan ieliku akumulatoru (lielu ūdens mucu) anyway. Un par tiem laukumiem un sildvirsmām, tas arī diezgan loģiski, jo 22 un 33 jau sanāk, ka viena (vai divas) sildvirsmas vairāk silda viena otru nevis gaisu, mazāka saskarsme ar apkārtējo gaisu.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: zvirbulis ()
Datums: 25/04/2013 20:16

15 kvadrātmetri
25 kvadrātmetri
8 kvadrātmetri

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 10/05/2013 11:31

Jo lielāks radiators jo labāks. Galvenais lai nav par mazu. Ja vari atļauties pērc maksimāli lielu. Jo liels radiators ir kā siltā grīa vai siltā siena. Ar mazu katla temperatūru varēsi turēt ļoti patīkamu mikroklimatu.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 10/05/2013 15:19

JanisJanis,vari man paskaidrot,kada nozime konvencionalam ( parastam ) gazes katlam salikt 2 x lielakus radiatorus ( 2 x lielaks udens tilpums ) neka faktiski nepieciesams?

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******    ********  ********   **       
 **     **  **    **      **     **     **  **       
 **     **  **            **     **     **  **       
 *********  **   ****     **     **     **  **       
 **     **  **    **      **     **     **  **       
 **     **  **    **      **     **     **  **       
 **     **   ******       **     ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727