UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 12/05/2013 10:30

Vilnis_Radio, pec sodienas LBN buvetiem parametriem jauda uz 1m2 ir jau ne vairak ka 500w ... neredzu nozimi iepirkt 2x lielakus radiatorus un par to specigi parmaksat ... jautajums var but vienigi par to, cik siltus gribas turet radiatorus,jo cik lasiju,tad vienam otram 60 gradi skaitas stipri par daudz ...

Rx ... par cik man ir paredzets konvencionalais gazes katls,tad tam optimalais/enonomiskais ir padot 70 gradus ... jeb strauji uzsildit nevis ka saka lurkat ilgi uz kaut kadiem 50 ... bus telpas kontrolieris un faktiski katls ieslegsies pie attiecigas telpas uzstaditas temperaturas ... kondensacijas katlam ir savadak ar padosanas temperaturam vs ekonomija

Lai gan es ari meginaju sabalanset nedaudz ar pasu dzivesveidu ... man nav nepieciesams konstanti uzturet telpa vienu temperaturu, bet atrak panakt to uzcelt piemeram no 17 uz 20

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 12/05/2013 10:30

10m2 - 500w

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints__ ()
Datums: 12/05/2013 11:38

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> ... neredzu nozimi iepirkt 2x lielakus radiatorus
> un par to specigi parmaksat ...
Nu par to spēcīgi ir mazliet pārspīlēti, paskatāmies, piemēram, 22nieks 450 * 800 ar jaudu ~1kW xnetā (pirmā bode, kas atvērās) maksā 42 ls.
Divreiz mazāks 450*400 ar jaudu 0,5 kW maksā 28 Ls.
Tātad ietaupījums 14 Ls uz 0,5 kW.
Uz 100 m2 apkurināmās platības tas būtu ~140 lati, kas nav gluži kapeikas, bet par spēcīgu es to nesauktu.

> jautajums var but
> vienigi par to, cik siltus gribas turet
> radiatorus,jo cik lasiju,tad vienam otram 60 gradi
> skaitas stipri par daudz ...
Jā ja mājās ir sīki bēbji un ir vēlme uz radiatoriem šo to pažāvēt, tad 75 vai 70 grādi ir ļoti sāpīgi pirmajiem un diezgan kvalitāti bendējoša otrajiem.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: anno ()
Datums: 12/05/2013 12:10

Mēs pasūtījām radiatoru (alumīnija , no ribām sastāvošie) plānu šķiet Komunālprojektā uz Brīvības ielas, silda labi, atbilstoši katlā ieregulētajai temperatūrai, bet vannas istabā pēc meistaru ieteikuma ielikām īsāku radiatoru nekā bija plānā, tā bija kļūda - es tagad liktu tik, cik sarēķināts un vēl pāris ribas pa virsu, jo vannas istabai jābūt 2x siltākai nekā pārējām.

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   **      **  **    **   *******  
 ***   **  **     **  **  **  **   **  **   **     ** 
 ****  **         **  **  **  **    ****    **     ** 
 ** ** **   *******   **  **  **     **      ******** 
 **  ****         **  **  **  **     **            ** 
 **   ***  **     **  **  **  **     **     **     ** 
 **    **   *******    ***  ***      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727