UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Malkas siltā grīda
Autors: Juriz ()
Datums: 23/01/2011 15:32

Mājai ir malkas apkure un es gribētu vannasistabā zem flīzēm ielit silto grīdu. Šobrīd ir ieliets betons, apmēram 3 cm, un apakšā putuplasts. Cik saprotu, tad vnk paņemuto to speciālo cauruli un iebetonēju grīdā zem flīzēm un pievienoju pie centrālapkures radiatoru caurulēm (vienu pie turpgaitas un otru pie atpakaļgaitas.
Mani māc šaubas par to, ka kurinot ar malku man ūdens temperatūra sistēmā iet līdz pat 90 grādiem un no tāda karstuma man tās grīdas flīzes uzraus gaisā (un arī staigāt pa karstu grīdu īpaši nevēlos). Vai ir kāds risinājums kā es varētu kontrolēt temperatūru grīdas caurulē?

Re: Malkas siltā grīda
Autors: zurx ()
Datums: 23/01/2011 16:05

ventīlis

Re: Malkas siltā grīda
Autors: aigarello ()
Datums: 23/01/2011 16:08

Tik mazai platībai kā vannas istaba ,vienkāršāk būtu izmantot elektriskās apsildes kabeli .
Ja taisa kā pienākas, ar apkures ūdeni, tad jābūt atsevišķai kontūrai ar cirkulācijas sūkni, termoregulatoru, utt.
Var jau meģināt izmantot atpakaļgaitas vēsāko ūdeni, vai likt uz ievada termoregulatora galvu ar distances vadību ,devēju grīdā .

Re: Malkas siltā grīda
Autors: Hmm ()
Datums: 23/01/2011 16:22

Tieši meklēju informāciju google par silto grīdu tēmu un atradu šajā forumā vecāku tematu, kur tika plaši diskutēts, ka temperatūrai jābūt 30 grādiem (tā arī nesapratu kapēc), bet var apvienot ar radiatoriem pirms siltās grīdas ieliekot kaut kādu ietaisi, kura samaisa turp un atpakaļ tekošo ūdeni līdz vajadzīgajai temperatūrai

Re: Malkas siltā grīda
Autors: jurgens ()
Datums: 23/01/2011 16:31

Nupatās sev ieliku, visam dzīvoklim radiatoru apkure un vannas izstabā siltā grīda.. Aizej uz veikalu un nopērc vienas cilpas kolektoru(Man tas izmaksāja 31 ls). Veikalā arī uzzināsi visu pārēju par pievienošnu. un nav vajadzīga nekāda elektriskā grīda pa kuru jāmaksā katru mēnesi.

Re: Malkas siltā grīda
Autors: gatis2011 ()
Datums: 23/01/2011 17:55

Nu nekas tev nesanāks ar to silto grīdu pieslēdzot pa tiešo pie apkures jo tad tur jāliek kolektors ar ko tur regulē max temperatūru jo nespēju iedomāties kā tu jutīsies ja grīda būs karstāka par 35.º.
Nākamais jautājums ko tu ar to panāksi ja no rītas vai vakarā kad ierodies mājās krāsns izkurējies un grīda auksta (ja vien nav siltuma akumulators, kas nodrošinās nepārtrauktu siltu apkuri)!!
Man mājā visā pagrabā un I stāvā ir siltās grīdas, bet otrā stāvā radiatori, bet II stāva vannas istabā uz elektrību kas ir noregulēta un pamatā strādā kas apkure vēl nav ieslēgta, bet ārā jau paliek vēsi! Elektrību tas nepatērēs vairāk pa 5LVL/mēnesī, protams, no telpas lieluma un izolācijas.

Re: Malkas siltā grīda
Autors: Juriz ()
Datums: 24/01/2011 13:06

A es nevaru tā vienkārši tai cilpai, kas iet grīdā uzlikt tādu termoregulātoru kā radieatoriem liek un pagrizt piemēram uz vieninieku un tad mazāk sildīs to grīdu?

Re: Malkas siltā grīda
Autors: hazars ()
Datums: 24/01/2011 15:08

Tieši kā radiatoram gan nederēs, grīda tad pārkarsīs. Jāliek ir promejošajā caurules vai kolektora(ja vairākas cilpas) galā regulators , kas regulē temperatūru pēc plūsmas siltuma, ja paliek karstāka aizejošā plūsma-piever vārstu. Tas verķis ir līdzīgs radiartoru regulatoram , tikai maksā dārgāk. Tādā veidā esmu taisījis grīdas pa kādiem 15 m2 un viss strādā kopējā sistēmā no gāzes junkeriem bez papildus sūkņiem u.c. pribambasiem . Vienīgi vajag piekombinēt automātiskos atgaisotājus lai nerodas gaisa burbuļi.

Re: Malkas siltā grīda
Autors: viser ()
Datums: 24/01/2011 17:02

Negudro jaunu riteni.

Re kur siltas gridas regulators vienam lokam. Kā reiz tavs gadījums.

[www.santeko.lv]



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **   ******   ********  **     ** 
  **  **         **  **    **     **      **   **  
   ****          **  **           **       ** **   
    **           **  **           **        ***    
    **     **    **  **           **       ** **   
    **     **    **  **    **     **      **   **  
    **      ******    ******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727