UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 7
Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: E ()
Datums: 27/01/2011 15:32

Kaut kā neticās, ka dīzelis iziet tikai 1.5 tonna/gadā.
Man te kaimiņš saka, ka patreiz izejot 20 litri dienā (tas bija pie -8 C sala) un viņš vēl tajā mājā pat nedzīvo. Māja apmēram 150 m2.
Varbūt vēl kāds padalīsies ar pieredzi?

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: aaaa ()
Datums: 27/01/2011 15:53

Dīzeļdegvielas energoietilpība, ņemot vērā reālu katla lietderības koeficientu ir apmēram 11 kWh/kg. 20kg dienā būs 220 kWh. Man arī ir 150m2 māja un šādu patēriņu pat pie -20 ārā es varu dabūt tikai ar atvērtu logu. Tā kā man ir elektrokatls, diezgan precīzi varu kontrolēt apkures+siltā ūdens energopatēriņu. Rekords, ja nemaldos, ir ap 85 kWh dienā. Tā gan ir visa štrome un tas bija kaut kur pagājšziem, kad ārā bija dikten auksts, ja nemaldos, zem -20, vai pat -25 pāris nedēļas pēc kārtas. Pavisam ar uzviju rēķinot, sanāk 100 kWh dienā, jeb 9 kg/10 L dīzeļdegvielas dienā. Bet nu tad mājās jātur +24 grādi un katru vakaru jāiet vannā.
Cik tas dīzels maksā, nezinu, bet pieļauju, ka ar 5L dienā pietiktu atliektiem galiem ziemas mēnešos vidēji.
ja kas, dīzeļapkure R-eiropā, kur nav dabasgāzes ir populārākā Nr1., domājams Eiropā šī tehnoloģija ir krietni labāk atstrādāta un ar ilgāku tehnoloģisku pieredzi kā jebkura cita automātiskā apkure. Mums gan kaut kā pavisam nepopulāra.

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: lee ()
Datums: 27/01/2011 17:17

Bet priekš kam elektrībai katls?

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: E ()
Datums: 27/01/2011 17:18

Siltumietilpības es zinu un zinu, ka tīri uz elektrību man arī 100KWH/dienā bija maksimums pie -25C. Bet jebko dedzinot ir jāņem vērā lietderības procents. Diezgan daudz siltuma iziet caur skursteni, ja visu diennakti kaut kas tiek dedzināts. Kā arī ja tas dīzeļkatls nav perfekti noregulēts, tad visa degviela nemaz var nesadegt, bet izlidot caur skrursteni. Mašīnām arī karburatorus smalki regulēja, lai degmaisījums būtu optimāls un iegūtu vairāk jaudas (vairāk jaudas būs tad kad izdalīsies vairāk siltuma, kas savukārt vairāk izpletīs gāzi cilindros).

Es te nesen eksperimentēju ar malkas brikešu kurināšanu. Mēģināju vairākas dienas visu dienu lēnām kurināt pa nedaudz briketēm. Tad dažas dienas mēģināju kurināt tikai pāris reizes dienā, bet tā diezgan kārtīgi. Kur likt siltumu man ir, jo stāv 2 m3 akumulators. Tad nu pēc eksperimentiem sanāca, ka ilgi un lēnām kurinot izgāja daudz vairāk kurināmā nekā tad kad dažas reizes dienā kārtīgi uzmetu liesmu. Āra temperatūra bija aptuveni vienāda. Es to norakstīju uz to, ka lēnām kurinot siltums pa skursteni vairāk iziet. Bet nu tāda kārtīga pamatojuma man nav.

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: c ()
Datums: 27/01/2011 17:33

Lēni kurinot, skābekļa deficītā, iziet caur skursteni kā CO.

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: specs ()
Datums: 28/01/2011 07:33

Jāatzīst, ka versijas par dīzeļa patēriņu ir tikpat atšķirīgas kā SS gadījumā stāsti par elektroenerģijas patēriņu.
Bet tomēr, vai ir kāds kantoris, ko varat rekomendēt dīzeļa katla konsultācijas un potenciālas iegādes jautājumā?

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: DsKs ()
Datums: 28/01/2011 08:33

specs,katra zina daudz vairak kliedzosus SS lietotajus esmu redzejis neka DD ... megini uz Sanistal uzgriezt,nezinu ka Riga, Liepaja vismaz ir cilvecins,kas ~ varetu izstastit

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: Kalvis2 ()
Datums: 28/01/2011 09:50

Bet vai kāds no šeit esošajiem kurina ar atstrādāto (otrabotku) eļļu? Varbūt tas ir izdevīgāk kāar dīzeli?

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: dzincha ()
Datums: 28/01/2011 10:42

Ja kliedz par ss patēriņu, tad kliegs arī par DD patēriņu.
Daudz jau atkarīgs no būdas ko kurinam.
Un kad pieliks saļaram akcīzi - atkal iespējams būs jameklē citi varianti.

DSKS. un par ko šie tā kliedz? Par patēriņu vai ko citu?

Re: Dīzeļa un sašķidrinātās gāzes apkure.
Autors: raihs ()
Datums: 28/01/2011 11:38

Nu par tiem ss atsauksmes ir ļoti pretrunīgas-viens cilvēciņš kaifā-šim 60Ls mēnesī kopā ar visu sadzīves patēriņu. Cits besījās-150ls tikai par apkuri+kaut kur trubās radusies sūce un tas ir piz...c-tas nozīmē pārrakt visu dārziņu! Nu un utt.
Un mani tomēr "nogalina" tās ss izmaksas...
P.S. Un vai tad ir dzirdētas baumas par akcīzes uzlikšanu apkures dīzelim? Es tā kā neesmu dzirdējis...

Pašreizējā: 3 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **     **   *******  
 **     **  ***   **  **     **   **   **   **     ** 
 **     **  ****  **  **     **    ** **           ** 
 *********  ** ** **  **     **     ***      *******  
 **     **  **  ****  **     **    ** **           ** 
 **     **  **   ***  **     **   **   **   **     ** 
 **     **  **    **   *******   **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727