UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: VK ()
Datums: 06/10/2011 14:17

Man apkurināmā platība 2oo m2, apkure ar zemes SS
Apkurei un siltajam ūdenim gadā vajag 4600kWh - 494Ls (pie jaunā tarifa)
Ja rēķina tikai apkuri - 3450kWh - 370 Ls

Uz kvadrātmetru man izmaksas ir kā SKC, bet atnākot mājās nav jāsāk ar kurināšanu.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: Didzisp ()
Datums: 06/10/2011 14:27

Nesaprotu, kapēc cilvēki tik šausmīgi no malkas baidās :) Malka sanāk vislētākais un veseligākais apkures veids. Jā, jā veselīgākais. Vai ir labāk iet uz sportazāli, vai malciņu paskaldīt? Cilvēkam ta kautkā tas alusvedēriņš ir janodzen un fizisko slodzi vajag. Kas tur slikts piecelties un malku iemest ik pa brīdīm krāsnī, nevis sēdēt, neko nedarīt un televizorā blenzt :) Ja uzmūre kārtīgas podiņu krāsnis, tad vienreiz krāsni iekurini un pec pāris stundam šīberi aiztaisi. Baigais nu darbs :)

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: lal ()
Datums: 06/10/2011 14:38

JanisL Wrote:
-------------------------------------------------------

> šobrīd plānoju efektīvu malkas katlu ar
> silt.ak un centīšos tajā KPFI konkursā
> iestartēt, lai dabūtu pusi no katla cenas
> atpakaļ. Par sekmēm var manā blogā lasīt.

Vai kaut kur tālāk par aplauzienu esi ticis? Jau pavasarī KPFI ierēdņi diezgan skaidri pateica ka malkas apkurei nebūs atbalsta, semināra bija diezgan skaidri mājieni, lai nemaz nemēģina, noteikumi ir sastādīti tā, lai nemaz nebūtu jēga mēģināt. Pavasarī lielāko atbalsta daļu saņēma SS un tas ir kaut kā ļoti lielā pretrunā ar šī konkursa sludinātājiem mērķiem, jo elektrības ražošana sataisa visai daudz CO2, bet malka ir vienīgais veids ar emisiju =0 jo ko ielaiž atmosfērā dedzinot, to jauni koki augot atkal savāc, to seminārā atzina arī KPFI ierēdņi. Tamdēļ nepavisam nav skaidrs kamdēļ joprojām malkai atbalsta nav, bet tā vietā tiek lobēti SS ar visai lielu radīto emisiju. Tāds mums te ir tas "klimata pārmaiņu finanšu instruments" :) pat nosaukumu nav spējuši korektu izdomāt, laikam jau bija domājuši: "Finanšu instruments klimatu pārmaiņu mazināšanai", bet nu ir sanācis diametrāli pretēji gan vārdos, gan darbos.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: rere ()
Datums: 06/10/2011 14:52

VK Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man apkurināmā platība 2oo m2, apkure ar zemes
> SS
> Apkurei un siltajam ūdenim gadā vajag 4600kWh -
> 494Ls (pie jaunā tarifa)
> Ja rēķina tikai apkuri - 3450kWh - 370 Ls

Vai rēķinu par TV nokurināto elektrību un nosēdētās pakaļas ārstēšanu (vai arī sporta zāles apmeklējumu) arī pieskaitīji?






Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: aaaa ()
Datums: 06/10/2011 15:01

Bērnudārzs - katrs mēģina pierādīt savu vienīgo absolūto taisnību un lamāt citus par slinkiem bezrokainiem idiotiem, jo tie, redz, malku neskalda. Tas jau ir diezgan tuvu reālai diagnozei.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: JanisL ()
Datums: 06/10/2011 16:23

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bērnudārzs - katrs mēģina pierādīt savu
> vienīgo absolūto taisnību un lamāt citus par
> slinkiem bezrokainiem idiotiem, jo tie, redz,
> malku neskalda. Tas jau ir diezgan tuvu reālai
> diagnozei.

Tas ir tikai "normāli", pareizāk sakot, tas nav pārsteidzoši, jo tikai retais latvietis ir spējīgs godīgi atzīt, ka mēdz arī kļūdīties. Tātad - katrs nu meklē veidus, kā sevī pašā nostiprināt savu pārliecību, ka viņa izvēlētā apkures iekārta / automašīna / ziemas zābaki / veļasmašīna utt. ir tā labākā. Ar to es gribēju teikt, ka tiem, kas grib no šiem komentāriem iegūt sev noderīgu info, ir obligāti to visu izlasīto jāfiltrē caur kaut kādu loģikas prizmu, nevis vnk jāpieņem kā "āmen baznīcā".

Lal - jā, ar KPFI esmu ticis tālāk, respektīvi pats rakstīšu to projektu un esmu arī atradis, domājams, vajadzīgo katlu. Ja nav objektīvu iemeslu, kāpēc parasts malkas katls neder, tad viņi to projektu īsti nevar atšūt. Turklāt arī manis pieprasītā naudas summa (max 625 Ls) uz tā fona ir tik niecīga, ka vispār "no stress". Būs labi. Ja nebūs, vismaz mēģināju. :)

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: BAJA ()
Datums: 06/10/2011 21:46

malkas katlu atshuus deel liela CO2 izmešu daudzuma

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: skc ()
Datums: 06/10/2011 23:26

man malka arī patīk, atnes ieliec, pieškil, jūti kā rodas spēks un siltums! varbūt apslēpts piromāns:)

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: Didzisp ()
Datums: 06/10/2011 23:32

Malka ir vienīgais nopietnais atjaunojamais kurināmais Latvijā. Nekas "zaķāks" par malku tak nav. aaaa, nezinu, ko Tu doma ar to "bērnudārzu", bet tas ir tikai normāli, ka ir dažādi viedokļi un dāžādas pieredzes. Vienu gan varu teikt, viedoklī par apkuri var ieklausīties tikai no cilvēka, kurš sistēmu lieto jau vairākus gadus. Nu neies tak neviens teikt, ka tiko nopirktais katls viņu neapmierina. Tikai pēc gadiem, kad iztērētā nauda aizmirsusies, vai nomocījuši ikmēneša maksājumi, var uzzināt patieso situāciju.
Man sieva jau vairāk kā desmit gadus kurina malkas plīti. Tagad rudenī siltums izstaigā pa visu māju, tā ka nav jādomā par centrālapkures kurināšanu. Lielo kurināšanas sezonu es parasti sāku, kad āra temperatūra tuvojas nules grādiem. Man vismaz tā patīk un malka nesagādā nekādas problemas. Dzīvē nereizi neesmu gājis uz sporta zāli un bezjēgā bumbas cilājis, bet cirvi cilāju ar prieku.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: JanisL ()
Datums: 06/10/2011 23:38

Cik izpētīju iepriekšējās KPFI konkursa kārtas rezultātus, tur bija vairāki malkas katli. Bet jā, vairums bija "diženie" siltumsūkņi un saules kolektori. Bet nu vienalga mēģināšu!

Dabūju no interneta kaaaaaudzi ar grāmatām, kā pašam uztaisīt saules kolektorus - kad būs laiks, noteikti pamēģināšu paša spēkiem vasaras silto dušu uztaisīt. :)

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  **    **  ******** 
 **     **   **  **    **   **   ***   **  **       
 **     **    ****      ** **    ****  **  **       
 ********      **        ***     ** ** **  ******   
 **     **     **       ** **    **  ****  **       
 **     **     **      **   **   **   ***  **       
 ********      **     **     **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727