UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: skc ()
Datums: 06/10/2011 23:49

Tā ka daudz dzīvojos pa austriju, tiroli, varu teikt ka šamie malku arī pamatā lieto apkurei. tā kā malka nav nekas arhaisks.
malku nelieto tie, kam ir kalnu upīte un sava sava elekrostacija zemes gabalā, kuras parpalikumus uzpērk valsts:)

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: aaaa ()
Datums: 07/10/2011 08:07

Tanī pat laikā kaimiņos esošajā Šveicē, ja nemaldos, apmēram 70-80% privātmāju tiek apkurinātas ar siltumsūkņiem. par Zviedriju nerunāsim - tur vai nu elektrība, vai siltumsūknis, malku tur izmanto tāds, kam savs mežs kaut kur dziļos laukos. Malku pirkt vienkārši neatmaksājas. Kāda pečka, savukārt, ir praktiski katrā privātmājā.
Es arī taisos likt siltumsūkni, bet TV neskatos praktiski vispār un uz dīvāna nezvilnu. Vienkārši nevajag visus mēģināt izmālēt pēc sava ģīmja un līdzības.
Privātmājā taču ir tik daudz darāmu darbu, ka sēdēt un neko nedarīt tāpat nesanāk laika. Jā, kamīns man ir un kurinu es viņu ziemā gandrīz katru dienu, jo, pirmkārt tas taupa apkures naudu, otrkārt, ar elektroapkuri es turu 20 grādus - sieva kliedz, ka ledusskapis, iekurinu, visu vakaru ir 25, sieva laimīga :) Un tā to cirvi tāpat sanāk pacilāt. Jā, man bija liela kaudze baļķu un varu palielīties, ka apmēram 3 sterus malkas sazāģēju ar rokas zāģi! Nedomāju, ka tad, kad man būs siltumsūknis, kaut kas manās fiziskajās aktivitātēs īpaši mainīsies.
Uz svaru zāli, starp citu, reizēm arī aizeju, tas tā - labsajūtai.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: rbb ()
Datums: 07/10/2011 09:05

Var kurinat ar malku sk [www.rbb.lv] 100Ls/gada vai ar elektrību 400Ls/gadā

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: Sinsila ()
Datums: 07/10/2011 11:06

Un kā ar granulām? Stipri dārgāk par malku sanāk?

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: JanisL ()
Datums: 07/10/2011 11:40

RBB jeb Harij - neņem ļaunā, bet Tulikivi krāsnis, protams, ir neapšaubāmi laba lieta, taču dārga gan. Nu stipri padārgā, bet nu par kvalitāti, protams, ir jāmaksā. Taču vēl daudz būtiskāks ir jautājums, vai mājas telpu izkārtojums vispār ir piemērots tam, lai visi pat tālākie stūri tiktu ar šādu siltumu izstarojošo krāsni apsildīti. Vislabāk, ja ir kompakta divu stāvu māja ar pārdomāti atvērtu plānojumu, kur šādas krāsns būtība ir ņemta vērā.

Es savā mājā (http://salmiunmali.lv/wp-content/uploads/2010/04/Telpu_plans.jpg) uzskatu, ka nevaru tādu likt, jo nešaubos, ka līdz vannasistabai vai bērnistabas stūrim tas siltums pats no sevis normāli neaizies. Protams, pastāv siltā gaisa vadi ar piespiedu ventilatoriem un tamlīdzīgi - bet tas jau cits stāsts, kuru pats priekš sevis jau esmu izsapņojis un atzinis par nederīgu.

Granulas - būtībā, ļoti laba lieta, jo piedāvā teicamu automatizāciju, kuras ilgums atkarīgs no tvertnes lieluma. BET es pats "pliku" granulu katlu negribu nu nekādi, jo nekad nevar zināt kādi laiki pienāk un granulas vairs nevar dabūt. Ok, protams, ir kombinētie katli, kur var arī malku dedzināt vajadzības gadījumā, taču tādi maksā no 2100 Ls uz augšu. Līdz ar to es priekš sevis izlēmu labāk labu, klasisku tiešās degšanas malkas katlu (~600 Ls) paņemt un miers. Būs i lēti, i uzticami. Bet katram pašam pieņemt savu lēmumu. :)

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: gunbox ()
Datums: 07/10/2011 11:42

Nez vai stipri dārgāk ir ja nerēķina pievienoto vērtību jeb zelta maliņu katrai granuliņai. :D
Malka jau saskaldīta sākot pat no 13Ls/m3. Bērzs ap 22Ls/m3.
Granulas virs 100Ls/m3

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: gunbox ()
Datums: 07/10/2011 11:49

JanisL
Tāds katls ir reāli izmantojams tikai ar lielu akumulatoru. Atsevišķi rēķināt būs nekorekti, ja salīdzina ar automatizētu granulu katlu, ja vien tavos plānos nav 8x diennaktī iet piesviest malku. Tad vai nu pierēķinam katlam akumulatora summu vai divu maiņu kačigāra algu. ;)

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: gunbox ()
Datums: 07/10/2011 11:58

Ehh, kā man trūkst labošanas iespējas kaut vai papildinot.
Varu ieteikt vēl par šo katlu painteresēties. Vismaz malku var vairāk salādēt un ir lielāka siltumadeves virsma.
[www.kalvis.lt]

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: Dzindzis ()
Datums: 07/10/2011 12:32

Inčukalna ir it ka pieejamas granulas pa lēto laikam bija kadi 110Ls/t.

Re: uz šodienu efektīgākā apkure
Autors: khe ()
Datums: 07/10/2011 14:00

Gāzģenerācijas katls ar aķi? Ari kaimiņiem nav melni dūmi jālaiž virsū, ka no Viadrusa, piemetot malku, vai pie pievērtas gaisa padeves...

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********   **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ****  ** 
 **     **  ********   **     **  **     **  ** ** ** 
  **   **   **     **  **     **   **   **   **  **** 
   ** **    **     **  **     **    ** **    **   *** 
    ***     ********   ********      ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727