UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
energoefektivitāte
Autors: Rol ()
Datums: 13/09/2011 22:10

Eksistē tāds energoefektivitātes rādītājs kWh uz 1 apsildāmās platības kv.m gadā. Zinot kopējo dabasgāzes un elektrības patēriņu, it viegli iespējams aprēķināt, vai ēka atbilst kaut cik jēdzīgiem energoefektivitātes rādītājiem. Ja nebūtu viens BET... Nesen viens cilvis, kurš nule ieguvis energoauditora sertifikātu, minēja, ka šie aprēķini tiek veikti, pieņemot, ka telpās tiek nodrošināta gaisa t 19 grādi pēc Celsija. Taču praksē mūsmājās t parasti ir 21-23 grādu robežās (ja būtu 19, tad es ar savām iesnām, aukstumpumpām, bronhītu, laringītu u.c. saaukstēšanās slimībām jau sen būtu izrakstīts no mājas grāmatas). Vai eksitē kāda formula, ar kuras palīdzību būtu iespējams APTUVENI pārrēķināt, kāds būtu energoefektivitātes rādītājs kWh uz 1 apsildāmās platības kv.m gadā pie teorētiskajiem 19 grādiem, ja praksē vidēji ir 21?

Re: energoefektivitāte
Autors: JanisJanis ()
Datums: 13/09/2011 23:33

Tie 19'C droši ka domāti pamatgrādi. Tie 2 grādi nāk klāt no lampiņām, paša siltuma un tējkannas. Tā 1'C mīnusā telpā droši var ņemt nost 5% (citi saka 8%).

Re: energoefektivitāte
Autors: bern ()
Datums: 14/09/2011 12:03

Domāju, ka apkures sistēmas efektivitāte arī savas korekcijas varētu ieviest, jo ir atšķirība, piemēram, vai Tev siltās grīdas, vai radiatori.

Re: energoefektivitāte
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/09/2011 13:54

Nu un kam vajadzīgs tas energoefektivitātes rādītājs. Ja vari samaksāt par apkuri, tad taču viss ir OK. Ja uzskati, ka apkure pārāk dārga, tad štuko pa kuru paksi vējš svilpo. No tās matemātikas nav pilnīgi nekādas jēgas.

Re: energoefektivitāte
Autors: DsKs ()
Datums: 14/09/2011 14:17

Pienemtas temperaturas cik zinams ir - Koridors 16 gradi , Dzivojama telpa 20 , Gulamistaba 18 , WC 24 , ... plus viena lieta ir materiali un to K, W/m2xK raditajs , debespuses , vejs un kas cits ir pareizi uzbuvet ... ja 20 grados nevar padzivot,tad vienkarsi ir jarudas un nebus jaslimo :)

Re: energoefektivitāte
Autors: gunbox ()
Datums: 14/09/2011 14:52

DsKs
Tas ir drīzāk cilvākiem galvā un daļēji pieradums. Un nekāda veidā neiestāstīsi, ka tādai ir jābūt veselīgai istabas teperatūrai un viņiem vienalga vai viņiem zīdainis cepjās laukā, redz 25 grādos sāk palikt vēss, tātad zīdainim arī ir auksti. Man šis ir ar radiem. Sievieši tik salīgi, ka pat vasarā kurina krāsni. Un tad nav brīnums ka regulāri slimo. Jo lielākas teperatūras svārstības, jo lielāka iespējamība uz saausktēšanos.

Cilvēkam reāli pietiek ar tiem noteiktajiem standartiem.
Pat padzīvojot kādu nedēļu 17 grādos 19 jau liksies par siltu - tas no koju laikiem.

Re: energoefektivitāte
Autors: Rol ()
Datums: 14/09/2011 16:07

>> Didzisp
Nu un kam vajadzīgs tas energoefektivitātes rādītājs.
======================================================
tagad modē visa tā zema energopatēriņa ēku filozofija - vnk ziņkārība, kā mans rūpīgi būvētais un akurāti siltinātais namiņš izskatās uz kopējā mūsdienu prasību fona.

Btw, varbūt to rādītāju no faktiskajiem 21-22 grādiem uz teorētiski pieņemtajiem 19 var pārrēķināt, ņemot par pamatu minēto grādu attiecību pret LV gada vidējo temperatūru? Ko domājat?

Re: energoefektivitāte
Autors: JanisJanis ()
Datums: 15/09/2011 09:49

Paga paga. Tiešām wc vajadzīgi 24'C? Es esmu viecis pētījumus. Reti, kur ļaudis par komfortablu wc uzskata siltu wc. Ok izkāpjot no dušas vai vannas gribās siltāku, bet tad tā telpa ir uzsilusi no tās pašas dušas vai vannas. Tā kā ar tām temperatūru svārstībām uzmanīgi. Pārsvarā cilvķam gribās savu komfrotablo temperatūru visās telpās, kurās tas ieiets. Nakts protams cits jautājums.

Re: energoefektivitāte
Autors: JanisJanis ()
Datums: 15/09/2011 09:52

Gribētu ierosināt uzsākt mērīties nevis ar izmaksām par apkuri, bet mājas siltuma patēriņu kWh.

Gāzinieki reiziniet savu patēriņu gāzesm3 ar 9,3 - 10 = kWh (ieskaitot lietderības koef.)
Malciniekiem grūtāk, bet sterus var patuveni kWh arī parvērst.
SSūkņiem nekas nav jārēķina.
Tā kā davai. Cik kuram mazāk vai vairāk. Es varu pačukstēt, ka paneļumājām ap 250 kWh uz m2 aiziet, dienvidu pakavam 2 ap 60 kWh gadā aiziet. Cik Jums?

Re: energoefektivitāte
Autors: Rol ()
Datums: 15/09/2011 10:05

JanisJanis
Par to, cik grādi ir WC, tā ir cita tēma, arī ne mazāk būtiska. Šī tēma ir par ēkas kopējo patēriņu kWh/1kv.m/1gadā.
Mērīties ar šādām lietām ir interesanti. Diemžēl apkuri grūti nodalīt no pārējiem patērētājiem. Man kopējais patēriņš, ietverot iepriekšējo auksto ziemu un ieskaitot visus patērētājus - apkure, ūdens sildīšana, el.plīts, el.apgaismojums u.c., pie vid. telpu t 21-22 graādi C, sanāca kaut kur ap 185 kWh/kv.m/gadā. Koka karkasa namiņš, siltināts ar ekovati, nav pārāk kompakts (ar dažādām nišām un izbūvēm, kas palielina ārsienu virsmas laukumu).

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **    **   *******   **     ** 
  **  **   **        **   **   **     **  **     ** 
   ****    **        **  **           **  **     ** 
    **     ******    *****      *******   **     ** 
    **     **        **  **           **  **     ** 
    **     **        **   **   **     **  **     ** 
    **     ********  **    **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.