UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: khe ()
Datums: 28/11/2011 21:43

Tur tajās fočenēs izskatās, ka ir grīdu temp jaucējs. Domāju, ka laižot m-katlu(vai labāk sajauktu temp no aķa) turpgaitā varētu izmantot esošo mezglu?

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: AShks ()
Datums: 28/11/2011 22:47

Nu man tieši tāda doma itkā bija, ka varētu esošo mezglu izmantot. Patreiz ir bik bailes, ka varētu pārāk liela temp. iet caur SS siltummaiņiem, bet dabūju jau koordinātes no meistara, kas ir stādījis moš pat manu SS, vismaz tādus pašus. Ceru dabūt kādu skaidrāku atbildi par to tēmu.

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: AShks ()
Datums: 28/11/2011 22:55

O, beidzot kāds atcerējās par skursteņa jautājumu! Paldies par pieredzi.
Jā, tas ar bij aktuāli.
Tā oderēšana ir nepieciešama parastajiem malkas katliem (laikam augstākas dūmgāzu temperatūras) vai tieši otrādi, gāzģenerācijas katliem, kuriem tās temperatūras acīmredzot ir zemākas?
Man ir doma par parastāko katlu šobrīd.

Par kamīnkrāsniņas ievietošanu esošajā kamīnā ar ir bijusi doma. jāpamēra tā mute kārtīgi, varbūt tiešām varu tur kautko iemānīt. šis variants man tiešām patiktu, un teorētiski es pat varētu no apakšas izurbties un vēl C/A pieslēgumu pie kamīna piedabūt (un atkla tikt pie sākotnējās problēmas par abu katlu savietošanu:)

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: aaaa ()
Datums: 28/11/2011 22:56

Nu kadiem vel siltummainjiem, tak uzliec pretvarstus, ka cilveki saka un miers. Neaizmirsti kura valsti tu atrodies - te tev viss pasham meistaram ir japasaka - ka un ko gribi, vinjsh tikai izdaris, bet tava vieta nedomaas. Griidam tak ir mikseris, kas jauc atpakaljgaitu ar turpgaitu, plus termostats, kas pie parak lielas temp vispar aiztaisis griidas ciet. Neredzu probleemu, neba nu ut pirmais un pedejais, kas ar malku kurina siltaas griidas un radiatorus, tada ir puse jaunuzcelto maaju.

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: bern ()
Datums: 29/11/2011 16:05

Ņemot vērā siltumsūkņa cenu, neiesaku riskēt. Ja sačakarēsi SS, pats vien būsi vainīgs un neviens Tev nepalīdzēs!

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: AShks ()
Datums: 30/11/2011 15:07

Tika sazvanīts Soseda ieteiktais SS meistars, kurš teicās, ka neesot nekādu problēmu visu vajadzīgo izdarīt. Viņš attiecīgos siltumsūkņus zin ļoti labi, tā kā domāju, ka man nebūs pamata uztraukumiem.
Protams šobrīd visiem visu vajag, tāpēc pasākums tiks atlikts uz ziemas otro pusi, pavasari, kad meistars būs brīvāks.

Paldies visiem par padomiem!

Re: Siltumsūknis + malkas katls
Autors: aaaa ()
Datums: 30/11/2011 16:53

Ha, ha, tas par visiem visu vajag ir tiesa, un viena iemesla pēc - KPFI, maģiskie burti. Tagad SS montāžnieku principā neesot, visas firmas stāv rindās, jo pirmās kārtas finansējumu dabūjušie tagad visi grib līdz apkures sezonas sākumam visu uzstādīt, līdz ar to SS servisa veči un montāžnieki tagad strādājot 24/7.

Siltumsūkņu apkope
Autors: Jānis Serviss ()
Datums: 02/01/2012 20:32

Vai siltumsūknim tiešām ir nepieciešama apkope?
Ja, jā, ko tajā veic, remontē, maina vai dara?
Ja pārbauda spiedienu vai ko tml., tad to jau dara no paša sākuma un ja sākumā viss ir kārtībā, tad tur nav ko vairāk pārbaudīt, jo siltumsūknis (vairāk domāju par zemme/ūdens) darbojas slēgtā sistēmā (izņemot tos, kur pārpumpē no viena urbuma otrā), pati iekārta atrodas mājā - siltumā un sausumā. Kas viņai var notikt? Tas nav nekāds auto, kas katru dienu brauc pa dažādas kvalitātes ceļiem, tas nav skurstenis, kas var aizkvēpt. Cik bieži mēs veicam apkopi ledusskapim? Tik pat labi apkope ir nepieciešama arī cirkulācijas sūknim. Ja nepieciešama kaut kādu šķidrumu papildināšana, filtru maiņa (kā to parasti argumentē), tad tas nozīmē, ka ir izmantoti nekvalitatīvi materiāli, sūce vai kāds caurums un tā jau ir montētāja kļūda vai pavirša darbība, kas viņam pašam ir jānovērš par saviem līdzekļiem, jo es pērku strādājošu iekārtu, kurai, kā raksta ražotājs uzstādīšanas instrukcijā (konkrētus ražotājus neminēšu, lai nemestu pār kādu ēnu vai neveidotu lieku reklāmu, bet esmu to lasījis 4 pazīstamu ražotāju instrukcijās angļu val.), nav nepieciešama apkope, ja uzstādīšana un montāža ir veikta atbilstoši instrukcijai.

Pastāstiet par savu pieredzi ar siltumsūkņu apkopi, servisu, remontiem!

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **      **  ********  **     ** 
  **   **    **  **   **  **  **     **     **     ** 
   ** **      ****    **  **  **     **     **     ** 
    ***        **     **  **  **     **     **     ** 
   ** **       **     **  **  **     **      **   **  
  **   **      **     **  **  **     **       ** **   
 **     **     **      ***  ***      **        ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727