UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 6
Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: sleepnis nelog ()
Datums: 01/02/2012 19:45

Gaiss - gaiss siltumsukni. Vai uzmuret modernaku un siltumietilpigaku krasnni. Apsaiste ar visiem radiatoriem suknjiem, varstiem prieks 30kv.m nu nez.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: soseds2 ()
Datums: 01/02/2012 19:46

Visiem gazes katliem lidz 24 kw cik ir redzets nak gazes pievads 3/4". Un skaititajs ari neder tads, kas tikai plitij 1/2", jamaina uz g4.
Salidzinosi ar malkas nesanu augsa un netiribu no pelniem, gazes ievilksana un parakstu vaksana ir nekas.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: aaaa ()
Datums: 01/02/2012 21:06

Malka 5. stava bez lifta un vel dzivokli ir garam. Paliek gaze vai gaisa SS. Es tomer megjinatu izsist gazi. Interesanti, cik tads 30m2 dzivoklis reali patere - maksimums 3-5kW, pat tad, ja ara ir -25oC. Nevar to gazes projektetaju nomainit pret citu, piekaapigaku? 14kW katls bez problemam apsilda 250m2 maju - megini pamatot ar to, ka realais gazes paterinjsh stunda bus neliels.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: aaaa ()
Datums: 01/02/2012 21:12

Dabasgazes sadegshanas siltums ir 9.37 kWh no 1 m3, njemot vera lietderibas koeficientu ap 9. Tatad, ja tavs dzivoklis patere 5 kWh, tu maksimums sadedzinasi 0.5-0.6 m3 gazes stunda. Nu neticas, ka tavs esoshais gazes pieslegumvads nespej nodroshinat shadu daudzumu. Pasaki projektetajam, lai vinjsh ar konkretiem aprekiniem pierada pretejo...ja nevar, meklee citu.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: DsKs ()
Datums: 01/02/2012 21:21

aaaa,lieta tada,ka manuprat mazaks par 14kw katlu nekas isti nav un isti nevienu ari neintereses,ka tads 14kw katls uz tiem 30m2 ies ar maksimums 20% jaudu ( ko ari mierigi var pasa katla atregulet ) jeb pateres puskubikmetru stunda ... pec papiriem ir 1.4m3 kondensacijas katlam ( parastam 14kw ir 2.4 vai 2.8 ) un viss - jaudas neiznes ... diez kas mazaks nav uz kadiem 6kw? un 1/2 pieslegumu :)

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Datums: 01/02/2012 22:29

Klau, man māja apt. 100 m2, gāzes katls baxi, mājā nav ūber labi siltināta, logi vecie, man patēriņš ap 20m3 vai tas ir normāli? Kāds jums patēriņš pie šāda aukstuma?

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 01/02/2012 22:46

Vēl MakGaivera risinājums. :) Uz esošās gāzes plīts 2 riņķiem virsū siltummaini no gazes katla. Pēc izmēra apmēram varētu atbilst. No siltummaiņa gaisa vadu uz nosūcēju. Caurules uz radiatoriem. Sūkni. Svilpīti no čaiņika, lai zinātu, kad uzvārās un jāpagriež mazāk. Ar laiku jau ietrennetos uzgriezt vajadzīgo liesmu. Izskatīsies ne pārāk, bet darbosies.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: m. ()
Datums: 02/02/2012 08:13

Ja beninju dziivoklis tad uzber ekovati beeninjos. Internetaa atrodami dati cik siltuma aiziet atmosferaa.. shis tads bonusinsh visam tavaam problemaam.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: ruukiitis ()
Datums: 02/02/2012 09:07

jā jā, cilvēks baidās par gāzes skursteņa izvadu, a te viņam SS gaiss/ gaiss piedāvā. Vot padomājam kā šahā 3 gājienus uz priekšu un izdomājam kā viņš 5 stāvā pie fasādes dabūs SS āra štruntu piestiprināt.
Es tiešām izvēlētos jonu brīnumu (lēta investīcija + konforts) dārgi ekspluatācija, bet domājot loģiski neba nu cilvēks kas ir gatavs investēt 500 - 700 Ls 30m2 dzīvoklī, ilgi tajā dzīvoklī dzīvos.
Visticamāk te parunāsies un tad izdomās iegādāties ko prātīgāku (īpašumu es domāju).
+ es pieļauju ka jautātājam ja dzīvoklī ir malkas apkure, tad arī karstais ūdens rodas sildot, sekojoši McGaivera risinājumam ir (būs) jāparedz arī čaiņika svilpīte uz karstā ūdens pusi.
+ Ja viss dzīvoklis ir 30 m2, tad es ieteiktu paklusēt tiem kas kautko piedāvā mūrēt. Vietas ir tik maz, ka visu apkures sistēmu gribas sapačkāt zem virtuves virsmas vai tualetē virs / blakus labierīcībām.

Re: Apkures risinājumi 30m2 dzīvoklī, Rigā.
Autors: Māris19 ()
Datums: 02/02/2012 09:54



Jonu katlu tiešam var nepiedāvāt, skaists nosaukums viņam iedots, " jonu katls " tas arī viss.. tādā gadījumā labāk izvēlos uznest malku, ir lauku māja ar mežu, malkas krājumiem, savu malku varētu dabūt, atliek vien uznest un izdomāt kur glabāt..

Runājot par īpašumu, tā vienkārši jau liekas, paņemt pārdot, nopirkt ko citu, praksē nema tik vienkārši nav..

Par investēšanu, esmu gatavs investēt līdz līdz 2000ls

Ūdeni silda elekt, boilers, ar to esmu apmierināts



Pašreizējā: 2 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********   **     **  **      ** 
 **     **   **  **   **     **  **     **  **  **  ** 
 **     **    ****    **     **  **     **  **  **  ** 
 **     **     **     **     **  **     **  **  **  ** 
 **     **     **     **     **   **   **   **  **  ** 
 **     **     **     **     **    ** **    **  **  ** 
  *******      **     ********      ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727