UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 7
Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: qwe ()
Datums: 12/04/2012 09:13

modris35 un subaru
Ja jums ir bijusi saskare ar nepareizi uzstādītiem katliem un nepareizu kurināšanu, tad laipni aicinu pie sevis aplūkot katla darbību. Ja jau Jums tik ļoti nepatīk, ka cilvēki veiksmīgi izmanto šos katlus, tad gaidu ciemos ar argumentiem un "rādāmkociņu". :D

modris35
Normāls saimnieks neskrien pēdējā brīdī uz mežu pēc zaļas malkas, lai arī kāds katls būtu. Vispār jau neviens neliek krāsni pat puszaļu, bet dažiem ir tāds tipisks stulbums izcelties. Un instrukcijā ir minēts cik sausai malkai ir jābūt. Ja tavs civlēks ir bījis par slinku, lai izlasīt instrukciju, tad tā ir parastā latvieša ikdiena. Liekas, ka neārstējama. Diez ko subaru teiktu, ja viņam piegādātu granulas bez izspiesta ūdens. Noteikti granulu katls liktos sliktākais pasaulē. :D
Ja nespēj sagādāt sausu malku, tad par sveces tipa katlu jāaizmirst.
Lai apmierinātu tavu nezināšanu, tad vācieši ir pirmie, kas Stropuva katlus ir sākuši lietot/testēt un atzinuši par labiem.
Laikam jau esi viens no tiem subaru veidīgajiem, kas nejēdz izlasīt diskusijas pirms kaut ko komentē. Jau tika minēts, ka Stropuva ir identisks jaudīgam parastam katlam ar lielu akumulatoru. Kādu likt, tā jau ir paša izvēle. Summas ir aptuveni vienādas.
Kā arī tas tika minēts, ka parastam katlam mums tika iztērēts 3x vairāk malkas, kā arī tas, ka čugunniekam 2x naktī nācās celties, lai piemestu malku pie āra -30°C.

subaru
Neesi pamanījis, ka vienīgais kurš saka, ka viss ir slikti esi tu?
Pārejie atrod izeju un darbojas.
Baigais biznesmenis, bet nez kāpēc te vienīgais čīkst un vaid par katlu ar kuru pašam nav nekāda sakara.
Vai arī tu nevari pārdzīvot, ka tie, kas salikuši siltumsūkņus vispār aizmirst par apkuri, salīdzinot pret granulu katlu? Un centies te kompensēt kaut kā savas neveiksmes pret lētākiem katliem un cilvēkiem, kam izdevīgāki ir 2x mazāki izdevumu apkurē kā tev? :D
Tā kā gaidu ciemos ar argumentiem. Gribas paskatīties tev acīs, kā tu stostīsies, biznesmeni. :D

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 12/04/2012 09:23

Subaru

Man lieta ir tāda tajā mājā kurā ir ieliktas Jotulenes ir gāzes apkure, kurā jau ceļot bija paredzēts ka būs gāze.

Otra Lieta blakus tai ēkai man ir saimniecības ēkā.. kurā iekšā ir pirts atpūtas telpa darbnīca, pagrabs un neizbūvēti bēniņi.

Man bija divi varianti:
Pirmais: pievilkt gāzi pārdesmit metrus un mest iekšā gāzes katlu utt.. un dzīvot laimīgi.

Otrais: to pašu naudu ieguldīt katlā, tā apsaistē un trasē uz otru ēku.
Tādejādi arī samazinot pirmās ēkas gāzes patēriņu.

Sistēmu veidojot tādu ka palīgēku un pamatmājas pirmo stāvu kurinu ar malku un siltummaini uz ēkas otro stāvu... un ja malcinieks nevelk viņiem pēc termodevēja rubās iekšā gāzes katls.. sildot gan sevi gan manu sistēmu.

Vienkārši uz šo brīdi mēs esam 3 paaudzes vienā ēkā.
Tāpēc taisu saimniecības ēkai mansardu, lai man būtu atsevišķa vieta un nebūtu jāņem dzīvoklis.
Palīgēkā nekāda siltuma nav vispār un darbnīcu par katlu māju izmantot tuvākos 10 gadus točna nevaru.
Naudu kuru man būtu jāizlieto, lai uztaisītu piebūvi priekš katlu mājas, tad labāk ieguldu mansardā.

Un vienkārši priekš katla man tur ir kādi 2m2 vietas

Pagaidām skatos tieši uz Econoterm, jo pēc uzbūves viņš izskatās mazliet patīkamāk.

Bet tur jau tā lieta ka nekas nav mūžīgs unm ja granulām būtu mazliet draudzīgāka tā cena tad jau kāda vaina, bet tad jau labāk visu kurinu uz gāzi, jo kāda vella pēc tad man pirkt kkādu pilnīgi automātisku verķi, ja man mājās jau tāds ir :D

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: modris35 ()
Datums: 12/04/2012 13:11

qwe Wrote:
-------------------------------------------------------
> modris35 un subaru
> Ja jums ir bijusi saskare ar nepareizi
> uzstādītiem katliem un nepareizu kurināšanu,
> tad laipni aicinu pie sevis aplūkot katla
> darbību. Ja jau Jums tik ļoti nepatīk, ka
> cilvēki veiksmīgi izmanto šos katlus, tad gaidu
> ciemos ar argumentiem un "rādāmkociņu".
>
> modris35
> Normāls saimnieks neskrien pēdējā brīdī uz
> mežu pēc zaļas malkas, lai arī kāds katls
> būtu. Vispār jau neviens neliek krāsni pat
> puszaļu, bet dažiem ir tāds tipisks stulbums
> izcelties. Un instrukcijā ir minēts cik sausai
> malkai ir jābūt. Ja tavs civlēks ir bījis par
> slinku, lai izlasīt instrukciju, tad tā ir
> parastā latvieša ikdiena. Liekas, ka
> neārstējama. Diez ko subaru teiktu, ja viņam
> piegādātu granulas bez izspiesta ūdens.
> Noteikti granulu katls liktos sliktākais
> pasaulē.
> Ja nespēj sagādāt sausu malku, tad par sveces
> tipa katlu jāaizmirst.
> Lai apmierinātu tavu nezināšanu, tad vācieši
> ir pirmie, kas Stropuva katlus ir sākuši
> lietot/testēt un atzinuši par labiem.
> Laikam jau esi viens no tiem subaru veidīgajiem,
> kas nejēdz izlasīt diskusijas pirms kaut ko
> komentē. Jau tika minēts, ka Stropuva ir
> identisks jaudīgam parastam katlam ar lielu
> akumulatoru. Kādu likt, tā jau ir paša izvēle.
> Summas ir aptuveni vienādas.
> Kā arī tas tika minēts, ka parastam katlam mums
> tika iztērēts 3x vairāk malkas, kā arī tas,
> ka čugunniekam 2x naktī nācās celties, lai
> piemestu malku pie āra -30°C.
>
> subaru
> Neesi pamanījis, ka vienīgais kurš saka, ka
> viss ir slikti esi tu?
> Pārejie atrod izeju un darbojas.
> Baigais biznesmenis, bet nez kāpēc te vienīgais
> čīkst un vaid par katlu ar kuru pašam nav
> nekāda sakara.
> Vai arī tu nevari pārdzīvot, ka tie, kas
> salikuši siltumsūkņus vispār aizmirst par
> apkuri, salīdzinot pret granulu katlu? Un centies
> te kompensēt kaut kā savas neveiksmes pret
> lētākiem katliem un cilvēkiem, kam izdevīgāki
> ir 2x mazāki izdevumu apkurē kā tev?
> Tā kā gaidu ciemos ar argumentiem. Gribas
> paskatīties tev acīs, kā tu stostīsies,
> biznesmeni.

Nu nav visiem cilvēkiem pieejama vienmēr tā sausā malka ,nekad tā nebūs ka mēs mērisim mitrumu katrai pagalei ,ir arī sievietēm kādreiz jākurina tas sveces katls un atvaino man bet to cauro mucu "Stropuvu" un līdzīgos par apkures katlu nosaukt ir grūti , tu pamēģini sievietei pastāstīt ka jāievero obligāti caurplūde kas iet caur katlu, (tad pagriez to kloķīti pagriez šito aizbīdni) mana sieva jau mani būtu izmetusi no mājas ar visu to "svecīti" ,tas katls nav domāts parastiem cilvēkiem -tas katls ir "rūpnīcas nedaģelka" nu tak vācieši jau sen būtu ieviesuši viņus pie sevis ,bet es domāju kad viņi ieraudzīja ka tas katls ir ar cauru dibenu un caur viņu var zvaigznēs lūkoties nakts melnumā ,viņi saprata ka tas nekur neder !
Pats kurinu ar malku čuguna katlu un esmu ar dzīvi apmierināts , bet labprāt aizbrauktu paskatītos vēl kādu māju kur tā svecīte ir ielikta .
Būvējot jaunas sitēmas lieciet tomēr siltās grīdas ,tas ir efekts asmas slimnieki lai turpina dzīvot rīgā ,ja ne lai pārceļas uz pierīgu kur mazāk putekļu.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: aae ()
Datums: 12/04/2012 13:18

nav nekāda pieredze par Stropuv-veidīgiem katliem, bet ir nelielas zināšanas kā lietot internetu. Tie noteikti ir latvieši vai leiši, kas šeit vāciski diskutē par Stropuvām: :D
[www.haustechnikdialog.de]-

un vēl, kautkā liekās ka te ir pārāk daudzi kuri vēlās izteikties, bet to katlu redzējuši labākajā gadījumā bildēs

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: modris35 ()
Datums: 12/04/2012 13:34

Esmu pat aptaustījis ,un uzstādījis tādus -neiesaku vairs -zemē nomesta nauda , caurplūdi esam mērījuši ar oventrop balansieri, hidraulisko izlīdzinātāju esmu pat testējis uz viņa , tās pagales saliekot cieši vienu pie otras tai kurtuvē vienalga kāda oglīte iemanās nokrist apakšā un tas sākas pats jautrākais malka sāk degt no apakšas un tas katls izdeg 6-10h stundu laikā ,lai es ietu ar zāģu skaidām -kā norādīts instrukcijā aizpuildīt tās brīvās spraugas -tak ejiet jūs ar to svecīti ....!
Jā bet ja kurina ar akmeņoglēm ,vai ar briketēm, tā muca vēl kautkam der ,bet mīļīe stropuvisti nav visiem tādas iespējas !

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: :P ()
Datums: 12/04/2012 13:38

modris35 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Esmu pat aptaustījis ,un uzstādījis tādus
> -neiesaku vairs -zemē nomesta nauda , caurplūdi
> esam mērījuši ar oventrop balansieri,
> hidraulisko izlīdzinātāju esmu pat testējis uz
> viņa , tās pagales saliekot cieši vienu pie
> otras tai kurtuvē vienalga kāda oglīte iemanās
> nokrist apakšā un tas sākas pats jautrākais
> malka sāk degt no apakšas un tas katls izdeg
> 6-10h stundu laikā ,lai es ietu ar zāģu
> skaidām -kā norādīts instrukcijā aizpuildīt
> tās brīvās spraugas -tak ejiet jūs ar to
> svecīti ....!
> Jā bet ja kurina ar akmeņoglēm ,vai ar
> briketēm, tā muca vēl kautkam der ,bet mīļīe
> stropuvisti nav visiem tādas iespējas !


ja var izspiest no malcinieka 10h tad jau tas ir normāli, ko var vairāk vēlēties no malkas apkures bez akumlātora?

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: qwe ()
Datums: 12/04/2012 23:41

modris35
Man tiešām gribētos aizbraukt un apskatīt to darbu, kur Jūs esiet licis Stropuvu. Un tāpēc cilvēki ir neapmierināti, ka tāds kā Jūs bez zināšanām esiet iedomājies, ka šo katlu liek kā jebkuru paraksto malkas apkures un beigās sūdzās. Man žēl Jūsu klientu.
Pirmkārt - apgalvojums, ka ogles krīt lejā un sāk degt jau liek secināt par to, ka katls nav pareizi uzstādīts.
Paskaidroju - Katlam ir jābūt noslēgtam. Tas nozīmē, ka katla apakšai ir jābūt nobetonētai kādus 3-5cm slāni no iekšpuses. No ārpuses ar karstumizturīgo silikonu. Tas neļaus gaisam ieplūst no apakšas.
Skaidroju par degšanu - iekrītošās ogles dziļāk nedeg, jo apakša ir aiztaisīta ciet. Gaiss piekļūst tikai caur gaisa padeves cauruli uz virsējo slāni un pieregulēts tikai tik, lai uzturētu siltumu sistēma, nevis degtu ar tik lielu skābekļa pieplūdi, lai arī nokrītošās ogles sāk liesmot.
Otrkārt - pat to Jūs neziniet, kāpēc Stropuvai apakšā nav aizmetināts. Visādiem Stropuva pakaļdarinājumiem nav padomāts par kalošanas laiku. Jebkurš metāls izplešās un saraujās. Rodas mikriplaisas un caur gadiem agrāk vai vēlāk tās liek sevi manīt. Stropuva ir padomājusi par izplešanos un saraušanos, lai samazinātu šo mikroplaisu rašanos. Tāpēc arī trubai gals ir vaļā.
Instrukcijā par zāģu skaidām ir tikai tas teikts, ka var sapildīt starp malku, lai paildzinātu degšanu un tas arī viss. Neviena vārda neesmu lasījis, ka Stropuva instrukcijā būtu kaut kas minēts par krītošām oglēm un skaidām. Iesaku vēlreiz pārlasīt instrukciju.
Par katla degšanas ilgumu. Jau tas vien ir rādītājs, ka kaut kas nav pareizi uzstādīts, ka katls nespēj sasniegt pilnas 10h degšanu ar pilnu liesmu.

Ja ir interese varu piedāvāt savu pieredzi un palīdzēt klātienē apskatīt un dod kādus padomus, lai klients nebūtu vīlies, ja vien tas ir Rīgas tuvumā vai kaut kur pa ceļam uz Alūksni.

:P
Ar Stropuvu pie pareizi izvēlēta modeļa, nosiltinātas mājas un pareizi izbūvētas apsaistes katla vidējais degšanas ilgums ar malku ir jābūt 16-24h. Ja tas nav, tātad ir kļūdas platības aprēķinos, uzstādīšanā vai mājas siltinājumā.

aae
Ne tikai. Kā redzi, pat ir likuši un tas ir kārtējais pierādījums, ka cilvēks neievēro instrukciju un liek kā pareizu katlu. No tā arī rodas negatīvais internetā par sveces tipa katliem, ka neprot vienkārši ievērot noteikumus.
Es šādi saskāros ar diviem santehniķiem, kuriem nevarēja ieborēt, ka manu katlu liks pēc ražotāja instrukcijas nevis pēc tā kā viņi uzskata.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: modris35 ()
Datums: 13/04/2012 08:13

qwe--Pirmkārt - apgalvojums, ka ogles krīt lejā un sāk degt jau liek secināt par to, ka katls nav pareizi uzstādīts.

Man laikam bija jāpasaka bija ka ar Bison sarkono silikonu -ugunsdrošo arī nosmērēju to šuvi starp katlu un betonu.Es vēlreiz saku pamēģini pats samest katlā malku un aizdedzināt to no apakšas -100% degs ,un tagad iedomājies ka sievietei,vai pusaudzim ,cilvēkam gados jāsaliek tā malka tai mucā un jāaizdezina no augšas tas nozīmē ka malka nebūs cieši sakrāmēta un ogles nokritīs lejā un lūdzu nemēģini iestātīt ka tas nav iespējams !

Krievu valodā ''apilki '' laikam nozīmē zāģu skaidas ,vai es arī ko jaucu ?

Tas caurās mucas sveču katls ir domāts cilvēkiem kuriem ir laiks 2h dienā iekrāmēt to puskubu malkas un noblīvēt to visu tur kurtuvē lai pēc tam būtu apmierinājums ka ka katls gruzdējis visu nakti. Tas ir mēģinājums cilvēkiem iestāstīt un pārdot kārtējo rūpnīcas brāķi, ja tu mīļais cilvēk zini kas ir balansieri un balansēšanas iekārta tad nevajadzētu būt šaubām ka es plūsmu esmu regulējis līdz 1m3/h.

Es vēlreiz saku ka ne visiem cilvēkiem vienmēr būs tā ideāli sausā malka , un pastāsti lūdzu kā tiek tīrīts tas mucas sveces katls ,visos sīkumos lai cilvēki kas to vēl taisās iegādāties stādās priekšā ar ko būs jasaskaras.Lūdzu nenoklusē par rokas zāģi ar ko jāpiekļūst tai 3-5 cm spraugai katla kurtuvē pa visu diametru :)

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: qwe ()
Datums: 13/04/2012 15:30

modris35
Es nesaprotu, kā tas tev ir iespējams. Tev liekas, ka es izrauju no zila gaisa ko saku? Mums divas sezonas Stropuva kurināts no augšas un bez problēmām. Vai tu iedomājies, ka no augšas nozīmē uzlikt papīru un viņš paraus malku degt uz leju? Augšā malku liek ka parastā krāsnī līdz augšējo durtiņu augšai un iekurina arī tieši tā pat kā parastu krāsni. Tad man jājautā, kas tev ta par malku? Tu veselus baļķēnus krāmēji krāsnī, ka tev ogles krita uz leju. Mums pat par resnu saskaldītu malku samet katlā guļus un viss notiek. Nesaprotu, kur tev ir problēma un kāpēc vispār jākurina katls no apakšas. Un ja mēs arī tādās perversijās iebraucam, tad kāpēc katls vispār jākurina no apakšas, ja paredzēts kurināt no augšas. Un ja arī iekurtu no apakšas, tad viņs pēc visiem fizikas likumiem noslāps, jo gaisa padeve ir no augšas.

Katlā nekas nav jāblīvē. Varbūt tev ir, bet mēs neko neblīvejam.

Vispār jau kļūdies - ja viss ir sataisīts pareizi un apstākļi ir atbilstoši. Tad lai piekrāmetu katlu ir nepieciešamas 5min. Lai uzdzītu sistēmā temperatūri 30min. Un pēc tam 24h var mierīgi svilpot.

Par zāģi arī tas pats. Neesi pareizi uztaisījis sistēmu.
Kāpēc aizaug tā sprauga starp gaisa uzsildīšanas kameru? Tāpēc:
1), ka katlā ir par aukstu temperatūra.
2) ka nav pareizi izbūvēta sistēma,
3) ka visā sistēmā neuzdzen temperatūru un uzliek uz gruzdēšanu.
4) ka neuztura katlā ap +70°C.
5) ka kurina ar zaļu malku

Es jau esmu par šo visu šajā čatveidīgajā forumā minējis. Mums pēc vienas apkures sezonas, kad aizbraucu uz laukiem un taisījos ar birsti un spaini vākt ārā izdedžus un berst nost no vienas vasaras kaltētas bērza malkas "solīto" darvu, atklāju, ka man tur nav ko meklēt. Skurstenī iztīrīju labi, ja pārs saujas izdedžu. Katls bija ideāli tīrs. Ar parasto malkas katlu katru gadu nāca ārā vismaz divi spaiņi.
Pagājušo rudeni mēģināja ar mitru priedi un nepieskatīja temperatūru. Pakurināja pārs nedēļas ap +55°C katlā un tad gan momentā aizauga.
Ja draudzenes vecākiem tagad liktu izvēlēties starp parasto katlu un advancētāku katlu ar pārs nosacījumiem, kuri jāievēro, tad nav divu domu, ko izvēlētos. Stropuva viņiem ir kā dieva dāvana pēc parastā čuguna katla.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: subaru ()
Datums: 14/04/2012 08:45

lietotājs qwe ir savā apkures baudas un pat jādomā ekstāzes apogejā no sava strutova risinājuma:) visu cieņu lūdzu info lietotājam par adekvātiem risinājumu meklējumiem un argumentētu viedokli, bet jūs, cienījamais qwe, līdz šim neesat spējis argumentēt sava sveces tipa katla jēgu kā tadu. lai jau es ar savām granulām un idiotisko dzīves izpratni nožēlojami mokos nezinādams kā no pārpilnības akakāties... bet paskaidrojiet man, idiotam, ar ko jūsu sveces katls ir labāks, vai kaut līdzīgs, ar parastu malkas katlu+akumulators? es zinu daudz argumentu pret, bet, diemžēl, PAR nezinu. to, ka vēlaties būt kurinatajs ar diplomu, varat nepieminēt.

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **  ********   **      **  **     ** 
 ***   **        **  **     **  **  **  **   **   **  
 ****  **        **  **     **  **  **  **    ** **   
 ** ** **        **  ********   **  **  **     ***    
 **  ****  **    **  **         **  **  **    ** **   
 **   ***  **    **  **         **  **  **   **   **  
 **    **   ******   **          ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727