UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/05/2012 09:48

"Iniciatīva pamostas" kad neštimē kopējā skaitītaja rādijums, pie transformātora, ar klientu samaksātajiem rēķiniem :) Ne jau prieka pēc latvenergo tās uzskaites iznes pie sētas, bet lai nogrieztu iespēju klientiem kautkā elektrību nozagt. Tā tak savulaik bija vesala "zinātne" kā bremzēt skaitītāju, vai pat griezt atpakaļ, bet tagad to vienkārši nav iespējams izdarīt, jo skaitītajs stāv aiz sētas. Ne jau visām mājām liek jaunos skapjus. Acīm redzot, firma, kura veic darbus, piestāda Latvenergo attiecīgus rēķinus un ja darbi sanāk dārgi, tad atstāj dažām mājām visu pa vecam, kā Tavā gadījumā.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: moldriks ()
Datums: 01/05/2012 23:29

Jāsāk zagt nemanāmi elektrību, tā lai nevar pieķert. 3fāzes gan par velti nesanāks dabūt.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 08/05/2012 12:34

Sodien biju "Sadales Tīklā" pie tehniskajiem cilvēkiem - runājām par teh noteikumiem pieslēguma maiņai no 1f 20A uz 3 fāzēm.

Pirmkārt - viņiem nepareiza informācija no zemes dienesta, un bija sajaukuši adreses - par manu māju uzskatīja kaimiņa.. Nu ok, tikām skaidrībā, parādīju topeni, fotofiksāciju utt

Rezultāts viens - no staba tiks vilts lejā kabelis, un turpat pie staba ierakts skapītis.

Tad nu sakiet - kāda ir šībrīža LE politika - paziņa elektriķis saka, lai morāli briestu tāmei ap 500-1500 ls. LE itkā apmaksā paši kādu daļu no tiem izdevumiem, vai tā ir ? Tālāk tiek rīkots konkurss un vinnē lētākais piedāvājums.

Principā mani interesē - vai es kā abonents varu apstrīdēt šo tāmi un cīnīties par zemākām izmaksām?

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/05/2012 13:10

Cik zinu, Tev varētu būt iespēja pieaicināt cenu aptaujā vienu dotajā jomā sertificētu pretendentu no savas puses.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: nkn ()
Datums: 08/05/2012 15:05

Vari painformēt vēlamos pretendentus par konkursu. Par rezultātiem interesējies, jo neviens neuzskatīs par pienākumu paziņot (es zvanījos vairākas reizes, kamēr "kāds" norādīja, ka var iepazīties ar rezultātiem tikai klātienē).
Ja kaste turpat pie staba, tad pasākums varētu izmaksāt ~ 500 Ls (manā gadījumā kabelis 17m, kaste, skaitītājs, no 16A uz 25A, 3F, darbs utt un LE sedzamā daļa ~ 500). (līdz patērētājam kabeli no skaitītāja vilku pats)

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: moldriks ()
Datums: 08/05/2012 20:17

Netaisa neviens tur baigo konkursu tām 1skapīša uzskaitēm.Ja jāsaliek viss ar visu pārsprieguma aizsardzību, tad 500Ls varētu neierakstīties. Vēl viss nedaudz atkarīgs no vietas. Irakstot tehniskos noteikumus, Le iedod kontrolciparu. Bez tam Tev pie sertificēta projektētāja iespējams jāpasūta projektiņš tai padarīšanai. Tas viss atkarībā no atrašanās vietas un tā ko konkrētā reģionā pieprasa.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 10/05/2012 11:38

Taisnība vien jums ir.

Tikko epastā saņēmu teh noteikumus.

Pieslēguma izmaksas - 560 Ls

Honorārs Latvenergo, ko sastāda:

0.4 kV līnija (Izmaksas par 1 apmēru Ls 7), pieprasītā strāva 20 A = 140 Ls
trafiņa apakšstacija ((Izmaksas par 1 apmēru Ls 5), pieprasītā strāva 20 A = 100 Ls

Tātad kopējās izmaksas ir 560 + 140 + 100 = 800 Ls, no kuriem man jāsedz 60%

I togo 480 Ls + PVN

Tajos 560 Ls iekļauti reālie darbi - skapītis, vadiņš, naglas utt + darbs
Tie 240 Ls faktiski būtu jāiegulda esošās līnijas pastiprināšanā (laikam kāds trafiņam tīs klāt paralēlos tinumus - vai arī naudu noglabās cūciņā, par ko pēc gadiem pirkt jaunu trafiņu, tā teikt es jau savu daļu būšu iemaksājis...)

Sazvanoties, noskaidroju, ka nekā cenu ietekmēt nevaru, savu firmu piedāvāt nav kam - pasūtīja 3 mājas tālāk...

tādas lietas...

nedaudz no tehniskā projekta:

2.5. 0,4 kV elektroietaises:
Ārpus gruntsgabalam AS "Sadales tīkls" personālam brīvi pieejamā vietā uzstādīt uzskaites sadalni
N-LU-II-3/20, līdz kurai no EPL balsta Nr.B_6 noguldīt kabeli AXPK-1-4x16mm2. Demontēt esošo pievadu no
EPL balsta Nr.B_6 līdz dzīvojamai mājai.
2.6. Elektroietaišu piederības un apkalpes robeža:
uz Lietotāja kabeļlīnijas pievienojuma kontaktiem Piegādātāja uzskaites sadalnē.
Par kontakta stāvokli atbild: Piegādātājs
2.7. Pārējās prasības:
2.8. Būvprojekta izstrādes termiņš:
08.05.2013
2.9. Būvprojekta iesniegšanas vieta:
AS "Sadales tīkls", Centrālais reģions, Attīstības daļa, "Līči", Stopiņu novads, LV-2130.
Iesniegt izstrādāta elektroapgādes projekta divus oriģināla eksemplārus papīra formā ar visiem, saskaņa ar
normatīvajos aktos noteiktajiem nepieciešamajiem, oriģinālajiem skaņojumiem un divas projekta kopijas papīra
formā, kā arī vienu kopiju elektroniskā veidā kompaktdiskā, kurā jābūt ieskanētam pilnam projektam (katra lapa)
ar visiem saskaņojumiem un piezīmēm no skaņotājiem .pdf formātā, trases plāns un principiālā shēma .dwg
formātā un specifikācijas un darbu apjomi .xls formātā.
Iesniedzot projektu uz saskaņošanu, projektā ir jābūt zemes īpašnieku sarakstam, kurus būvorganizācijai ir
jābrīdina pirms būvdarbu uzsākšanas.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: ibm ()
Datums: 14/05/2012 14:36

Neesmu jau vienīgais, kas gājis tam cauri un arī Tu esi viens no monopolista xxxxxxxx klientiem :) Protams, ka tev ierakstīts formāli, ka vair izvēlēties sertificētu kantori, kas tev to izveiks, bet realitātē, protams, tev īpaši neko neizdosies dabūt cauri. Bet tas jau netraucēs LE pēc tam, ja kas nebūs tā, pateikt, ka nujā, tu varēji izvēlēties citu firmu.

Garās runas īsais saturs - izvēles jau nav.

Es arī, kad rīkojām pieslēgumu, teicu, ka "tikko no staba lejā, uzreiz kasti", lai mazāk būtu LE darbu, jo man vēl līdz mājai 30 metru. Mājas instalāciju un zemes kabeli gan raku pats, bet LE tā vienkārši tavis labumus klāt neslēdz, man kā jaunbūvei, paprasīja manu makaronu mērījumu protokolus, ko, PROTAMS, var izsniegt tikai sertificēts elektriķis. Nu, samaksāju vīram, kurš izmanto savu sertifikātu un sertificētu un verificētu mērierīci un šos protokolus sacepa. Labi, ka vēl neprasa privātmājā iekšējo instalāciju ierīkot tikai LE sertificētam personālam.... tad būtu vispār truba.

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 31/05/2012 00:42

Cien elektriķi,

Kādas klases automātus parasti Latvenergo liek kastītē uz ielas?
Es ļoti ceru, ka C.
Es nez drīkstu uz to pastāvēt, lai man neliek A vai B klasi?

Re: Latvenergo elektrības skapis
Autors: moldriks ()
Datums: 01/06/2012 00:18

Liek jau liek C. Skaties pats ko Tev projektā sazīmē :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   **     **  ********  ******** 
 **        **     **  ***   ***  **           **    
 **        **     **  **** ****  **           **    
 **        **     **  ** *** **  ******       **    
 **        **     **  **     **  **           **    
 **        **     **  **     **  **           **    
 ********  ********   **     **  ********     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727