UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Izdeg spuldzītes
Autors: parks2007 ()
Datums: 24/06/2012 08:40

Sveiki!

Kas varētu būt par problēmu ar elektro instalāciju,ja pirms nepilna mēneša griestos uzstādītas iebūvējamās lampiņas(5gab) viena pēc otras vienkārši izdeg?Vai tiešām spuldzītes brāķis?

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: VW ()
Datums: 24/06/2012 13:13

Man tieši šāda problēma bija ar GU10 griestu spuldzēm. viena rinda ar 4 spuldzēm izdeg regulāri bet blakus rinda ar identiskām spuldzēm kalpo un kalpo...:)

Es pieņēmu ka temperatūras un strāvas svarstības ir tas kas ietekmē tās spuldzes kalpošanas laiku...

Iesaku pāriet uz LED spuldzēm, kuras no eBay Tev izmaksās ar visu piegādu uz LV 6$ gabalā un nebūs broblēmas ar spuldzes maiņu un regulāru to pirkšanu. pirms es nomainīju uz LED man sanāca mēnesī pa 2 spuldzēm mainīt.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Rx ()
Datums: 24/06/2012 18:49

Domāju, ka ir tāda lieta: Transformators paredzēts noteiktai jaudai, un ieteicams šādu jaudu arī slodzē likt: Tad būs izejā 12V. Ja pieliek mazāku slodzi, spriegums ir lielāks, un lampiņas deg ārā. Atcerieties, ka pat mazs pārspriegums strauji samazina kvēlspuldžu darba mūžu. Bet mazāks spriegums stipri palielina. Lai par to pārliecinātos, pārmēriet spriegumu uz lampām.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: karlo ()
Datums: 24/06/2012 19:17

muļķības. tieši par mazu spriegums samazina iekārtu kalpošanas ilgumu. viticamāk tur nemaz nav 12V, vai arī slikts sinuss

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Rx ()
Datums: 24/06/2012 20:47

Karlo: Te nav runa par iekārtām, bet par kvēlspuldzēm. Ir divu veidu barošanas avoti: Transformatoru un elektronisko pārveidotāju. Elektronisko pārveidotāju izejā arī ir taisnstūra impulsi, kuru efektīvā vērtība ir 220V ( Tā būtu jābūt), bet vienkārši to nomērīt nav tik elementāri, jo ne visi testeri rāda efektīvo sprieguma vērtību arī taisnstūra spriegumam.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Rx ()
Datums: 24/06/2012 20:48

Pārrakstījos: 12V - 220V vietā.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: parks2007 ()
Datums: 25/06/2012 10:28

Paldies par idejām,augstāk minētās spuldzītes ir E14 230V

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: karlo ()
Datums: 25/06/2012 14:11

es sapratu, ka runa iet par 12V.

LE tīklā viskautkas var gadīties.
Man mājās arī regulāri tieši GU10 deg ārā.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/06/2012 14:32

Manuprāt arī kvēlspuldžu kvalitāte pēdējā laikā ir kritusies. Sen atpakaļ liku bildi ar spuldzi, kam pārdeg nevis kvēldiegs, bet savienotājvadiņš.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/06/2012 14:40

varētu būt arī brāķis.
Atkarīgs arī no ražotāja.
Man piemēram visilgāk kalpo Philips - 3 gadi
tad nāca Osram - 2 - 2,5 gadi
pārējie mēsli attiecīgi 2 un mazāk.

Man piemēram vairāk neveicas ar ekonomiskajām, tās man vidēji ņemot izdeg 2x ātrāk kā kvēlspuldzes(un tieši philips).

Vēl, vai tev tās spuldzes nav iespiestas starp vates pikučiem, kvēlenēm vajag daudz vietas, lai būtu gaisapmaiņa, kur dzesēties.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********   ********   **        **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **        **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **        **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **        ********* 
 **  **  **  **     **  **     **  **        **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **        **     ** 
  ***  ***   ********   ********   ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727