UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Izdeg spuldzītes
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/06/2012 14:42

vēl var gadīties nekvalitatīvs slēdzis, kas dzirksteļo pie slēgšanas. Dzirksteļošana rada komutācijas pārspriegumus, kas arī var to spuldzi nobeigt.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: parks2007 ()
Datums: 25/06/2012 16:33

Visas lampiņas dažādās telpās brīvi stāvošas ar pietiekamu attālumu līdz koka melnajiem geiestem un izdegušas trīs no piecām virs virtuves iekārtas reģipša kastē,viena no trijām vannas istabā un viena no četrām koridorī.Vienā vietā ir krusta slēdži,bet pārējās parasts slēdzis(slēdži BERKER),lampiņas TUNGSRAM,elektriķim,kas vilka elektrību gan pāri 70 gadi,tapēc arī domāju vai šis uz vecumu nav ko neriktīgi saslēdzis.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: ETT ()
Datums: 25/06/2012 16:40

Jāpiebilst, ka GU10 vai E14 nav lampas tips, bet gan lampas patronas tips. Tāpēc nav korekti teikt, ka, piemēram, GU10 deg laukā biežāk par citām...

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Didzisp ()
Datums: 25/06/2012 16:53

Kādi tur dzirksteļošanas pārspriegumi :) Kārtiga lampa iztur visu. Gan jau transformātoru apakšstacija aiz stūra un tīklā 240V. Tak vajag elementari pamērīt ar 3Ls vērtu multimetru tīkla spriegumu un nav ko te gari un plaši spriedelēt. Jāatdzīst,ka mazās spuldzītes ar E14 cokolu ir neizturīgakas par klasiskajām kvēlspuldzēm. Neaizmirsīsim,ka rūpnīvās nav izdevīgi ražot spuldzes,kuras kalptu 10 gadus. Nu pasakietm kurš no jums ir nesis E14 spuldzīti pa garantiju uz bodi atpakaļ :). Uz to arī ražotāji dzīvo, jo zin,ka pat ekonomiskas spuldzes neves pa garantiju nemainīs. Vienkārši cilvēks nospļaujas,ka sūdu nopircis un ar to arī izbeidzas. Iedomājaties,kas notiktu, ja visas divu gadu garantijas laikā izdegušās spuldzes atgrieztu ražotājiem. Tur tak kuģiem uz Ķīnu tiktu brāķis sūtits.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: paskars ()
Datums: 25/06/2012 20:01

Domāju, ka vainīgas pašas spuldzītes - brāķis vai transportēšanas laikā dabūjušas triecienu. Man ar halogēnajām pārsvarā bijusi sekojoša pieredze: no 50 lampiņām pirmā mēneša laikā ir izdegušas 7 lampiņas, pārējās deg jau 3 gadu, pie vidējas mājsaimniecības lietošanas.

Smieklīgi bet fakts. Man ar ekonomiskajām spuldzēm ir radusies problēma. Tās parasti nevis izdeg, bet vienkārši tiek izsistas. Nu jau aptuveni 2,5 gadus atpakaļ akcijā nopirku garenas megaman kompaktās fluoriscentās spuldzes un nu jau 4 gab ir sasistas. Tā kā tās ir garenas un lien ārā no lustru abažūriem - 3 gabalas man ir sasituši ciemos atbraukušie bērni ar bumbu un vienu notizlojos un sasitu es pats. Tās garenās spuldzes savas formas dēļ ir trauslas un pie vismazākā sitiena ieplaisā pie pamatnes.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 25/06/2012 21:03

paskars -> gan jau ka pats bujānī, tik novel uz bērniem :D :D
Varbūt tās, kurām lielie apaļie apvalki, ir izturīgākas.

varbūt lampeles ir pieslēgtas dažādām fāzēm? Un vienā saslēgti vēl visādi patērētāji, tapēc spriegums mazāks?
Par ekonomiskajām, man tieši PHilips ir vislabākās. Viena 20W pat hauzītē iet jau gadiem.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 29/06/2012 16:20

atsūti man uz e-pastu kur atrodies, aizbraukšu pamērīt spriegumu, bet tikai tad ja Rīgas tuvumā, jo braucu ar velo.

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: // ()
Datums: 29/06/2012 17:04

//

Re: Izdeg spuldzītes
Autors: Dzindzis ()
Datums: 01/07/2012 23:49

Man viena ekonomiskā Philips 20W nosprāga 30min. laika. Būs tomēr uz Depo jaaizstaigā jāpasaka ka brāķus tirgo. Razotājs protams ir PRC

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   *******   ********  **        
 **           **     **     **  **        **    **  
 **           **     **     **  **        **    **  
 **           **      ********  ******    **    **  
 **           **            **  **        ********* 
 **           **     **     **  **              **  
 ********     **      *******   ********        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727