UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: igaunis ()
Datums: 25/07/2012 12:16

Jautājums gudrajiem celtniecības prātiem,Jaunbūvei domājot par ventilāciju kā pareizāk rīkoties ,lai WC telpās tiktu novadītas visas nepatīkamās smaržas kā arī virtuvē?Dzīvojamajās izstabās būtu skaidrs,ka var atvērt logus ja nepieciešams.Esmu dzirdējis ,ka piemēram WC varētu ielikt ventilatoru uz gaismas ieslēgšanu un laika sensoru,bet kur to novadīt?Varētu ja ir iespējas pa tiešu caur sienu ārā ,bet tad ejot garām mājai visas smaržas būs jūtamas ,kā arī kā ziemā mazgāties ja ārā -20-30 grādi un ventilators darbojas?Ziemā uz āru uzreiz slēgts ventilators noteikti arī varētu veidot kondensātu?
Esmu arī dzirdējis ,ka šādus ventilatorus varētu savienot ar gofrētajām ventilācijas caurulēm(kas nopērkamas būv.mat.veikalos)un novadīt uz skursteņa cukām.Šīs caurules laižot pa griestiem no telpas ventilatora līdz skursteņa cukai?Kā būs ar vilkmi šādā gadījumā?

Lūdzu Jūsu padomu.

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: DsKs ()
Datums: 25/07/2012 12:24

Paris nedelas atpakal sedejam ar vienu norvegi un skatijamies planus ka vini mauc wc mezglus daudzstavenes - pa taisno caur sienu lauka un pofig vai tas ir pirmais vai pedejais stavs un ari uz kuru pusi izmet - skaidrojums - izmestais gaisa apjoms un ta smaka ir parak maza , lai kaut ko sajustu ... man gofras asociejas ar tadu pagaidu variantu , kadel nenemt cinkota skarda gaisa vadu un neveidot no ta ... ar laiku nekas nenostaigas un nepiegrabes ... nebus tur nekads kondensats uz tik maziem kubiem ... neesmu ari nekad neviena projekta redzejis ka kads sadzivniekiem liktu izolaciju uz izmesanu ...

mazie 100m3 ventilatoriem paskali ir gauzam mazi, nekadas baigas metrazas uz izvadisanu isti nevajag un ar entiem likumiem ... ja nav izejas, tad jaliek speciali kanala ventilatori , kuri izpiedis ... parastais piemeram Soler Palau Silent savus 6m izspiedis elementari ... vispar Silent 100 iesaku ... loti kluss

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: DsKs ()
Datums: 25/07/2012 12:28

vilkme jau skursteni bus , lidz skurstenim par visu parupesies ventilators, ja protams ka jau rakstiju nebus loti gars cels lidz tam skurstenim ... Silent 100 pie 80m3 ( atliektiem galiem uz wc telpu ) uzspiedis 15 - 20 pa ... kritums 100 gaisa vadam uz metru bus ~ 1.5 Pa ... tad vel likumi,utt ...

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: igaunis ()
Datums: 25/07/2012 12:51

Paldies par komentāriem,vai pareizi sapratu ,ka WC ,virtuvē lieku ventilatorus un ar cinkota skārda gaisa vada palīdzību izvadu līdz skursteņa cukām?
Vai kā Norvēģi pa tiešo uz āru ,caur sienu?Kāds tad izvadam ārpusē pie sienas ir noformējums?Ko tad viņi liek tur galā?
Kur var nopirkts cinkotā skārda gaisa vadus?
Kur var nopirkt tos ventilatorus Silent 100 ?

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: DsKs ()
Datums: 25/07/2012 13:43

man logiskak liekas veidot no cinkota skarda,protams bus dargak, bet kvalitativak
ja,norvegi met pa taisno ara ... caurule beidzas lidz ar arejo sienu, gala maucas fasades reste, nu sada apmeram - [www.systemair.com]

var protams meklet dazadas , apalas,kantainas,garvitacijas


cinkota skarda gaisa vadus var nopirkt ( par veikaliem nezinu,zinu par razotajiem un izplatitajiem ) Amalva , Katlakalna 9 Riga ... ja gribi labaku kvalitati ( lindab ) tad Onninen , Dzelzavas iela 124 Riga ... ir protams vel vairaki kantori ... ar tiem nestradajam ...
ventilatoru var iebraukt pa tieso Soler Palau kantori Pildas 22 Riga

jauta pec atlaidem noteikti :)

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: igaunis ()
Datums: 25/07/2012 14:36

Paldies par komentāriem.
Es vēlreiz gribu pārjautāt vai pareizi esmu sapratis ,ka WC ,virtuvē lieku ventilatorus Silent 100 (uz gaismas un laika sensoru) un ar cinkota skārda gaisa vada palīdzību izvadu līdz fasādei un gala maucas fasades reste ?

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: Didzisp ()
Datums: 25/07/2012 20:38

Tak uztaisi majā normālu skursteni ar ventilācijas cukāmun nekādus ventilātorus nevajadzēs. Es vispār nezinu,kas ir tualetes smaka. Gaiss dabīgā ceļā apmainās pa ventilācijas cukām.

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: igaunis ()
Datums: 26/07/2012 09:30

Didzisp paldies par komentāru,man ir tas labākais skurstenis ,bet jautājums kā gaisu,tvaiku novadīt no tualetes,vannasizstabas,virtuves uz skursteni uz tām skursteņa cukām?Lūdzu padalies ar info?

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: Didzisp ()
Datums: 26/07/2012 09:41

Tās lietas jau jāparedz mājas projektā.Man no tualetes lidz skurstenim uzlikta kādus divus metrus gara horizontāla truba. Virtuves nosūcējs pa tiešo pie skursteņa un vannasistaba arī atrodas blakus skurstenim. Nav pilnigi nekādu problēmu ar ventilāciju. Jā,kanalizācija arī pievienota skursteņa ventilācijas cukām. Kas ir nepatīkama smaka vai mitra vannasistaba es vispār nezinu un viss bez jebkādas automātikas rūcošiem"karlsoniem" ventilācijas šahtās un nekādas enerģijas patēriņa. Jā, var te uzreiz sākt bļaut rekuperātoru fani, bet es kirinu ar malku un man pofig, ja nokurinu ziemā kādu steru vairāk, toties nekas nebojājas, nerūc un mājā patīkams mikroklimats.

Re: ventilācijas ierīkošana WC ,virtuvē jaunbūvei
Autors: DsKs ()
Datums: 26/07/2012 09:48

igaunis, neesi pareizi sapratis ... mans ieteiktais Silent ir WC ventilators ... virtuve ir nepieciesama virtuves nosuces kape

didzisp ... rucosais karlsons griezas ar 25 decibelem ... nav jau tik traki :)

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  ********   **     **  ********  
 **     **        **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **        **  **     **  **     **  **     ** 
 *********        **  ********   *********  ********  
 **     **  **    **  **         **     **  **        
 **     **  **    **  **         **     **  **        
 **     **   ******   **         **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727