UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: Rx ()
Datums: 04/09/2012 23:40

...atnāca Kindzulis un teica: bez "akumulatora" malkas apkures katls ir vienkārši katls, kas jākurina, neatkarīgi, vai esi noguris, slinks.....Un jāpacieš, ka tas jādara , jo ja to neizdara, aukstums klāt.

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: muflons ()
Datums: 04/09/2012 23:52

diez kāda atšķirība? kā kurināji vienu, tā kurini otru. ja ir švaki ar saprašanu, tad palasi iepriekš. ja vēlies būt baltais cilvēks, vari vispār aizmirst kas tā kurināšana tāda ir. un bez akumulatora. un ja nu dikti gribas kurināt, tad taču ir lētāki varianti. kas traucē pašam pa lēto uzmūrēt krāsni, var taču pats krāsns augšā pagulēt. simtiem gadu vaņkas tā vien sildījās. kas vainas?

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: Rx ()
Datums: 05/09/2012 10:38

Jā, švaki ar saprašanu........Diemžēl kurināšana no kurināšanas atšķirās. Un kas atšķirās? Atbilde: "cik bieži"

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: muflons ()
Datums: 05/09/2012 23:43

jā, tik tiesām atšķiras gan saprašana, gan kurināšanas biežums. var kurināt tikai reizi gadā, bet tas tā, labak taču kurinat ik dienas...

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Datums: 20/10/2012 22:29

Beigas diskusijai ir muļķīgas, atvainojos.
Es par savu pieredzi ar tērauda Atmoss bez akumulatora. Nav problēmas jau vairākus gadus, nekas tēraudā neizdeg, nekāda darva, BET tomēr ir diskomforts, ka nav vienmērīguma mājas siltumā un nepamet sajūta, ka ir situācijas, kad katls sevi aizver un domājams zūd efektivitāte. Tāpēc es šogad likšu akumulācija tvertni. To, ka nebija problēmu es skaidroju ar to, ka tomēr es cenšos lai malka ir sausa un gadu stāvējusi. Interesanti, ka tad kad liku savu atmoss es biju aizbraucis pieredzē pie viena tipa, kam atmoss no 90to sākuma bija, bez akumulatora protams, turklāt sistēma labu laiku bija uz pašteci. Nu neizdega viņam. Pats sūkstījās, ka grib lai izdeg, lai var likt glītāku, bet kā neizdeg tā neizdeg. Es teiktu, ka gadi 25 noteikti, kā skolnieks vēl tur ciemojos un tas katls jau tur bija.

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: Gints__ ()
Datums: 22/10/2012 13:31

Aķis principā nav slikti, nav nevienā brīdī jāuztraucās cik malku īsti likt, vai nebūs par daudz un visu nepārkarsēs, nevienā brīdī arī nesaspringstu ar kaut kādu tur vāku regulēšanu ciet vaļā, ir kaut kāds tur tas nosacīti automātiskais vāks, kas aukstam ir vaļā, katlam pie 90 grādiem praktiski aizveras un ar to visa regulēšana beidzās. Pieņemu, ka bez aķa saspringums būtu lielāks.
Ak jā un vēl iesaku tomēr uzlikt arī siltā ūdens boileri, man pirms elektriskā ir malkas apkures boileris, tomēr patīkami nomazgāties kārtīgā vannā tā arī neredzot, ka iedegās elektriskā boilera lampiņa :)

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: krabis ()
Datums: 26/10/2012 23:37

Atsūtiet ludzu,kāds shemu ka pareizi pieslegt siltā udens boileri ja ir tērauda malkas apkures katls ,grobiņa 28 kw.Māja 160 m2 ka tauta saka uz pašteci,kas notiek ja ieliek cirkulacijas sukni,udens pa izplešanas trauku āra neskries?
Būšu priecigs redzēt atbildi.

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: bern ()
Datums: 28/10/2012 10:14

Bez šeit minētajiem aķa plusiem, jāatzīmē lielāka ekonomija. Katlu kurinot uz pilnu jaudu, no tā paša kurināma daudzuma iespējams iegūt lielāku enerģijas dauduzmu ne kā kurinot katlu ar piegrieztu gaisa padevi.

Re: malkas apkures tērauda katls bez akumulācijas tvertnes
Autors: soseds2 ()
Datums: 28/10/2012 14:51

Piekritīšu Gintam un Bern! Aķis savā ziņā ir drošība, jaudas pārpalikuma sablabāšanai, bez lielām un bīstamām temperatūru un spiediena svārstībām.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **         **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **          ** **    **     **  **     **  **     ** 
 ******       ***     *********  **     **  **     ** 
 **          ** **    **     **   **   **   **     ** 
 **         **   **   **     **    ** **    **     ** 
 **        **     **  **     **     ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727