UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: rudzis2 ()
Datums: 26/09/2013 21:23

Labdien! Uzreiz pie lietas. Privatmāja, 200kvm, 2 stāvu 4 līmeņu, sienas no gāzbetona, apšūta ar ķieģeļiem pa vidu sprauga aizpildīta ar keramzītu. Logi pakešu, durvis nomainītas, bēniņos 35cm ekovate. 90. gados celta.
Apkure pašlaik ir pašteces ar Viadrus u22 25kw.
Gribu nomainīt apkures sistēmu. Granulas laikam tomēr nē, vairāk skatos uz kādu modernāku malkas katlu, un esmu forumā arī palasījis par akumulatoriem. Izklausās, ka tas varētu būt jauks variants. Jo paslaik ir laikam jau klasiska situācija, vakaros karsts no rīta jau siltums nav. mājā ir ap 22C no rīta ap 16C, 17C. Tas jau ir pie -15 -24. Pa ziemu iziet apm 18kubi malkas. Radiatori cuguna.
Kādi ieteikumi uzlabojumiem, kādas varētu būt izmaksas. Jāgriežas jau protams specializētos veikalos, bet arī šeit var pasmelties daudz info. Ir jau līdzīgas tēmas te apsriestas, bet kaut kā gribas savu individuāli apaspriest, kādu ideju pasmelties.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Datums: 27/09/2013 02:30

Akumulators obligāti, tas dod daudz plusus - par to jau te n reizes runāts - komforts, ērtāk apkalpot, mazāk kurināmā, augstāka efektivitāte.
Nu modernāki katli ir protams gāzģenerācija. Man ir Atmos. Es neko tādu īpaši sliktu nevaru par to teikt, efektivitāte cik nu es mērīju atbilst tam ko ražotājs sola - resp. 89%. Ja būtu vairāk nauda noteikti gribētu pamēģināt Kuntzel, viņam šis un tas ir pārdomātāks, mazliet efektīvāks, ērtāks.
Katla izmēru akumulatoru gadījumā ņem vadoties no akumulatora izmēra un akumulatoru izmēru ņem vadoties no vēlmes pēc retākas kurināšanas. :) Nu es teiktu, ka uz 200m 1000 L ir jau minimums. Ja man būtu izvēle, es droši vien kaut kur ap 2000L mēģinātu likt. Attiecīgi katls ne mazāks par 40kw tad.
Nu izmaksas jau sanāks. Katlu jāpaskata cik tagad ir cena, bet nu šķiet ap 1200ls var sanākt, muca kā un kur pērk, apsaistē nu materiāli sanāks kādi savi 800 + darbs. Tas tā taupīgi. Var jau kaut ko vēl pieekonomēt - piepirkt lietotu kādu sūkni, kādus nebūt loriņus. Pēc manas pieredzes maksimāli var ieekonomēt 30% uz materiālu. Vairāk, tad jau ir jāzog. :)

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: rudzis2 ()
Datums: 27/09/2013 10:16

Paldies par atbildi. Cik ilgs laiks paiet, lai piesildiitu 2000l akumulatoru? Un cik viņš ilgi turētu to siltumu. Pie -15 -20C teiksim. Skaidrs, ka precīzi to nepateikt, bet nu apmēram no dotās mājas pēc pieredzes varbūt var pateikt. Katlu telpa turpat pagrabā.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Datums: 27/09/2013 12:33

Jā nu viss tā aptuveni, bet es domāju, ka ar 40nieku 2t ūdens varētu piedzīt nu pa kādām 3-4 stundām. Es ar 18nieku 1t piedzenu nu arī jau sanāk patiesībā tās 4h laikam. Ziemā vēl kādu stundu klāt, jo paralēli tiek dots siltums arī radiatoros, vēl zemākos grādos man bija ap 6h.
Nu uz 200m2 samērā labi siltinātā mājā tās 2t domāju varētu noturēt 2 iespējams pat 3 dienas, pie tiem -15-20. Manā gadījumā 150m2 nu nevisai siltinātā mājā 1t notur vienu diennakti. Tas nozīmē, ka es kurinu katru dienu, no rīta, vakarā vai pa dienu tam manā gadījumā nav nozīme. Bet nu viens ir fakts, temperatūra telpās vispār nelēkā, labi ja par grādu nostaigā.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Datums: 27/09/2013 12:37

Nu jā, piemēram, vēl tagad kāds ir laiks. Tātad manas mājas piemērs - kurinu caur dienu, t.i. vakar uzpildīju un rītvakar atkal jādzen iekšā.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: bern ()
Datums: 27/09/2013 12:42

rudzis2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Paldies par atbildi. Cik ilgs laiks paiet, lai
> piesildiitu 2000l akumulatoru? Un cik viņš ilgi
> turētu to siltumu. Pie -15 -20C teiksim.
> Skaidrs, ka precīzi to nepateikt, bet nu apmēram
> no dotās mājas pēc pieredzes varbūt var
> pateikt. Katlu telpa turpat pagrabā.

Tas nav foruma formāta jautājums, jo pārāk daudz nezināmo. Tīri teorētiski ar 40 kW katlu uzsildīt 2000 ltr aķi no 30 uz 90 var 5-6 stundās. Pie patēriņa 40W/m2 ar to pietiek 24 stundām, ieskaitot kurināšanas ciklu.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: editable ()
Datums: 27/09/2013 14:21

var palasīt te: [andzja.wordpress.com]

Īsumā, ja katls ~45kw, akumulators 2000L, tad vidēji 5-7h, lai paceltu no 30 līdz 90 grādiem.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: aigi_nr1 ()
Datums: 27/09/2013 15:53

off topic, bet nu manas pārdomas:

2000L par 2000 latiem + katls.
Siltumu tur 3 dienas.
Nu komon, kur tur ir ekonomiskais efekts?
Tad jau piemet klāt vēl tos 2000 latus un noperk pilnīgi automātisku ūdens gaiss siltumsūkni.
Nekas personisks, bet manuprāt tas ir vājprāts. Principā ziemā piesiets pie mājas pat uz nedēļu, nevar aizlaist prom atvaļinājumā.

Es labāk piemaksāju par elektību, bet zinu, kad kaut vai pēc 10 dienām, bet man māja būs silta.

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: editable ()
Datums: 27/09/2013 16:11

malka + aķis = sākumā dārgi, pēc tam lēti. mīnus, jākurina reizi 1-3 dienās.
Siltumsūknis = sākumā vēl dārgāk, vajag siltās grīdas, lai būtu jēga un vēlāk arī maksā krietni vairāk par elektrību, toties nekas nav jādara.

Abi teorētiski atkarīgi no elektrības, malka mazāk, var taisīt arī pašteces risinājumus, bet tas tāds novecojis hīts....

Re: Apkures sistēma privātmajai 200kvm
Autors: aigi ()
Datums: 27/09/2013 16:24

Tas, ka ss ir un būs dārgāks, tas ir skaidrs par to es nestrīdos. tomēr tīri cilvēcīgi, manuprāt, visu mūžu, teiksim godīgi, piestrādāt par kurinātāju ir diezgan šausmīgi. Pats nāku no laukiem un zini, cik tas ir nepatīkami. Pie tam lēti pēc tam tas tā nosacīti, tam visam kaut kur ir jāpaliek, tātad vesela telpa un ne mazā jābūt piekrautam ar tolmetu (papaildus NĪN), ugunsdrošība (apdrošināšana dārgāka), malkai jābūt kvalitatīvai un sausai ,to kaut kur ir jāglabā, visu to sasumējo sanāk pamatīgs čakars, manuprāt, tas neatmaksājas, nu nezinu, man parsonīgi liekas ,ka nē.

Kā teikt: katram savs. Visu cieņu jums, kam tas iet pie sirds.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **    **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  ***   **  **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  ****  **  **     **  ****  ** 
 ********    ********  ** ** **  **     **  ** ** ** 
 **     **         **  **  ****   **   **   **  **** 
 **     **  **     **  **   ***    ** **    **   *** 
 ********    *******   **    **     ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727