UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: Oskars_ ()
Datums: 17/03/2014 16:14

Labdien

Vai kāds var mani pakonsultēt par manu apkures sistēmu, jautājums, vai šāda sistēma strādās ???

Es gribētu uzreiz aiz katla uzlikt akumulācijas tvertni, lai var turpināt kurināt ja pēkšņi elektrība beidzās, jo laukos tā ir nopietna problēma. Savienojums akumulācijas tvertne apkures katls ar pašteci.

Tālāk no akumulācijas tvertnes ar cirkulācijas sūkni apkurei silto ūdeni dzenāt pa māju, kā arī uzstādīt kombinēto boileri pirms kura gribētu uzlikt vārsku kur atveras tikai kad strādā katls nuuu pie 80 grādiem piemēram, respektīvi, lai bezjēdzīgi nedzenā un nemaisa ūdeni akumulācijas tvertnē un piedevām neatdzesē bouleri kad nekurina katlu.

Jautājums vai strādās kombinētā sistēma, paštece - katls-akumulācijas tvertne, un sūknis -akumulācijas tvertne-apkures sistēma ???

Apkures sistēmas shēmu pievienoju skat saiti [failiem.lv]

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: Māronkulis ()
Datums: 17/03/2014 20:36

Man ir mazliet savādāka sistēma. Neesmu apkures pro, bet savulaik aizrāvos ar literatūras lasīšanu un shēmu analizēšanu.
1) ūdenim no akumulatora uz katlu - pretvārsts un paralēli cirkulācijas sūknītis. Bez sūknīša darbojas pašcirkulācijas režīmā, bet nevar pilnībā uzkurināt akumulatoru. Sūknītis vadās no katla izejošās T>60. (Labais stils skaitās likt jaucēju, lai katlā atgaitā nenāktu t<60, kas noved pie kondensāta veidošanās un katla darba mūža samazināšanās.)
2) uz radiatoriem aizejošajam ūdenim jāliek trīsgaitas krāns. Ieguvums - uz radiatoriem var padot ūdeni, kura t ir mazāka par t akumulatorā. Piemēram, uzsilda māju un nogriež 30% padevi.
3) puse boilera (250l) man ir virs akumulatora augšējā līmeņa. Pašcirkulācija. Rezultāts - ir 1/2 boilera karstais ūdens, kurš neaizcirkulē atpakaļ uz akumulatoru. Uzsilst OK.
4) pirms sūkņiem jāliek filtriņi. Ir jēga, savācas visādi duļķi. Kā arī krāni- krāns,filtrs,sūknis,krāns.

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: aigars72 ()
Datums: 17/03/2014 20:48

Oskar kā tu plāno cik stundām no akumulatora pietiks siltums? Es arī gribu akumulatoru, bet nezinu cik lielu vajag.

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: jurisV ()
Datums: 17/03/2014 22:11

Neesmu baigais specs, bet ir interese par šo lietu.

Oskar, ma jau liekas, ka nekas tev tur nestrādās. Tad jau vajadzētu arī sūkni no katla uz akumulācijas tvertni. Un otrs sūknis no akumulācijas tvertnes izejas uz radiatoriem, jo, ja noliksi pie ieejas, tad pat nevaru saprat kā viņš tur cirkluēs, tur kaut kas labi neizskatās.

Tavā shēmā vienīgais labums, ka elektrības pārrāvuma gadījumā tev tiks nodrošināta paštece.

Lai gan man elektrība pārravuma gadījumā uzāpa uz 130 grādiem, viss burbuļoja un vārījās bet notika daļēja cirkulācija, radiātori bija silti un spiediens necēlās. Lai gan nobijies biju :)

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Datums: 17/03/2014 22:54

Es pieturos pie uzskata, ka jauni velosipēdi nav jāizgudro un jātaisa apsaiste tā kā mūsdienās to dara pēc standarta shēmas ar visiem sūkņiem atgaitu 60 grādi un bez paštecēm. Shēmas visas praktiski vienādas un aprobētas.

Elektrības zudumam ir domāts avārijas apvads ap katla sūkni un esbi. Var arī ups. Gan viens gan otrs pilnībā nosedz elektrības trūkumu un ļauj normāli katlam strādāt pārējā laikā, kas ir būtiski.

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: soseds2 ()
Datums: 17/03/2014 23:02

Vilni, paskaties savu rakstīto! Ja taisam katla apsaisti bez paštecēm, tad kam Tev apvads sūknim un esbei???

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Datums: 17/03/2014 23:32

Apvads tikai elektrības zudumam, par to jau runājām pirms laika. Pilnīga paštece ir jaunrade ar mīnusa zīmi.

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: Zuc ()
Datums: 18/03/2014 08:30

Nepiektrītu Vilnis rakstītajam - soseds2 pareizi norādīja. Es arī piekrītu apkures sistēmai ar pašteci no katla uz aķi, bet tālāk jau kā mūsdienās - ar sūknīti. Palasiet te formuā ir iepriekš bijušas diskusijas. Ja pareizi visu samontē, tad viss strādās, arī uz pašteci, kurai, personīgi, dodu priekšroku, tieši elektrības riska dēļ.

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Autors: Oskars_ ()
Datums: 18/03/2014 09:04

Par akumulatora tilpumu, literatūrā rakstīts, ka akumulātora tilpums nepieciešams no 50-80 litriem uz katla kilovatu. Es pieņēmu mazāko tilpumu jo, kā shēmā rādīts katlu pa tiešo pievienoju akumulātoram.

Paldies par komentāriem, gribētos piekrist Zuc, jo tieši tā man arī ir uzzīmēts, apkures sistēmai ar pašteci no katla uz aķi, bet tālāk kā mūsdienās ar sūkni.

Kur man būs problēmas, tā īsti neviens nevar pateikt ???

Re: Apkures sistēma, paštece un cirkulācijas sūknis
Datums: 18/03/2014 09:18

Zuc iedziļinies jautājumā, kāpēc katlu ražotāji kategoriski (!) norāda uz atpakaļgaitas temperatūras nepieciešamību apsaistē. Atbilde ir - ilgmūžība, efektivitāte un drošība.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********    ******    **     **  ******** 
 **     **  **     **  **    **   **     **  **       
 **     **  **     **  **         **     **  **       
 **     **  **     **  **   ****  *********  ******   
 **     **  **     **  **    **   **     **  **       
 **     **  **     **  **    **   **     **  **       
 ********   ********    ******    **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727