UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Niks ()
Datums: 18/05/2014 12:24

Atkal mazliet putra, 1/2 patiesības un pieņēmumi. Neko nesaku, prakse ir svarīga, bet dafffai tiekam galā ar teoriju vispirms :)

Bet no paša sākuma nofiksēsim pāris aksiomas

1. siltuma patēriņu nosaka ēkas konstrukcija, nevis tilpums/laukums. Autorei ir jau esoša māja, izejot no esošajiem siltuma patēriņiem var un vajag aptuveni noteikt nepieciešamo siltuma jaudu. Bez tā cipara viss ir pliki murgi

2. malkas katlam (faktiski, jebkuram cietā kurināmā katlam) jābūt teju bināram vai 0 vai 1. Visas vidus pozīcijas kaut ko čakarē

Un tad varam pienākt līdz vienkāršotam "projektam".
Teorētisks piemērs.
Mājas siltuma patēriņš dienā 100 kw
Katla jauda 20 kW

Tātad katlam dienā būtu jākuras 5 stundas, lai nodrošinātu mājas patēriņu. Ja nebūtu siltuma akumulatora, tad būtu jāiekurina 24 reizes, katru reizi 12 1/2 minūtes. Tas teorijā :)
Praksē būtu jāieliek acuu, kurš ieņem ap 80 kW (no mājas dienas patēriņa nometam 1/5 daļu, kuras laikā siltums nāk pa taisno no katla). Tad tilpumu aprēķinam, nemot par pamatu faktu, ka ūdens siltumietilpība ir 4190 j/kg K. Ja gribam kurināt reizi 3 dienās, tad akumulatoram būtu jābūt attiecīgi uz 240 kW ietilpību. Katla jaudu un accu ietilpību var balansēt, izejot no savām prasībām pret komfortu un finansu iespējām. Nu un jāņem vērā, ka ja šai mūsu teorētiskai mājai uzliksim accu uz 5 dienām, tāpat būs irsā, jo 500 kW podu ar 20 kW avotu tāpat jākurina 25 stundas, kuru laikā 100 kW "apēdīs" māja :) Tātad 30 stundu nonstop topīšana, lai dabūtu 4 dienas off. Nu bet ja mums tur būtu 100 kW katls, tad atkal būtu forši. Izņemot investīcijas :)

Vēl viena nianse - ūdens siltuma ietilpība ir enerģijas vienības uz atdoto grādu. Jāņem vērā, ka nevis aukstums nāk iekšā, bet siltums iet prom :) Tas ir forši ar siltajām grīdām un foršu katlu - iebliežam accu 90 grādus un mierī nolaižam sistēmu līdz 30 (delta ir 60 grādi). Ja mums ir vectēva katls, kurš nedod vairāk par 70 un čuguna radiātori, kuri zem 50 neko nespēj vairs piesildīt (delta = 20 grad), tad otrajā gadijumā akumulātoram būtu jābūt 3 reizes lielākam

Tagad, kad mums ir zināma katla jauda un degšanas parametri, tad varam aptuveni piesviest, cik daudz malku mums vajadzēs.
Nu man slinkums teoretizēt, bet man ir izvēlēts katls ar 20 kw jaudu, kura kurtuves ietilpība ir 170 litri un degšanas ilgums ir 6 stundas. Nu man tāds jākurina reizi dienā, mēnesī vajadzēs 5 sterus.
Kontrolei sarēķināju arī no otras puses - no malkas sadegšanas siltuma X katla lietderības koeficents. Man sakrita. :)
5 steri, it kā daudz, bet mani tas īpaši neuztrauc, jo man sausa malka ir pa 0,0 tarifu :) + normāli "mehanizējot" ar kastēm un palešu ratiem būs ok
+ tāds patēriņš ir iespējams pie -25 grādiem ārā.

Pret visu augstāk uzrakstīto vajag izturēties skeptiski, jo man tā matemātika joprojām ir tikai tādā - bukletu un ekseļa līmenī, bet rudenī jau viss būs gatavs. Tad arī varēšu pastāstīt konkrētāk :)

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Grieta ()
Datums: 19/05/2014 09:54

Niks,

Mēs to māju pat vēl neesam līdz galam nopirkuši - nav ne jausmas, cik viņa patērēs siltumenerģiju, jo ir vēl jāsiltina. Šobrīd viņu droši vien vispār nebūtu vērts kurināt - tad jau labāk ugunskuru pagalmā...



Ai, liekas, ka būs vien jāpaliek pie moderniem, dārgākiem, bet tomēr variantiem, kur nav nepieciešams ikdienas fiziskais darbs. (Jau tā pietiek ar ikdienas mājsaimnieciskajiem pienākumiem) Baigo malkas uzparikti laikam drīzāk var atļauties ārpus pilsētas (vēlams - ar savu mežu, savu tehniku un savu (darbinieku) spēku) un tādā situācijā, kad ikdienas kurinātājs ir kurinātājS nevis kurinātājA :)

Vīrietis varēs pakačāt muskuļus un patēlot baigo džeku, sarūpējot malku kamīnam un piķi elektrības rēķinam :D :D

Vēlreiz paldies tiem, kuri dalījās ar pārdomām un pieredzi!

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Niks ()
Datums: 19/05/2014 11:46

Nu jā, grūti pateikt, kāda ir pareizā atbilde, ja jautājums nav definēC :)
No patreizējiem iedzīvotājiem ticamu info nevar iegūt ?


Es uz savu gāzģeneratora projektu skatos un man iznāk tā, ka ja es pat 2 pirxtus kopā nesalieku lai sagādātu malku, bet piezvanu lai atved žāvētu, kastēs, kuras ar palešu ratiem pievedu blakus katlam. Pašam paliek tik cik iekraut katlā un piešķilt (sieva uz to darbiņu ir jau pati pieteikusies :)), nu pat tādā situācijā ir izdevīgi.

Malku tādās kastes ss-lv var ieraudzīt. Faktiski tie ir exporta iepakojumi, malka žāvēta kaltēs

Es par to globālo situāciju pasmaidu - stulbie vācieši, austrieši mūsu malku pērk un kurina melnām mutēm. Malka iet projām nereālos apjomos. Mazās ostas un fūres dragā masīvi.
Mēs atkal par ietirgoto naudu pērkam krievu gāzi un čikstam, ka sildīties dārgi un vatņiki tikai savas plintes žvadzina
Toties lepni, ka roķeles nav jānosmērē.

Tīri lirikai - nesen runāju ar vienu zviedru, nē nav komunālās saimniecības experts, bet nu sakarīgs inžnenieris pa mūsu līniju. Viņš apgalvoja, ka SWE neviena pilsēta nesildās ar gāzi. Nu dažām ir metāns no cūķeniekiem, bet dabasgāzes nav nekur. Gāze ir pavardiem :)

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Grieta ()
Datums: 20/05/2014 00:45

Es te kā niedre vējā... Kā izlasu kaut ko jaunu, tā liekas, ka viss iepriekšējais ir pupu mizas...

Tagad uzkūlos šitādam:

[www.kaminiplus.lv]

Liekas - gandrīz ideāli - gan smuki gan automātiski, gan ar koksni kurināmi... Labi - nav ūdens sildīšana komplektā... Rezervei un prombūtnei - var uzlikt kaut kādu elektrisko sildīšanu...

Ir kādam kāds interesants viedoklis? :)

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/05/2014 08:41

Es ar viennozīmīgi par malkas apkuri ar akumulatoru ,bet variantā ja nu galīgi apnīk kurināt katru dienu,tad granulu degli klāt malkas katlam,tiesa gan tad jau uzreiz jāizvēlas labs metāla katls,lai ar granulām kurinot būtu daudz maz labs lietderības koef. Es piemēram nomainīju savu čuguna katlu pret metāla katlu ( tiešām labu ražots Līvānos) cena tikai 600eur par 25kw ar domu ,ja nu ar laiku sagribās lielāku komfortu,tad pielikt granulu degli ,lai tas darbojās sildot arī akku tvertni! Tāda apkures sistēma šķiet krietni nopietnāka,nekā kaut kāds elektrības rijējs mājās! Bet tiesa pirmais kam jāpievērš uzmanība ir siltinājums,logi,bēniņi un tt.

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Didims ()
Datums: 20/05/2014 09:13

Man ir 50kW malkas katls ar 2T akumulatoru plus granulu deglis. Pie tās cenas, ko savulaik par to samaksāju līdzvērtīgi būtu bijis ņemt 50 kW katlu malkai ar visiem akumulatoriem un atsevišķi 15 kW katlu, kas paredzēts tieši granulām. 90% no apkures sezonas pilnīgi pietiktu ar granulu katla jaudu (nebūtu problēmu arī ar starpsezonu) plus vēl granulu katlam lietderības koeficients lielāks nekā granulu deglim.

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/05/2014 09:54

Varbūt tas 50kw katls ir tomēr par lielu,lai kurinātu ar granulām,dēļ tā nevarētu tas patēriņš būt lielāks granulām plus vēl tomēr 2 tonnas! Man 25kw un 1 tonna-māja 2 stāvu 130m2 un tad jau domāju kā būtu,ja pieliktu degli! Jo tā jau reāli pilnīgi pietiktu ar 15kw grannulnieku!

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Didims ()
Datums: 20/05/2014 12:05

Kad ar granulām, tad es akumulatoru nesildu

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: MartinsT ()
Datums: 20/05/2014 18:41

man aptuveni līdzīga problēma kā Grietai, tik māja vēl nav uzcelta :) pašlaik plānojas ap 140-160kvm un pašlaik ir doma par Pelltech PV20a granulu degli hvz kādā krāsnī. Siltās grīdas, tātad bez akumulātora.

un nelielu kamīnu viesistabā ko pakurināt estētikai un kapeiciņas ekonomijai....

nesen palasīju par granulām un malku un sāku domāt - ja tas strādā, tad bargā sala mēnešos varētu arī pačakarēties ar malku, bet vai tas labi strādā - nav īsti pārliecības

[www.siltumnieks.lv]

Re: PAR malkas gāzģenerācijas katla apkuri
Autors: Grieta ()
Datums: 20/05/2014 19:24

MartrinsT - laipni lūgts bariņā! Nezinīšu bariņā :D

Īstenībā ir baigi grūti saprast, kā kura lieta dzīvē funciklē un cik tieši izbesī kaut kādas neērtības... Piemēram, pretnostatot - katru dienu nezcikreizes rāpties pa stāvām trepēm pagrabā vai vnk piespiest podziņu, rodas jautājums, cik vērts ir ietaupījums attiecībā pret neērtībām un "piesieto" stāvokli. No sērijas - sanāks ietaupīt kādus 500 EUR sezonā, bet nevarēs tos īsti realizēt, piemēram, ceļojumā, jo no nevarēs tikt prom no mājas...

Es kādrezi dzīvoju mājā ar malkas centrālapkuri - tur bija jālādē iekšā 70 centimetrīgas pagales. Nu neko - lādējām. Tad ir bijuši dažādi dzīvokļi ar visādām apkurēm... Un vēl ir lauku māja ar gāzģenerācijas akumulējošo kamīnu... No visas šīs pieredzes still nav ne jausmas, ko lai ievieš savā mājā, lai nav pēctam jāčortojas. Piedvēam visi kaut cik sakarīgie risinājumi maksā smukas naudiņas - negribētos iegrābties uz kaut ko neciešamu un pēc tam nolikt pēc pāris gadiem atkal nezcik taukšķus...

Un vēl - ir visādas teorijas, shēmas un idejas, bet reālie vīri, kas to visu taisa ir nākamais jautājums - jebkuru labu iekārtu var sačakarēt ar štruntīgu uzstādīšanu un nepareizu saslēgšanu...

Lai mums veicas! :)

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   ******   ********  ********  
 **     **  **    **  **    **  **        **     ** 
 **             **    **        **        **     ** 
 ********      **     **        ******    **     ** 
 **     **    **      **        **        **     ** 
 **     **    **      **    **  **        **     ** 
  *******     **       ******   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727