UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 12/12/2014 14:41

Nu biju domājis kompromisu - vidējo optimālāko variantu. Nekādas mucas nelikšu protams.bet tā arī skaidrībā netieku. Varbūt plāksnes - tās ir plānākas, ātrāk sasils, bet cik ilgi atdos siltumu?

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: meerkat ()
Datums: 12/12/2014 17:26

un ko par šo visu saka kurtuves ražotājs? tipa - vispirms nāk apkures vajadzība un tad tam atbilstoši piemeklē kurtuvi.

ja pareizi saprotu, tad sistēma ar akumulāciju ir iecerēta kā "atvērtā" tipa (pamatā apkure ir ar silto gaisu + akumulācija bonusā) un nevis slēgtā tipa (viss iet uz akumulāciju)?

slēgtajai esot baigi precīzi jāaprēķina visa tā akumulācijas masa utt., kā arī tur ne katra kurtuve ir piemērota. atvērtajai tas nav tik kritiski, bet nu arī - ja uzliek tonnāžu ar ķieģeļiem patālāk no kurtuves, tad būs problēmas ar to uzsildīšanu.

un kā ar kurināšanas intensitāti? tā krāsns ir baigi līdzīga austroflammam, kuru intensīvi nemaz nevarēja kurināt un bija pakāpeniski jāsamazina malkas apjoms, ja kurināja ilgāku laika periodu.

no akumulācijas aspekta - kratki bija papildus dūmu gredzeni, kas palīdz noņemt papildus siltumu - tikai nezinu, vai ir liekami šim modelim.

arī reiz biju ieskatījies kratki / austroflammā, bet nederēja gluži manām vajadzībām. bet labprāt dzirdētu viedokli par šamota plāksnēm/ķieģeliem un akumulācijas spējām / masas attiecību pret kurtuves jaudu atvērta stila sistēmā. man gan papildus vēl nāks 150 kg akumulācijas masa ap dūmvadu, kas palīdzēs noņemt kādu siltuma mazumu.

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 12/12/2014 17:55

Šim modelim arī tos gredzenus var likt ja taisa izvada vertikālo daļu garāku. tikai nesamērīgi dārgi tie gredzeni.
Atvērtā tipa sanāk - ar aukstā gaisa atveri apakšā un siltā gaisa atverēm augšā sānos un priekšā. Diezgan liels starojums nāk arī caur stiklu uz priekšu. Kurināt domāju pārsvarā lēnajā režīmā, lai strauji nepieaug telpas temperatūra un lai ir ilgāks laiks korpusam uzņemt siltumu. Ja taisītu no šamota plāksnēm, tas būtu vieglāk un ātrāk kā arī iekšpusē paliktu vairāk vietas un varētu ievietot kādu papildus materiālu siltumietilpībai.

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: Rx ()
Datums: 12/12/2014 21:00

Tā kā te tāda tēma, krāsnis...tad iesaku paskatīties sevis izglītošanai, domām par materiālu biezumu krāsnī, kurināšānas lietām, malku un daudz, daudz citu spriedumu, kas ja ne jāievēro, tad liek padomāt... Par krāsns biezuma lietām 141-143lpp, temperatūra telpās !!!! 154lpp, te e-grāmata pa brīvu:
[gramataselektroniski.blog.com]
Tiem kas nelasīs, interesanti, ka dzīvojamās istabās komforta temperatūra ir...18 grādi! Un nevis 21 kā te vairums vēlās un pieraduši...( nu jau arī es...Bet pie krāsns apkures man tā arī bija- 17-18 grādi...).

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: martinsj ()
Datums: 13/12/2014 10:03

es mūrēju šādi, kamīns uzlikts uz mūrēta ķieģeļu pamata ,uz aukšu iekšpusē nekur nesaskaras ar ķieģeli ,apakšā gaisa pieplūde no āras , lūkas sānos, un uz blakus istabu.

Silst labi , mūris ar uzsilst un akumulē siltumu .

[pic2.fotki.lv]

[pic2.fotki.lv]

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: martinsj ()
Datums: 13/12/2014 10:11

P.S man ir bez c/a

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: bobo ()
Datums: 13/12/2014 12:28

Un kā pieplūde pienāk ? , Zem grīdas truba , caur pamatiem ?

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: martinsj ()
Datums: 13/12/2014 12:43

pieplūdē pelēkā 100mm caurule , siltināta , virs melnās grīdas un zem osb un lamināta , kamīna pēdā iebtonēta , no āra pieplūde caur pamatiem , ar metāla sietu priekšā

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 13/12/2014 16:49

Nu es gribu apmūrēt taisnstūra formā, apmest un krāsot. Tas ar šamota plāksnēm būtu vieglāk paveicams, bet vai pietiks siltummasa. no otras puses negribas jau arī stundām kurināt lai mūris izsiltu cauri ķieģeļu gadījumā.
martinsj , tev ilgi jākurina lai ķieģeļi izsiltu cauri? un cik ilgi dziest ? Tev tur kādi 300+ ķieģeļi varētu būt?

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 13/12/2014 16:51

p.s man arī būs āra gaisa padeve, caur ārsienu ar 125mm alumīnija gofru. to siltināt ir jēga?

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  **      **  **     ** 
  **  **      **     ***   ***  **  **  **  **     ** 
   ****       **     **** ****  **  **  **  **     ** 
    **        **     ** *** **  **  **  **  ********* 
    **        **     **     **  **  **  **  **     ** 
    **        **     **     **  **  **  **  **     ** 
    **        **     **     **   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727