UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: rbm ()
Datums: 02/03/2015 00:19

Meklējot santehniķus ūdensapgādei un apkurei saņēmu piedāvājumu iekšējo ūdensvadu risināt izmantojot kausējamās PPR caurules.

Kā pluss tika minēts mazāk cauruļu un armatūra maksā kapeikas, kā rezultātā sanākot uz pusi lētāk nekā izmantojot presējamās trīsslāņu caurules.
Tāpat esot PPR ar škiedrām un alumīnija slāni, kur deformācija esot minimāla uun lielāka drošība.
Bet nu tie savienojumi grīdā mani dara nu ļoti domīgu, pat ar visu to ka sistēma tiek nopresēta uz 10atm.

Ko tauta saka par PPR izmantošanu zem grīdas un sienās?

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: rbm ()
Datums: 02/03/2015 00:44

Otrs jautājums par karstā ūdens cirkulāciju.
Man attālums ko kalta līdz otrai vannas istabai sanāk 8 metri. Lai nebūtu jātecina no rītiem ūdens varētu izbūvēt recuirkulāciju, bet ja velk svaigznes slēgumā uz katru punktu turp un atpakaļ cauruli sanāk 6 caurules ~10m garumā, kopā 60 metri trubas.

Viens risinājums likt recirkulāciju tikai uz izlietnēm un dušu, tā samazinām gan punktu skaitu, gan nepieciešamo cauruļu garumu, otrs variants maģistrālais loks no 25 caurules ar atpakaļgaitu un īsi 1-2metri gari atzari uz patērētājiem.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: DsKs ()
Datums: 02/03/2015 08:31

Ja rausties par izturibu ( faktiski ari es neuzticos tam ppr ) , tad izmanto Wavin Tigris presejamo sistemu ... ir letaks par Uponor ... ( nopreset Wavin var ari ar Uponor presi )
Par fasonu var nedaudz pieshtukot,kur var izlocities,megini tikt bez likumiem cauri
Un kadus tur santehnikus ... savilkt pasam ir vairak ka vienkarsi ( cik atminos pats sev kad vilku - dusa,vanna,izlietne,wc,virtuve ... max puse dienas bija nepieciesama vienam stradajot,ja viss pie rokas )

[img.edilportale.com]

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: pamats topošais ()
Datums: 02/03/2015 09:13

neredzu satraukumam pamatu. Man bija viens nepatīkams incidents - kausējamām nekāda vaina, bet presējamā neizturēja - izkusa caurums.
Es liktu virs griestiem nevis zem grīdas, ja taisītu vēlreiz.

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: kaamis ()
Datums: 02/03/2015 12:41

Par ppr cauruļu savienojumiem vismazāk jāuztraucas viņi ar cauruli sakūst monolītā plastmasā. Palūdz lai kāds santehniķis 1 pārgriež un tas kliedēs visas tavas bažas. Caurules vienozīmīgi vajag ņemt ar šķiedru vai al slāni cenu starpība smieklīga. PPR nav nekādas vainas ja liek neredzemā vietā.

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: Pavels.O ()
Datums: 02/03/2015 13:14

Sev pirtī ar saliku kausējamās caurules divos stāvos, nav ne vainas, savienojumi ļoti labi tur. Lika visu prof. santehniķis - radinieks. ar visiem tiem metāla izvadiem, leņķiem, pārejam u.t.t. tik lēti ar nesanāk. Bet labāk neizmantot kausējamos ventiļus, bet likt pāreja - ventilis - pāreja, jo tad var ventili nomainīt.

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: Praktiķis ()
Datums: 02/03/2015 17:12

Es arī pievienojos tiem,kas par PPR. Savienojumi ir vairāk nekā droši. Iekausējamie ventiļi ir salizturīgi un tur nekas nevar tecēt. Vienīgais mīnuss ir tāds, ja pārlieku sakarsē,tad savienojot savienojumus liekā plastmasa var veidot diametra sašaurinājumus. Lai tas nenotiktu,veidgabalus ar spēku (samērīgi) uzstumj uz lodāmura un lieki netur. Savienojot detaļas jācenšas uzreiz turēt taisni vienu pret otru. Tur nav vajadzīga meistara pieredze-to visu var izdarīt savām rokām.

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: soseds2 ()
Datums: 04/03/2015 22:33

Neuzticies meistara teiktajam? Kā jau teicu, viss atkarīgs no cauruļu kvalitātes un ražotāja.
Es uzskatu, ka aquatherm ir vadošais un labākais.

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: rbm ()
Datums: 04/03/2015 23:38

Drīzāk tas ka biju iedomājies visu taisīt "zvaigznītē" bez savienojumiem grīdā, tāpēc šāds variants ar kausējamo un trejgabaliem ir no sākuma jāsagremo un jāpieņem "noticēju" līmenī :)

Re: PPR kausējamās caurules zem grīdas
Autors: zigmars ()
Datums: 05/03/2015 07:01

Visai mājai apkurei un ūdenim saliku ppr caurules pats.Bija viens kasjaks - laikam pārkausēju un viens 90grādu līkums aizdambējās. Labi ka laicīgi atklāju.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **   ******          **  **       
 **        ***   **  **    **         **  **       
 **        ****  **  **               **  **       
 ******    ** ** **  **   ****        **  **       
 **        **  ****  **    **   **    **  **       
 **        **   ***  **    **   **    **  **       
 **        **    **   ******     ******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727